Štvrtok, 23. marec, 2023 | Meniny má Adrián

ŠPORT V ROKU 2005 V SKRATKE

JANUÁR
Novoročný turnaj Raketky v stolnom tenise vyhral Vlado Šváček.
Vo štvrťfinále pohára CEV prešli seničanky cez Türk Telekom Avea Ankara (3:2, 3:1) a postúpili do Final Four. Boli to vôbec prvé víťazstvá družstva zo Slovenska nad tureckým.
Novoročný šachový turnaj v Rapid šachu v Holíči vyhral Tomáš Likavský z Osuského pred Františkom Vránom zo Starého Města. Najmladším hráčom bol Martin Pagerka z Osuského.
Medzinárodný futbalový turnaj v Brodskom vyhrali domáci starší žiaci.
Futsalové poháre vyhrali v Senici Borský Mikuláš (so Senstavom 2:1), v Malackách Fortuna po najtesnejšom víťazstve (4:3) s Nervákmi.
Na Svetovej zimnej univerziáde v Rakúskom Seefelde štartovali aj skalickí hokejisti Martin Kučera, Jaro Prošvic a Michal Novák.
Na hokejovom turnaji Word Under 17 Hockey Challenge v Kanade reprezentovali aj dvaja seničania, Braňo Rehuš a Patrik Lušňák. Na Zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže vo švajčiarskom Montey reprezentoval Slovenské hokejové nádeje SR ´17 Adam Beňa z HK 36 Skalica.
Na Zimných majstrovstvách Slovenska v Trenčíne získali plavkyne PK Záhorák Senica dva tituly. V kategórii starších žiačok vyhrala Katka Velická 100 m prsia a Janka Svrčková 200 m prsia.
Desaťročné nádeje Žolíka Malacky sa na turnaji v Trnave prebojovali až do finále, kde podľahli Spartaku až na penalty.
17. ročník Memoriálu Jaroslava Karnoša v stolnom tenise vyhral Roman Smrž po finálovom víťazstve 3:0 s Milanom Melekom.
Valné zhromaždenie FK SH Senica zvolilo nový Výkonný manažment i novú Správnu radu.
Na hádzanárskom turnaji starších dorasteniek v Púchove vyhrali hráčky Senice. Natália Jurkovičová bola direktoriátom turnaja vyhodnotená ako najlepšia hráčka.
Novoročný stolnotenisový turnaj v Štefanove vyhrala Studienka.
Na Memoriály Petra Valentoviča v Trnave obsadil výber ObFZ Senica celkové 4. miesto. Matej Rehák bol najlepším strelcom i hráčom turnaja.
V bráne hokejistov Senice sa v zápase s Martinom predstavil aj ich odchovanec Peter Hamerlík, draftovaný Pittsburgh Penguins a neskôr Boston Bruins.
V zámorskom drafte sa hráč HK 36 Skalica Juraj Mikúš (na foto) objavil na 19. mieste.
Martin Krumpál, najlepší strelec hokejistov Senice, posilnil prvoligové mužstva švédskej ligy Nitorp IK pred nastávajúcim play off.
Na Českom pohári v karate v Hodoníne získala Monika Čulenová z Hanko kai Senica dve zlaté medaily. Zlato získala i Mirka Vašeková a Myjavčan Duga.
Jozef Šuran, býv. hráč Senice, neskôr aj tréner reprezentácie Slovenska oslávil 50. narodeniny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

FEBRUÁR
René Jarolín odišiel 1. februára z HK 36 Skalica pomôcť Zvolenu v boji o titul.
Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili postavenie viacúčelovej športovej haly v Senici.
Osuské hralo druholigové šachové stretnutie po prvýkrát doma, v novom Spoločenskom klube. So Sláviou STU Bratislava prehralo 3:5. Dovtedy hrávalo svoje zápasy na Brezovej.
Majstrami okresu v stolnom tenise žiačok ZŠ sa stali dievčatá zo ZŠ Borský Sv. Jur, v basketbale žiakov SŠ chlapci SOUP Holíč.
Mudroškovu hokejku získali Tigri, po finálovom víťazstve s Tučniakmi.
Turnaj starých pánov v hádzanej sa stal korisťou Cífera po finálovom víťazstve s Malackami 12:8.
Na majstrovstvách Slovenska v ľahkej atletike dorastu získali zlaté medaily Ján Matúš z Junioru Holíč, Aneta Hollá a Katka Ďuricová z Malaciek.
Putovný pohár a televízor si z mariášového turnaja v Chropove odviezol Ľubomír Barcaj z Osuského.
Na vyhlasovaní najlepších futsalistov Slovenska získal brankár Nafty Malacky Rado Baláž (na foto) cenu Objav roka.
8. februára oslávil predseda správnej rady OMS Senica Karel Valášek 50. narodeniny.
Vo štvrtok 10. februára boli v Dome kultúry vyhlásení najlepší športovci mesta Senica v kategóriách telesne postihnutí, žiaci, dorastenci, dospelí, tréneri a kolektívy. V hlasovaní fanúšikov získala cenu pre najobľúbenejšiu športovkyňu volejbalistka Jolanta Studzienna.
