Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Ofenzíva Seničaniek v Mevza Cupe

Zdá sa, že po vyradení vo štvrťfinále Top Teams Cupu poľským Centrostal Bydgoszcz vrhli naše úradujúce volejbalové majsterky všetky svoje sily do úspešných výsledkov v stredoeurópskej súťaži Mevza Cup. Svedčia o tom dve víťazstvá s pomerom setov 6:1, ktoré výrazne korigovali predchádzajúcu nepriaznivú bilanciu troch výhier a šesť prehier a ktoré udržali Záhorčanky v hre o účasť vo Final Four v tomto pohári. Hlavná príčina týchto úspechov tkvie samozrejme v tom, že tak ako pred týždňom v nedeľu v chorvátskej Velikej Gorici, i doma v stredu proti Mladosti Zagreb nastúpili zverenkyne trénera Sirvoňa v optimálnej zostave a v pravú chvíľu zahájili útok na horné priečky tabuľky.
Velika Gorica – OMS Senica
1:3 (-19, -21, 21, -21)
* OMS: Šuríková, Ihnatusha, Nevosadová, Schwobová, Biksadská, Oliveira Cruz (libero Kleskeňová, Bramborová, Lis). Tréner Vladimír Sirvoň.
* Pred 100 divákmi rozhodovali Štegnar a Pejić (obaja zo Slovinska).
Na pôde posledného celku súťaže, ktorý Senica doma zdolala na úvod hladko 3:0, videla pomerne slabá návšteva vyrovnaný súboj. V prvých dvoch setoch mali mierne navrch hosťujúce hráčky, čo potvrdili v úspešných koncovkách a tak viedli 2:0. Tretí set vyznel pre domáce Chorvátky, ktorým tak svitla nádej na prípadný obrat vo vývoji zápasu. Hrozbu prípadného tajbrejku však Seničanky nepripustili, štvrtý set získali znovu vo svoj prospech a za 90 minút sa tešili zo zaslúženého víťazstva.
Senica – Mladost Zagreb
3:0 (10, 16, 16)
* OMS: Šuríková, Ihnatusha, Nevosadová, Schwobová, Biksadská, Oliveira Cruz (libero Kleskeňová). Tréner Vladimír Sirvoň.
* AOK: Petrović, Kaštelan, Reščić, Čutura, Dugandžic, Popović (libero Cigić). Tréner Ivica Jelić.
* Pred 350 divákmi rozhodovali Andrea Haas a Eugen Wulhanek (obaja z Rakúska).
Revanš za hladkú prehru v hlavnom meste Chorvátska sa Senici vydaril. Kým OMS uhralo v Zagrebe len 49 bodov, Mladost dokázala na Záhorí uhrať ešte menej, iba 42 bodov. Obaja tréneri nenechali nič na náhodu a stretnutie odohrali so siedmimi hráčkami. Preto na strane domácich nezasiahlo do hry kvarteto Kharchynska, Krišková, Lis a Bramborová, u hosťujúceho družstva dvojica Zahora a Ščerbakova. Úvodný set trval len štvrťhodinu, domáce viedli 8:2, 16:5 a súperkám dovolili uhrať desať bodov. Aj druhý set bol plne v réžii Senice, ktorá svoje vedenie 8:2 zvýšila až na 20:11 a bez problémov po vyše polhodine viedla 2:0. Chvíľkové zaváhanie domáceho kolektívu využila Mladost v treťom sete, keď vyrovnala na 7:7 i 8:8, no po chvíli už bolo 12:8 a 19:10. Vo všetkých troch setoch využili Seničanky svoj prvý setbal a teda i mečbal a za 51 minút bolo dobojované. Naše majsterky podali dobrý kolektívny výkon, v celom zápase pokazili iba dve podania, mali veľmi dobré dvojbloky a úspešnou hrou v poli i na sieti v útoku nedali súperkám veľa šancí. Po tomto zápase majú v tabuľke 16 bodov a aktívny pomer lôpt 887:852.
Najbližšie stretnutie v Mevza Cupe zohrá Senica vo štvrtok 2. februára v Bratislave (hala Mladosť) so Sláviou UK.