Malacky - Pinerola
1:2 (1:2)
Góly: Ciprýs - Socha, Nemček.
1.FSC Nafta: Držka - Ambra, Išunin, Kovárik, Sobolič (Červenka, Lacko, Ciprýs, Michalovič, Smolinský, Bukovský).
Mužstvo z lavičky viedol Peter Konečný, nakoľko tréner Ján Hesek bol na trénerskom kurze v Prahe. Malacky sa dočkali nepríjemnej prehry s mužstvom zo spodných priečok tabuľky. Už v 2. min. inkasovali po prvýkrát po chybe obrany. Ďalšie množstvo chýb hostia nevyužili. Veľmi dobre im fungovala obrana a neustále hrozili brejkami. Zaujímavý bol záver polčasu. Najskôr Ciprýs vyrovnal, no o chvíľu Pinerola využila ďalšiu chybu v domácej obrane.
Po prestávke sa domáci „nasťahovali“ na polovicu hostí, no ani z tých najvyloženejších šancí nedokázali dať gól. A keď ho už Išunin dal, rozhodca Morávek z Prievidze ho nepochopiteľne neuznal. Rovnako nezapískal ani jasnú penaltu.
Prezident 1. FSC Nafta Dušan Radovič: „Takýto rozhodcovia nemajú v 1. lige čo robiť. Nepovedal by som to, keby sa obidve sporné situácie nedali jasne posúdiť na videu. Napriek tomu sme mali dať góly z hry, možnosti sme na to mali“.

Mima – FT Nitra
3:4 (1:1)
Góly: Baláž 3 - Pavlovič 2, Šebo, Suchan
Stretnutie druhého so štvrtým prinieslo opatrný futsal, v ktorom sa čakalo na chyby súpera. Aj preto úvodný gól padol až v 7. min zápasu. Po individuálne vypracovanej akcii sa z gólu tešil najlepší strelec ligy Baláž. Hostia sa s priebehom stretnutia nechceli zmieriť, zapli na vyššie obrátky a po prihrávke Slováka vyrovnával Šebo.
Nástup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácim. Strelecky disponovaný Baláž však nastrelil len žrď. Osud zápasu sa zlomil v 25. min, kedy Kunka z bezprostrednej blízkosti napálil loptu nad bránu. Nitra začala odvtedy otáčať zápas vo svoj prospech. V 28. min. prekonal domáceho brankára z priameho kopu Pavlovič - 1:2. V 33. min. nedokázal vyrovnávať Adámek. V tej istej minúte exmimák Suchan vystrelil, lopta ešte „zaplachtila“ na bránkovej čiare a na smútok domácich za ňu aj prešla. Domáci však nevešali hlavu. V 35. min svojim 25. gólom v sezóne znížil Baláž, keď po signále výborne spracoval Málikovu prihrávku. Domáci kapitán sa tešil aj do tretice, keď najskôr Németh dostal do pádu hostí brankára a Baláž po tretí raz v zápase už nemal problém skórovať do prázdnej brány. V 39. min. zahral Németh rukou a Pavlovič s prehľadom premenil penaltu - 3:4.