Strelci ŠKP Skalica získali na majstrovstvách kraja v streľbe zo vzduchových zbraní šesť medailí z dvanástich.
Majstrom oblasti v stolnom tenise sa v Borskom Sv. Jure stal Milan Melek (Unín) po finálovom víťazstve 3:0 s Ferdinandom Šebestom. Vo štvorhre vyhrali Ján Skala, M. Melek tesne 3:2 s dvojicou Vlado Šimek st. a Martin Kucharič (Kúty).
Streetbalový turnaj v Holíči vyhralo u mladších mužstvo Asi tak (Mikúš, Havel, Olejár, Horný), u starších Orindž Ball (Kocák, Moniak, Rozboril, Holeček).
Druhý ročník halového futbalového turnaja dorastencov v Brodskom vyhrali Radošovce.
V krajskom finálovom kole v stolnom tenise boli v Skalici u chlapcov najlepší Piešťany, Galanta a Skalica, u dievčat Trnava, Galanta, Holíč.
Staršie žiačky hádzanárok Záhoranu Senica vyhrali silne obsadený medzinárodný turnaj vo Veselí nad Moravou pred Olomoucom, Uherským Hradišťom a Otrokovicami.
Piaty ročník mariášového turnaja o Pohár primátora Senice v konkurencii takmer stovky hráčov vyhral domáci Dušan Miča.
Hokejisti Senice ukončili sezónu po vypadnutí z play off s víťazom základnej časti Martinom 3:1 na zápasy.
Na majstrovstvách regiónu v stolnom tenise v Bratislave už postup Skalu a Meleka medzi 16 najlepších bol veľkým úspechom. Obaja hrali spoločne aj štvorhru, kde sa dostali až do štvrťfinále, kde ich zastavili neskorší víťazi Kolář, Saprykin.
Majstrami okresu žiakov ZŠ sa stali chlapci Kútov, keď ich hráči za celý turnaj prehrali jediný zápas.
Halové futbalové turnaje organizované ObFZ Senica sa stali korisťou družstiev Skalice. U mladších i starších žiakov.
Záhorácky pohár na Myjave, ktorých mediálnym partnerom bol Týždenník pre Záhorie, vyhral Borský Mikuláš po víťazstve 6:1 s Artemisom z Malackej ligy. Ceny odovzdával prvý muž Slovenského futsalu Vladimír Okánik. Najlepším strelcom turnaja bol Lukáš Bajan so 7 gólmi.

SkryťVypnúť reklamu

MAREC
Zimný turnaj v Gbeloch sa stal korisťou Slovana Šaštín, v Brodskom dominovali domáci futbalisti bez straty bodu.
Vo finálovom turnaji Final four v Talianskej Perugii obsadili senické volejbalistky štvrté miesto.
Hokejisti Skalice po prehre v poslednom kole s Dubnicou 5. marca skončili na 9. mieste, do play off nepostúpili a sezóna pre nich skončila.
Na futbalovom turnaji Memoriál Ernesta Minaříka vo Velkých Pavloviciach obsadili starí páni Senice 2. miesto a Jozef Sloboda bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja.
Na majstrovstvách kraja v streleckých pretekoch získal Peter Šúrek zo ŠSK Beta Holíč dve strieborné medaily.
Šachový turnaj v Chess club Café v Holíči vyhral Ivan Horák .
Na ľahkoatletických majstrovstvách Slovenska mládeže získali atléti AK Junior Holíč dve zlaté medaily. Adam Bayer v skoku do výšky v kategórii žiakov výkonom 192 cm. Ján Matúš v kategórii dorastu vyhral 1500 m závodom štart - cieľ v čase 4:19.5 min.
Žiaci športových hokejových tried Senica zvíťazili na hokejovom turnaji vo Francúzsku (Charleville-Meziéres).
Najmladšie basketbalistky Malaciek (ročník ´94) na turnaji v Prahe v konkurencii 145 družstiev z 32 krajín obsadili druhé miesto.
Na majstrovstvách oblasti žiakov a dorastu v stolnom tenise v Skalici dominovali hráči Kútov. U žiakov vyhral Vladimír Šimek z Kútov a úspešný bol aj vo štvorhre s Jakubom Marečkom zo Senice. V kat. dorastu bolo finále záležitosťou hráčov Kútov, keď Marek Šefčovič porazil Tomáša Vallu, vo štvorhre obaja spolu vyhrali nad dvojicou zo Skalice Chanečka, Kuba.
Štart oblastných futbalových súťaží bol o dva týždne odložený.
Pavol Mach, bývalý futbalista Senice oslávil svoju 70 - ku.
Kamenec Prietrž si vybojoval postup do 1. ligy futsalu.
Zimný futbalový turnaj ŠK Žolík Malacky sa stal korisťou mladších žiakov Borského Mikuláša.
Víťazkou Aerobic maratónu stredných škôl sa stala Dominika Pavlíková z Obchodnej akadémie Senica, Miss aerobic sa stala Monika Paračková z Gymnázia Senica. Najlepších desať postúpilo do finále krajského kola do Trnavy.
