Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Rozhodol útok KKK: Krišák - Krumpál - Kováč

Senica - Prešov
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: Krišák (E.Rusňák, Šefčík), Krumpál (Krišák, Šefčík), Kováč (Krumpál, Krišák) - Troliga.
Vylúčení 10:15 na 2 minúty, Gönczi 10 min. OT, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.. Strely na bránu 41:54. Pred 300 divákmi rozhodovali Babeliak (Rohoň, R. Vojtek).
Senica: Babkovič - Bendík, Salajka, E. Rusňák, Ševčík, Chovan, Zahumenský, Dujčík, Ma. Ivánek - Š. Rusnák, Šimek, Kadraba - Krumpál, Krišák, Kováč - Štepanovský, Groma, Hrtús - Merschitz, Sárka, Čobrda, tréner J. Lehocký.
V dôležitom šesťbodovom stretnutí o play-off sa hral rýchly a zaujímavý hokej. Dukla začala výborne, no musela sa brániť opri vylúčení Záhumenského. Lenže aj hostia faulovali, v krátkom slede dokonca dvakrát. Po návrate Záhumenského sa v 6. min. v presilovke o dvoch hráčov ujali domáci vedenia, keď Šefčík na modrej posunul puk Erikovi Rusňákovi, ktorého strelu tečoval za Gubíkov chrbát Jozef Krišák - 1:0. Lietajúce kone pridali, dve možnosti na vyrovnanie Gönczi a do tretice neuspel Troliga. V 12. min., po dlhšom čase mali šancu aj domáci, no Groma pred Gubíkom neuspel. Rovnako pochodil aj Pavlovský pred Babkovičom. V 15. min. si gól pýtala pekná akcia Šefčík - Krumpál a o chvíľu aj Štepanovský - Groma. V závere tretiny hrali domáci presilovku, no zahrali ju veľmi slabo.
Presilovku o dvoch hráčov mal aj Prešov, no trvala iba 18 sekúnd a nevytvorili si v nej ani šancu. Pri svojom úniku bol Štepanovský faulovaný, dokonca dvakrát a aj preto jeho prihrávka na voľného Gromu neprišla včas a prečíslenie ostalo nevyužité. Takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov hrali domáci priam katastrofálne a nevytvorili si vôbec gólovú šancu. V 30.min. po peknej prihrávke Krišáka spoza brány neuspel Martin Krumpál, no o chvíľu „zložil reparát“, keď obišiel bránu a takmer z nemožného uhla prekvapil Gubíka - 2:0. V týchto chvíľach bol tlak domácich veľký a prišli aj ďalšie šance. Po Štepanovského prihrávke neprestrelil brankára hostí Záhumenský, v 35. min. „zvonila“ jeho tyč a v 39. min. sa opäť menilo skóre, keď akciu Krišáka s Krumpálom v páde zakončil Viktor Kováč - 3:0.
Niekoľko sekúnd po začiatku tretej tretiny nevyužil veľkú šancu Troliga, no dočkal sa v 42. min., keď sedel Bendík - 3:1. Gól tak povzbudil hostí, že v záverečnej časti plne ovládli hru, o čom najlepšie svedčí pomer striel 6:25 v tomto dejstve. Domáci môžu ďakovať iba Babkovičovi, ktorý zlikvidoval 53 striel (v 3. tretine 24), že nakoniec toto stretnutie vyhrali. Vychytal tutovky Göncziho i Velčeka a Troliga v šanci trafil len jeho betón. V 51. min. zdvihla divákov zo sedadiel akcia Š. Rusnáka, ktorého strela len o milimetre minula ľavý vinkel a vzápätí po jednej z najkrajších akcií zápasu chytil Pavlovského strelu Babkovič efektne do lapačky. To isté zopakoval o dve minúty, po čom Pavlovský nechápavo krútil hlavou, čím uznal kvality domáceho gólmana. Keď v závere sedel domáci Šefčík, hostia v čase 56:25 zobrali oddychový čas a okamžite začali hrať power - play. V ňom mal veľkú šancu na zníženie Gönczi. Po návrate Šefčíka sa vrátil do brány aj Gubík a ďalšiu hru bez brankára už domáci nepripustili.
Hoci senickí Rytieri vyhrali v Prešove pomerne presvedčivo obidva vzájomné zápasy v tomto ročníku (8:1 a 5:0), na domácom ľade sa s nimi dosť natrápili a prvý zápas dokonca prehrali 0:1. Okrem už spomínaného Babkoviča mala veľkú zásluhu na víťazstve druhá KKK formácia Krumpál - Krišák - Kováč, keď každý z nich bol autorom jedného gólu. Výborne ich podporovala obranná dvojica Erik Rusňák - Peter Šefčík. Martin Krumpál prišiel pomôcť z extraligovej Skalice a potvrdil, že z mnohoročnej spolupráce s Jozefom Krišákom nič nezabudol. Prvej formácii, ktorá býva zvyčajne oporou mužstva, sa tentoraz nedarilo a tréner Lehocký nechal v záverečnej tretine dokonca sedieť aj najproduktívnejšieho hráča 1. ligy Matúša Kadrabu, ktorému hra nešla a v poslednom dejstve ho nahradil Merschitz.
Domáci sa dostali na dosah postupovému miestu do play - off, no dostať sa na 8. miesto môžu iba na úkor svojho utorkového súpera. A to ich funkcionári rezolútne odmietli. Otvorene hovorili dokonca o postupových ambíciách do extraligy (???) .JozefKomorný