Slov-Matic - Górnik
6:4 (2:2)
Góly: Berky 2, Mikita, Blažej, Haľko, Čambal - Sládeček 2, Hajnik, Macho. Ambíciou mužstva bolo odohrať s lídrom tabuľky stretnutie s prijateľnou prehrou. Slov-matic svojho súpera asi podcenil, pretože dlho nevedel strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Górnik sa stiahol do defenzívy a vyrážal do protiútokov. Domáci sa síce v 5. min zápasu ujali vedenia, ale po Hájnikovej prihrávke čoskoro nato vyrovnával Sládeček. Slovmatic sa opäť dostal do vedenia v 15. min zápasu, keď si po nastrelenej lopte zrazil loptu do vlastnej brány Hájnik. Navlas rovnakým spôsobom ako pri prvom góle sa podarilo hosťom vyrovnať. Brankár Slov-matiku síce loptu vyrazil, dostal sa však k nej rýchlonohý Sládeček a stanovil polčasový výsledok.
Po zmene strán čakali hostia, že sa na nich domáci vyrútia a budú chcieť šesticu hráčov Górniku čo najskôr položiť na lopatky. Ale boli to práve hráči Trnavy, ktorí sa dostávali do šancí. Čisté príležitosti spálili Sládeček i Macho a žrď nastrelil Hájnik. V prvej polovici druhého polčasu sa podaril Machovi brejk cez celé ihrisko a otočil stav stretnutia na 2:3. Krátko nato zahrávali hostia roh a upravili na 2:4. Do konca zápasu zostávalo ešte 15 minút. Slov-matic si vytváral len platonický tlak a ďalšie góly strieľal viac náhodným spôsobom ako po vypracovaných akciách. Za stavu 4:4 prestrelil po signále bránu z dvoch metrov Macho a potom sa už opäť triafali do čierneho, s prispením odrazených lôpt, len domáci.
Ostatné výsledky 15. kola: Izolex Košice - Karpatia Bratislava 1:2 (1:0), Hernández - Filo, Dobiáš, Dubnica - Lučenec 12:3 (6:1), Staňo, Turza, Basila a Kozík 2, Ondráš, Grendel, Švikruha, Závodný - Golián 2, Koreň, Semic - RCS Košice odložené.
12.Izolex 14 1 6 7 35:51 9
Najlepší strelci: 26 - Baláž (Mima), 20 - M. Pavlovič (FT Nitra), 16 - Š. Grendel (Dubnica), 15 - M. Sobolič (Malacky), P. Haľko (Slov-matic), M. Németh (Mima).
Program 16. kola (3. a 4. februára 2006): Pinerola Bratislava - Mima Trnava, Karpatia Bratislava - Program Dubnica, 1.HFC Lučenec - Semic Bratislava, -FT Nitra - Izolex Košice, RCS Košice - Slov-matic Bratislava, stretnutie Górnik Trnava - Nafta Malacky sa hrá v piatok 3. februára o 18. 45 v MŠH v Trnave.
Tatiana Čuperková

Nafta Malacky
v Trnave tretia
Futsalový klub Mima Trnava zorganizovala v sobotu 21. januára turnaj Mikona Victory Cup, na ktorom obhajovala prvenstvo z minulého roku. Motiváciou pre zúčastnené kluby bola sadu dresov Legea, ktorú organizátor pripravil pre víťazné družstvo. Na turnaji sa zišla aj silnejšia konkurencia ako vlani. Šesť družstiev, medzi nimi aj dve prvoligové, hrali v dvoch skupinách každé s každým.V A - skupine Malacky najskôr prekvapujúco prehrali z Makroteamom Žilina 2:3, v druhom stretnutí porazili Komplet Hrnčiarovce 3:1. Víťazom skupiny sa stala Žilina pred Malackami a Hrnčiarovcami. Víťazom B - skupiny sa stala Mima Trnava pred Výberom Trnavy a Šaľou. V semifinále, v súboji dvoch ligových klubov vyhrala Mima 2:1 a tak pre Záhorákov ostal „iba“ súboj o tretie miesto.„V semifinále sme celý čas boli lepším mužstvom, ale Mima sa šťastným gólom dostala do vedenia. Neskôr pridala ešte jeden. Naše mužstvo dokázalo ešte znížiť na 1:2, no keďže sa hral hrubý čas 2 x 15 minút a ten veľmi rýchlo utekal, nedokázali sme už vyrovnať,“ zhodnotil semifinálové stretnutie prezident 1. FSC Nafta Malacky Dušan Radovič.
V súboji o bronz vrátila Nafta Makroteamu Žilina prehru zo skupiny aj s úrokmi, keď vyhrala vysoko 6:2. Vo finále vyhrala Mima s Výber Trnavy hladko 9:5. Na piatom mieste skončili Hrnčiarovce, šiesta Šaľa.