V Gbeloch skončil 8. ročník Zimnej ligy kynológov víťazstvom M. Majtasovej z Chorvátskeho Grobu.
V piatok 18. marca ocenil primátor Stanislav Chovanec najlepších športovcov Skalice za uplynulý rok.
Veľký talent Slovenského plávania, Kristýna Palkovičová (na foto) z PK Záhorák, Senica bola s reprezentáciou na sústredení v Brazílii.
Futsalisti Skalice získali historický prvý titul v Senickej lige.
Na medzinárodných majstrovstvách Holandska v karate získali zlaté medaily Michal Touré, Monika Čulenová a družstvo žiačok (M. Čulenová, V. Ištvánková, L. Michálková). Striebro pridalo družstvo žiakov (M. Touré, B. Thebery, P. Dermek), bronz dorastenec Peter Dermek.
Posledného marca sa najlepší športovci vyhlasovali aj v Holíči.
V Mestskej športovej hale v Trnave boli školské majstrovstvá stredných škôl v aerobic maratóne. Víťazkou sa stala Gbelanka Stanka Dermeková pred Janom Hyžom, obaja z Gymnázia Senica.
VII. ročník medzinárodného turnaja v stolnom tenise v Šahách vyhrali v čisto Záhoráckom finále žiaci z OU pri RDDM Sološnica, ktorí porazili RDM Veľké Leváre 5:1.
Na jarnej cene Žiliny v plávaní získala Kristýna Palkovičová z PK Záhorák Senica šesť zlatých medailí.

SkryťVypnúť reklamu

APRÍL
Hokejoví juniori HK 36 Skalica skončili v play off o majstra Slovenska na štvrtom mieste. Po štvrťfinálovom úspechu 2:1 na zápasy so Slovanom rovnako podľahli Trenčínu i Popradu v súboji o bronzové medaily.
Senické volejbalistky prešli hladko cez Žilinu do semifinále play off o majstra Slovenska.
Víťazstvo z Behu okolo Hlbokého putovalo do Kyjova zásluhou Radima Matyáša.
Dňa 7. apríla si v Senici nepripomínajú len Deň oslobodenia, ale aj narodenie ich rodáka, člena Hokejovej siene slávy Michala Polónyho.
Volejbalistky I. ZŠ zo Senice postúpili na majstrovstvá Slovenska do Pov. Bystrice.
Na Krokoyama Cup-e v karate v nemeckom Koblenzi štartovala v reprezentačnom družstve aj Monika Čulenová z Hanko kai KK Senica.
Memoriál Laca Damboráka v basketbale vo Veľkých Levároch vyhrala ZŠ Sekule-Moravský Sv. Ján.
Enduroclub Malacky zorganizoval v Gajaroch 2. kolo majstrovstiev Slovenska v enduro a country crosse. V kat. do 250 ccm vyhral Ivan Jakeš z Brezovej, v kat. do 125 ccm bol Ivan Černý z Čemota Šaštín-Stráže druhý.
Na majstrovstvách Slovenska v aerobicu v Prešov vyhrala Stanka Dermeková z Gbelov, študentka Gymnázia v Senici.

MÁJ
Jej sestra Andrea Dermeková sa stala majsterkou Českej republiky v terénom duatlone.
Futsalisti Malaciek obsadili v konečnej tabuľke 1. Slovenskej ligy vo futsale šieste miesto.
Na hokejbalové majstrovstvá sveta do Pitsburghu boli nominovaní brankár Lubor Komenda, obranca Tibor Kapánek (najlepší hokejbalista Slovenska sezóny 2004/05) a útočník Tibor Kosík, všetci zo Skalice.
Bratislavskú Cenu Večerníka v ľahkej atletike vyhrala Základná škola na Záhoráckej ulici v Malackách.
Na majstrovstvách Slovenska v polmaratóne v Martine získali zlaté medaily bežci Grafobalu Skalica a vybojovali si právo reprezentovať Slovensko na Európskom pohári klubových tímov v Porte.
6. ročník turnaja v minifutbale O pohár primátora vyhral domáci Šaštín pred Sekulami-Mor.Sv.Jánom a Bor.Mikulášom.

JÚN
Na slávnostnom vyhlásení najlepších hráčov uplynulého ročníka 1. hokejovej ligy získali cenu aj Záhoráci. Jozef Krišák zo Senice ako najproduktívnejší hráč 1. ligy, Michal Ružička zo Skalice dostal Cenu fair play.
Radko Malenovský zo Šaštína, člen Streleckého športového klubu Vištuk, získal na M - Európy telesne postihnutých v streľbe v Poľskej Wroclawe tri medaily - zlatú, striebornú i bronzovú.
Na Majstrovstvách Európy regiónov v karate v Lipsku získali v konkurencii 122 družstiev senické karatistky Mirka Vašeková (na foto) a Katka Ižáriková bronzové medaile.
