Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Play - off sa o bod vzdialilo

Senica - Spišská N. Ves
4:3 po sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Góly: 1. Krišák, 16. Salajka, 21. Kováč - 9. Klein, 32. T. Sax, 37. Hrubý. Rozhodujúci sam. nájazd premenil Š. Rusnák.
Senica: Babkovič - Salajka, Bendík, Šefčík, E. Rusňák, Záhumenský, Dujčík - Kadraba, Kováč, Š. Rusnák - Krumpál, Krišák, Čobrda - Hrtús, Groma, Sárka - Nekoranec, tréner J. Lehocký.
Vylúčení 7:8 na 2 minúty, navyše Muránský a Vítkovský (obaja Sp.N.Ves) 10 min. OT, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 500 divákmi rozhodovali Hauko (M. Junek, Otrubčák).
Časomiera sa zastavila za 59 sekúnd, kedy akciu Šefčík - Krumpál zakončil Jozef Krišák - 1:0. Možnosti na zvýšenie nevyužili Dujčík a E. Rusňák v 6. min. počas presilovky. Potom sa čoraz viac začali presadzovať hostia a mali aj šance. Strelu Tarkovacsa Babkovič nevidel a zneškodnil ju iba so šťastím, podobne i Hrubého hneď po buly. Chybu Š. Rusnáka v 9. min. napravil Babkovič pred T. Saxom. Ešte v tej istej minúte sa však hostia dočkali, keď vyrovnal Klein na 1:1 a možno povedať, že zaslúžene. Nasledovali šance na obidvoch stranách. Nevyužili ich Kováč a Krišák na jednej, L. Sax a Findura pred Babkovičom. Po peknej prihrávke Kováča neuspel sám pred brankárom Novotným Š. Rusnák, no v 16. min. sa domáci opäť ujali vedenia. Kadraba v šanci neuspel, no puk sa cez Kováča a Š. Rusnáka dostal k Jozefovi Salajkovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:1. O chvíľu trafil Hrtús ľavú tyčku. V presilovke hostí pri vylúčení Krišáka sa po strele Magdoška zatrepala sieťka, našťastie pre Babkoviča iba z vonkajšej strany.
Aj druhú tretinu začali domáci rýchlym gólom. V presilovke sa Krumpál šikovne prešmykol okolo obrancu a po jeho prihrávke bola pred Viktorom Kováčom prázdna bránka - 3:1. To ubehlo iba 47 sekúnd. Gól však bol signálom pre hostí k zvýšenej aktivite. V následnej desaťminútovke domácich privreli a šance mali Hrubý, Fedor, Kristián, v oslabení T. Sax a pri vylúčení E. Rusňáka opäť Hrubý. Tréner J. Lehocký pre istotu zobral v 30. min. oddychový čas, no ani ten hostí nezastavil. V 32. min. T. Sax znížil na 3:2. Rušná bola 37. min., kedy sedel Šefčík. Len Babkovičovej lapačke mohli domáci najskôr ďakovať, že Klein nepremenil samostatný nájazd, z protiútoku v oslabení Hrtús ani na dvakrát neprekonal Novotného a stále v tej istej minúte už Hrubý vyrovnal na 3:3. Celé dve minúty mali možnosť hrať domáci presilovku 5 na 3. Za 34 sekúnd zbytočne fauloval Krumpál, o chvíľu aj E. Rusňák a z výhody nič nebolo.
Keď v 47. min. nepremenil samostatný nájazd Hrubý, iniciatíva začala opäť prechádzať na domáce hokejky. Po dlhšom čase bol v šanci Kováč, zakončenie však bolo nedôrazné. V 50. min. sa domáci radovali z gólu, no rozhodca videl hru s vysokou hokejkou. Na ľade začalo byť „dusno“, čo Hauko riešil dohovorom obidvom kapitánom. V 53. min. vyšiel Krišákovi blafák, puk však z bránkovej čiary odvrátil so šťastím obranca. Keď po prihrávke Krumpála neuspel Kováč a v záverečnej minúte v zúfalom nápore ani Š. Rusnák so Salajkom, muselo sa predlžovať.
V ňom za 26 sekúnd mohol rozhodnúť Krišák a po Kadrabovej prihrávke spoza brány mal šancu aktívny Salajka. Gól však už nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Domácim vyšli hneď prvé dva pokusy, ktoré premenili Kadraba a Štefan Rusnák, neuspeli Krumpál, Salajka a Krišák. Hrubý v tretej sérii znížil na 2:1, no Babkovič ostatné pokusy vychytal a tak dva body ostali doma, hostia si na východ viezli jeden.