(Dokončenie z 1.strany)
Do funkcie podpredsedu bol navrhnutý Ing. Gabriel Argády (ANO, DS, SDKÚ, SMK-MKP, SZS), no voľba nebola platná, pretože hlasovacie lístky si prevzalo len 20 z prítomných poslancov. Neprešiel ani návrh novej organizačnej štruktúry Úradu BSK, ktorý je z hľadiska počtu pracovníkov poddimenzovaný v porovnaní s ostatnými úradmi samosprávnych krajov. Podľa župana J. Bajana je treba vyčleniť niektoré špeciálne oddelenia a vytvoriť napr. tím projektových manažérov. Poslanci neschválili ani navrhovanú zmenu spôsobu odmeňovania zamestnancov Úradu BSK, ktorá by odrážala vyššiu úroveň miezd v Bratislave, súvisiacu najmä s celkovými vyššími nákladmi na život.
„Súčasnému županovi jeho pozíciu vôbec nezávidím,“ vyjadril pochopenie malacký primátor, „ako jediný vystupuje navonok ako zodpovedný, pritom mu anonymná grupa v zbore zväzuje ruky. Zaráža ma, že aj poslanci zvolení za malacký okres MUDr. Haramia, MVDr. Kazarka a MUDr. Foltýnová napriek deklarovanému jednotnému postupu v parlamente BSK pristúpili na túto hru a ako vazali politických strán, ktoré ich vo voľbách podporili, hlasujú tak, ako im odporúčajú. Nepýtajú sa prečo. Je to smutné. Po tomto zasadnutí mi je zrazu jasné, prečo bola taká nízka účasť vo voľbách do VÚC. Občania zrejme oprávnene cítia, že tam sú ich problémy a v skutočnosti ide o voľačo iné.“
Prvé pracovné rokovanie teda takmer nijaké pozitívne výsledky neprinieslo, no asi vo viacerých poctivých poslancoch mohlo vyvolať striedavo smiešne, žalostné, ale najmä úbohé pocity. „Keby to malo fungovať takto, nikam to nepovedie. Som odhodlaný o všetkom otvorene informovať, nezakrývať pomery a politický boj na úrovni, kde som to nepredpokladal. Nech občania vedia, koho si zvolili a či pre nich tí neslobodní ľudia aj niečo urobia,“ odhodlane uzavrel čerstvý poslanec za BSK J. Ondrejka, ktorý je doteraz spôsobom fungovania (či nefunkčnosťou?) poslaneckého zboru nemilo prekvapený.
Poslanci zobrali na vedomie predložený materiál o prioritách na roky 2007 – 2013 a županovi uložili rokovať s riadiacimi orgánmi zodpovednými za čerpanie fondov, aby sa zvýšila finančná podpora pre bratislavský kraj. Jozef Ondrejka ako poslanec k tejto téme vystúpil v diskusnom príspevku a odporučil predsedovi BSK rokovať s Ministerstvom financií SR a predstaviteľmi politických strán o úprave fiškálnej reformy tak, aby isté percento výnosu z dane fyzických osôb zostal v regióne a zvyšok sa prerozdeľoval tak ako doteraz.
TatianaBúbelová