Andrea Dermeková z Gbelov, členka H.Triathlon teamu Skalica, vyhrala druhé podujatie X-terra Czech Tour 2005 v horskom triatlone v Prahe Hostivaři.
Putovný pohár riaditeľa ZŠ v Sološnici v ľahkej atletike žiakov 6. - 9. ročníkov obhájili žiaci zo Základnej školy v Brezovej pod Bradlom. Malý pohár (pre 1. - 5. ročník) získali žiaci z Borského Mikuláša.
Na Majstrovstvách Slovenska v karate v Bánovciach n/B. získalo družstvo chlapcov Hanko kai (Peter Dermek, Boris Thebery a Daniel Sebeš) v kata strieborné medaily. Striebro získal aj Ján Juríček na medzinárodnom turnaji Shisei Cup v Trnave.
Záhorácku 20 - ku v chôdzi vyhral M. Tóth z B.Bystrice. V mládežníckych kategóriách vyhrala kat. juniorov Klára Malíková z Bor. Mikuláša, druhý skončil najmladší žiak Radek Hesek takisto z Bor. Mikuláša.
31. ročník Kysuckého maratónu v Čadci vyhral Ján Moravec (na fotografii) z ŠKP Skalica před Petrom Tichým z Čadce. Na 17. ročníku Záhoráckeho maratónu v Senici si obaja poradie vymenili. Polmaratón v Senici vyhral M. Valkovič z Mochoviec, nad 50 rokov vyhral J. Topor ŠKP Skalica, nad 60 rokov Jiří Kaňa z Grafobalu Skalica, medzi ženami Erika Štefková z Brezovej.
29. ročník Záhoráckeho pohára ml. žiakov vo futbale vyhrali Kúty.
Na majstrovstvách Slovenska žiakov vo futsale získali žiaci ZŠ na sadovej ulici v Senici bronzové medaily.
Hokejbalovými majstrami na Záhorí sa stali v Gbelov Panteri, v Senici vyhral Tajfún, v Malackách MKPM a v Skalici Hurikáni.
6. ročník Primátor cup - u v Gbeloch vyhral Bulldog´s Skalica.
Andrea Dermeková a Peter Hertl z Triatlonového klubu Skalica si vybojovali právo štartu na Ironman na ostrov Maui na Hawaii.
V priamom súboji s Trnavou sa tenisti Senice zachránili v 1. lige, zatiaľ čo ich porazený súper vypadol.
Na 6. majstrovstvách sveta v americkom Pittsburghu získali slovenskí reprezentanti strieborné medaily po finálovej prehre s Kanadou 2:5. Medaily získala aj trojica Skaličanov Lubor Komenda, Tibor kapánek a Tibor Kosík.
Ján Križák (na foto) vyhral 3. ročník polmaratónu Košice - Seňa v čase 1:10:03 hod. a o týždeň aj Beh okolo Lysej, kde medzi ženami triumfovala Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica.
Letný futbalový turnaj v Kostolišti vyhrali futsalisti 1. FCS Nafta GAS Malacky.
Na Európskom pohári mládeže v Bratislave získala Monika Čulenová z Hanko kai karate klubu Senica bronzovú medailu.
Na piatych majstrovstvách Slovenska veteránov v hokejbale prehrali domáci Gbelania až vo finále s Doprastavom Bratislava.
Na majstrovstvách Slovenska v plávaní starších žiakov v Žiline získala Kristýna Palkovičová z PK Záhorák Senica 5 medailí, z toho 4 zlaté a jednu bronzovú. Dominika Vacová k tomu pridala ešte dve bronzové.
Na majstrovstvách Slovenska juniorov a seniorov v Bratislave získala Janka Svrčková (na foto) po dve zlaté a strieborné medaily. Zlato na 50 m prsia v obidvoch vekových kategóriách a stala sa tak historicky prvou plavkyňou PK Záhorák Senica, ktorá triumfovala medzi ženami.
Juraj Moravčík zo ZŠ na Záhoráckej ulici získal na majstrovstvách Európy školských zamestnancov tri zlaté medaily.
V slovenskom finále vo volejbale neregistrovaných hráčov v Liptovskom hrádku získala Skalica strieborné medaily.
Na majstrovstvách Slovenska veteránov v ľahkej atletike získal titul v kat. muži nad 40 rokov v behu na 5000 m Peter Piala z Grafobalu Skalica. 85-ročný Juraj Kováč z AK Junior Holíč v chôdzi na 5 km získal striebro.
Na veteránskom mítingu v Nitre vyhral v kat. nad 50 rokov Anton Orlík zo Skalice beh na 3 km.
Na majstrovstvách Slovenska v ľahkej atletike dorastu získali pretekári AK Junior Holíč tri medaily. Ján Matúš dve strieborné a Matúš Bubeník bronzovú. Dievčatá z Malaciek pridali rovnako tri medaily, no tie boli cennejšie. Alexandra Štuková získala zlato, Aneta Hollá a Katka Ďuricová striebro.
Víťazmi regionálneho šachového festivalu sa stali: do 10 rokov Martin Pagerka z CVČ Senica a Karin Haraštová z CVČ Skalica, do 14 rokov Jana Peričková z CVČ Brezová, do 16 rokov Veronika Brisudová z CVČ Skalica a Lukáš Karlík zo ŠK Osuské.

JÚL
Do finále Svetového pohára v karate v kat. juniorov sa vo švédskom meste Eslöw prebojovali Peter Dermek z Hanko kai KK Senica a Stanislav Malý z Myjavy. Úspešnejší bol Dermek. Do finále sa prebojovali vo svojich kategóriách aj Michal Touré a Monika Čulenová, ktorí napokon získali strieborné medaily. Jaroslav Rehuš získal bronz.
Na majstrovstvách Slovenska v ľahkej atletike juniorov v Banskej Bystrici získali zlaté medaily Aneta Hollá z Malaciek v behu na 800 m, v chôdzi na 5 km vyhrala Klára Malíková z Borského Mikuláša. Štafeta Malaciek na 4 x 400 m získala striebro a Katka Ďuricová v trojskoku bronz.
Šieste preteky seriálu majstrovstiev Slovenska Enduro a Country Cross v Žaškove vyhral v obidvoch jazdách Ivan Jakeš z Brezovej v kat. do 250 ccm a získal spolu 50 bodov. Ivan Černý (na foto) z Čemota Šaštín-Stráže získal 23 bodov. Obidvom patrí v celovom poradí 2. miesto.
Kristýna Palkovičová štartovala v taliankom Lignane na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF), kde sa zo štyroch štartov trikrát prebojovala do B - finále. Bola najúspešnejšou Slovenskou plavkyňou.
Veľkú cenu Holíča v športovej streľbe vyhral v kategórii chlapci do 16 rokov Peter Šúrek zo ŠSK Beta 77 Holíč.
28. ročník Špačinského trojuholníka vyhral Jaro Moravec pred Janom Križákom, obaja Grafobal Skalica, kat. nad 50 rokov vyhral Jaroslav Topor pred Severínom Tokošom, obaja ŠKP Skalica, kat. nad 60 rokov Jiří Kaňa Grafobal. Preteky boli súčasne majstrovstvami Slovenska veteránov v cestom behu. Titul získal Jaroslav Topor.
Kombinované družstvo žiakov ČSFA Malacky a Kopčany vyhrali v Mníchove so slávnym Bayernom. 10 - roční chlapci 2:1, 8 - roční 5:4.
Veľká cena Záhoria v mariáši sa v Osuskom stala korisťou J. Šušku z Hlohovca.
V Borskom Mikuláši oslavovali 80-rokov od založenia futbalového klubu v tejto obci. Zagratulovať im prišli aj hokejové hviezdy Miro Šatan a Ľubo Višňovský.
Na majstrovstvách Európy v karate v Poľsku získala Mirka Vašeková z Hanko kai KK Senica zlatú medailu v kata. Družstvo žien Mirka Vašeková, Katka Ižáriková a Lucia Palkovská získala striebro.
Na futbalovom turnaji v rakúskom Schwechate skončili starší žiaci Skalice na 2. mieste spomedzi 16 družstiev.
V Moravskom Svätom Jáne sa odohralo družobné stretnutie víťazov oblastných súťaží Senica a Hodonín. Mor. Sv. Ján vyhral s Veselím n/Mor. 3:0, dorast Oreského porazil Dambořice 3:1.
Predseda FO Slavoj Mor. Sv. Ján Peter Mračna oslávil 50. narodeniny.
Futbalový Water Cup s výťažkom pre telesne postihnutých športovcov vyhrala domáca Brezová pred Slovenskom A a Slovenskom B.
Na 2. ročníku Memoriálu Richarda Rampáčka v Skalici vyhrali vo finále Piešťany so Sudoměřicami. Fera team Skalica skončil tretí.
V Skalici v Zlatníckej doline sa uskutočnili preteky v terénnom triatlone, ktoré boli zároveň aj majstrovstvami Slovenska. Domáci Peter Hertl dobehol celkovo na 5. mieste, no v domácom šampionáte získal striebro.
Andrea Dermeková uprednostnila pred Zlatníckou dolinou kvalifikáciu na Hawaii vo Švajčiarskom Zürichu. V konkurencii vyše 1600 pretekárov nakoniec bola úspešná a účasť na Ironmana na Hawaii si vybojovala.
Vicemajstrov sveta v hokejbale prijal primátor Skalice Stanislav Chovanec.
4. ročník Búranskej rely vyhral Jozef Dobiáš z domáceho klubu LTF.
Na turnaji Czech Budweis Cup v Českých Budejoviciach, kde štartovalo vyše 1800 futbalistov v 109 družstvách z 18 štátov Európy, sa víťazmi stali starší žiaci SH Senica.
Šieste preteky malokarpatského pohára 2005 v motokrose, ktorých organizátorom bol AMK Čemoto Šaštín-Stráže, vyhral v kat. licenčných jazdcov domáci Ivan Černý. Milan Jung z Malaciek v kat. A bol druhý.
Tomáš Masaryk, telesne postihnutý tenista, vyhral svoje prvé turnaje. Stal sa majstrom Slovenska vo štvorhre a takisto vo štvorhre triumfoval aj na Slovakia open v Bratislave. Výborné výkony mu zabezpečili nomináciu do reprezentačného mužstva na majstrovstvá sveta do Holandska.
Roztrhlo sa vrece s futbalovými turnajmi. Memoriál Jána Masrnu v Hlbokom vyhral Čáčov, Memoriál L. Regáska v Oreskom Pop. Močidlany, v Brezovej Vrbové, v Chropove Dubovce, v Lakš. N. Vsi býv. hráči Senice, v Rovensku ViOn Zl. Moravce, v Dojči Š. Humence, v Dubovciach Vrádište, v Kútoch Tvrdonice, v Chvojnici Rovensko, v Jablonici Koválov. V Rohove, v Pop. Močidlanoch, Memoriál Ferka Emricha v Mor. Sv. Jáne a v Priepasnom vyhrali domáce mužstvá.

AUGUST
Skalica sa stala dejiskom jedného z pretekov majstrovstiev Európy v malých motocykloch - pocket bikoch. Všetky prvenstvá išli za hranice.
Senica sa pre novú sezónu hokejových súťaží stala farmou HK 36 Skalica. V prvom prípravnom zápase na novú sezónu podľahla švajčiarskemu mužstvu SC Langenthal 1:4.
13. ročník bežeckých pretekov L. Podobena v Púchove vyhrala Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica.
Beach Volley Šajdíky vyhrali Milan a Martin Horákovci z Rohožníka.
V seriáli majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale sa zo Záhorákov najlepšie umiestnili Martin Suja a Igor Horváth zo Strojára Malacky, ktorí obsadili 5. - 6.miesto.
Muži Sobotišťa a ženy Senice po tretíkrát v rade získali titul majstrov Slovenska v súťaži dobrovoľných hasičských zborov.
Sekretár Oblastného futbalového zväzu v Senici Milan Holovanišin oslávil 60. narodeniny.
23. ročník Dolnoorešanského polmaratónu vyhral Ján Moravec z ŠKP Skalica. Medzi ženami vyhrala Erika Štefková z Brezovej, medzi veteránmi nad 50 rokov Jaroslav Topor z Grafobalu Skalica.
Na 52. ročníku volejbalového turnaja v Českej dedinke Dřevěnice skončili hráči Strojára Malacky na 2. mieste, keď tam hralo B - mužstvo.
48. ročník volejbalového turnaja o Putovný pohár v Malackách vyhralo Brno po finálovom víťazstve 2:1 s domácim družstvom.
Na 3. ročníku medzinárodného šachového turnaja v Starém Měste (ČR) v konkurencii 166 šachistov z 11 krajín obsadil Ján Plachetka zo ŠK Senica 2. miesto.
Na športových hrách JDS v Komárne reprezentoval skalický okres jediný pretekár. Rudolf Roučka (tréner AK Junior Holíč - pozn. aut.) získal dve bronzové medaily.
Tenisový turnaj neregistrovaných hráčov Ragan open na Brezovej vyhral Mikláš.
Športové hry telesne postihnutých v Senici vyhral Vincent Ivan zo Senice pred Františkom Trubirohom z Kútov a T. Lelkéšom z Dun. Stredy.
Čachtický polmaratón vyhral Peter Prešnajder a Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica. Preteky boli súčasne majstrovstvami Slovenska veteránov. Minuloročný titul obhájil Jaroslav Topor z ŠKP Skalica.
Na majstrovstvách sveta vo volejbale hráčov do 19 rokov štartoval v drese Slovenska aj Juraj Zaťko z Malaciek.
Šiesty ročník streleckých pretekov na asfaltové holuby, Memoriál Drahotína Milu v Hlbokom, vyhral Dušan Dóža z Borského Mikuláša.
Na svetovom pohári v streľbe telesne postihnutých v Nemecku získal Radko Malenovský zo Šaštína striebro vo vzduchovej puške. Na Padova Cupe v Taliansku získal zlato.
Organizovaná hádzaná v Senici oslávila 80. výročie svojho vziku.
Na Brave Xterra Czech Tour v Opave obsadil Peter Hertl zo Skalice 3. miesto.

SEPTEMBER
Na začiatku septembra si v Senici pripomenuli 80. výročie vzniku organizovanej hádzanej.
Na treťom podujatí Zlatej ligy, medzinárodných majstrovstvách Nemecka v karate, získali členovia Hanko kai KK Senica dve bronzové medaily.
Na Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaži reprezentovali Slovensko aj Ivan Jakeš z Brezovej (na foto) a Ivan Černý zo Šaštína-Stráží.
V baráži o postup do šachovej extraligy vyhral ŠK Senica vo Vysokých Tatrách nad Mladosť Žilina 6:2.
10. ročník Putovného pohára v boxe juniorov v Malackách vyhrali mladí Maďari.
Ženský atletický trojboj v Skalici vyhrali Claudia Hladíková, Dominika Sedláková, obe z Malaciek a Silvia Koblišková z Gymnázia Skalica.
Volejbalistky OMS Senica vyhrali turnaje v Žiari nad Hronom, Olomouci i v Pezinku.
Putovný pohár primátora Senice v súťaži hasičov vyhrali ženy Senice a muži Rudníka.
Volejbalisti VK Strojár Malacky porazili v príprave nemecký VC Markranstädt 3:2.
13. ročník bežeckých pretekov Veľká cena mesta Holíč vyhral Radim Matyáš z Kyjova. Medzi ženami bola Erika Štefková z Brezovej druhá, veteránov vyhral Jiří Kaňa z Grafobalu, dorastenky Patrícia Turečková z AK Junior Holíč.
Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v ľahkej atletike žiakov v N. Zámkoch vyhrali žiaci Skalice. Žiačky Cerovej boli štvrté.
Na pretekoch Polmaratón SNP v Brezne bol Ján Križák tretí a Silvia Bíliková (obaja Grafobal Skalica) druhá.
Na Považskom maratóne v Novom Meste dobehol Ján Moravec z ŠKP Skalica druhý. V Častej na 6 km trati triumfoval jeho brat Jaroslav z Grafobalu, medzi veteránmi Jaroslav Topor z ŠKP Skalica a Jiří Kaňa z Grafobalu.
Na majstrovstvách Európy v silovom trojboji v Maďarskom Mosonmagyarovári skončila Monika Gavorníková z Klubu silového trojboja Senica na štvrtom mieste.
Futbalové miniihrisko s umelou trávou slávnostne otvorili v Stupave. Jeho krstným otcom sa stal Alexander Vencel starší.
19. septembra zomrel vo veku 52 rokov bývalý predseda ObFZ v Senici Ing. Milan Peceň.
Na majstrovstvách Slovenska v ľahkej atletike žiakov v Nových Zámkoch získali nádeje zo Záhoria 12 medailí. Dve zlaté Alexandra Štuková z Malaciek, po jednej Adam Bayer z AK Junior Holíč a Ján Stančík z AŠK Skalica.
V Borskom Mikuláši slávnostne otvorili tenisový kurt s umelou trávou.
23. ročník cestného behu Krupianska dvadsiatka vyhrala Erika Štefková z Brezovaj a vo veteránskych kategóriách Peter Piala, Jaroslav Topor a Jiří Kaňa, všetci z Grafobalu Skalica.
Jesenný Búranský rely cross sa stal korisťou jazdcov z Borského Mikuláša. Vyhral Peter Krúpa pred Jozefom Dobiášom a Júliusom Vittekom.
Na majstrovstvách Slovenska v ľahkoatletickom sedemboji juniorov získala Silvia Koblišková z AK Junior Holíč striebornú medailu.
V Gbeloch za účasti ministra kultúry slávnostne otvorili nové hokejbalové ihrisko s najprísnejšími kritériami.
Na majstrovstvách ČR v Přední Výtoni získala Andrea Dermeková z Gbelov striebornú medailu.
Na plaveckých pretekoch Štúrovské stovky získal Denis Mihalka štyri zlaté medaily. Janka Svrčková vyhrala 100 m prsia. Medaily získali aj Stanka Mihalková, Katka Velická a Dominika Vacová (všetci z PK Záhorák Senica).
Hokejbalisti Skalice si v baráži vybojovali účasť v Slovenskej hokejbalovej extralige.

OKTÓBER
Na 2. ročníku medzinárodných plaveckých pretekoch Veľkej ceny Púchova vyhrala Kristýna Palkovičová z PK Záhorák Senica obidva polohové preteky na 100 i 200 m v rekordných časoch podujatia. Na 50, 100 i 200 m prsia získala vždy striebro za majsterkou ČR.
6. ročník memoriálu Vlastimila Šimka vo futbale v Moravskom Sv.Jáne, ako spomienka na tohoto skvelého človeka a športovca, vyhrala ZŠ Šaštín-Stráže.
V Národnom tenisovom centre sa konalo celoslovenské finále detského Fed Cupu a Davis Cupu. Tenisové nádeje TK Senica obsadili medzi dievčatami 10. miesto.
Sokol Skalica na volejbalovom turnaji zmiešaných družstiev v Mníchove v konkurencii 14 družstiev zo štyroch štátov obsadil 3. miesto.
4. októbra oslávil 80. narodeniny bývalý vynikajúci futbalista i tréner Kopčian Štefan Rampáček.
Na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach, ktorý bol zároveň aj majstrovstvami Slovenska, získali pretekári Grafobalu Skalica tri medaily. Silvia Bíliková medzi ženami zlato, Peter Prešnajder bronz a družstvo (Prešnajder, Peter Portašík, Ján Moravec, Jozef Chrenka) striebro.
7. októbra navštívil našu redakciu David Šenigla z Cerovej, momentálne v službách Manchesteru United.
Tomáš Masaryk sa stal víťazom štvorhry v tenise telesne postihnutých na Szinavet cupe v Maďarsku a silne sa priblížil k prvej stovke svetového rebríčka.
Ján Križák vyhral Zelenyákovú trinástku v Hronovciach i Beh Hornou lehotou na 9.5 km.
Na turnaj v karate o Pohár SNP v Banskej Bystrici vyhrala Monika Čulenová z Hanko kai KK Senica súťaž dorasteniek i žien. Rovnako vyhrala aj medzinárodný Budapešť open v konkurencii vyše 700 pretekárok. Michal Touré triumfoval na Národnom pohári v Ústí n/Labem.
Vo finálovom kole v cezpoľnom behu Bratislavského kraja základných a stredných škôl boli najúspešnejší pretekári z Malaciek. V družstvách vyhrala ZŠ Záhorácka Malacky u chlapcov aj dievčat, medzi dievčatami Miriana Habáňová. Medzi študentmi vyhral Ján Matúš, Aneta Hollá a samozrejme aj Gymnázium Malacky medzi družstvami.
Bývalý vynikajúci brankár Senice Ján Pláteník oslávil 70. narodeniny.
Bežci AŠK Grafobal Skalica štartovali v portugalskom Porte na Európskom pohári klubových tímov. Ján Križák, Miro Hlúpk, Jaro Moravec, Peter Prešnajder a Ľubomír Rehuš obsadili 8. miesto.
V Oreskom sa hralo futbalové stretnutie medzi internacionálmi Oreského a švajčiarského mužstva FC Cugy-Montet.
Jaroslav Moravec vyhral 35. ročník Kľačianskej desiatky. Veteránov vyhrali Jaroslav Topor i Jiří Kaňa, Erika Štefová z Brezovej bola druhá.
Na majstrovstvách Európy v karate v štýle godžu vo Viedni získala Mirka Vašeková z Hanko kai KK Senica zlatú medailu.
Na Slovenských dňoch športu v Trnave vyhrala ZŠ Brezová štafetu 5 x 800 m, v ABC futbalistu bol Erik Brunner zo ZŠ Šaštín-Stráže tretí, rovnako i Mouhamadou Mustafa Seye z Gymnázia Myjava. V skákaní cez švihadlo vyhral Martin Eliáš zo SPŠ Myjava, Denis Pleisner zo ZŠ Borský Mikuláš bol druhý.
P. Heicker z Kickbox klubu Šin-Mu Senica vyhral v Hnúšti 1. kolo Slovenského pohára vo full contacte.
Prvé stretnutie volejbalistkám Senice v Top teams cupe vyšlo nad očakávanie. Porazili Krug Cherkasy z Ukrajiny 3:0.
Ojedinelého úspechu dosiahla triatlonistka Andrea Dermeková (na foto) z Gbelov, členka TK Skalica, ktorá štartovala v mekke triatlonu na Hawaii. Ako prvá Stredoeurópanka dokončila Ironman i Xterru horský triatlon a získala bronzovú medailu.
Dušan Vrťo, odchovanec futbalu v Senici, ktorý obliekal aj reprezentačný dres Slovenska, oslávil svoje 40. narodeniny. Bol historicky prvým slovenským legionárom na Britských ostrovoch.
Tomáš Palkovič z AK Junior Holíč vyhral v Poysdorfe preteky Dolno - rakúskej bežeckej ligy.
Tenisový klub Strojár Malacky usporiadal turnaj neregistrovaných hráčov Artemis cup 2005. Vo finále vyhral Pálka nad Režným (obaja Malacky) 2:1.

NOVEMBER
Matej Krajčík zo Slávie Praha nastúpil v barážovom kvalifikačnom stretnutí na majstrovstvá sveta v Nemecku v odvete proti Španielsku. Ako štvrtý odchovanec senického futbalu v histórii. Proti Španielom, ale vo futsale, hral aj Peter Haľko z Malaciek
V športovej hale Malina v Malackách sa konalo veľkolepé podujatie na počesť Aliho Reisenauera, malackej boxerskej legendy.
Vo francúzskom meste Chartres sa uskutočnil Svetový pohár v karate. Po vyraďovacích bojov ostali vo finále nakoniec dve pretekárky Hanko kai KK Senica. Mirka Vašeková vyhrala s Monikou Čulenovou. Obidve spolu s Katkou Ižárikovou vyhrali aj súťaž družstiev.
Medzinárodný turnaj Skalica cup 2005 v stolnom hokeji vyhral Stanislav Kraus z ČR.
Traja bežci AŠK Grafobal Skalica sa zúčastnili najprestížnejšieho maratónu v New Yorku. V konkurencii 37597 bežcov dobehol Marek Štefík na 715. mieste, jeho brat Dušan Štefík na 10249. mieste. Dušan Kožíšek sa umiestnil na 5523. mieste.
Na 22. ročníku Malackej desiatky vyhrali medzi žiakmi domáci Ján Beňa a Elena Kubincová, v mužoch bol Ján Moravec (ŠKP Skalica) tretí, vo vetránoch nad 40 rokov bol Peter Portašík (Grafobal Skalica) druhý, nad 50 rokov vyhral Jaroslav Topor (ŠKP Skalica).
Na plaveckých pretekoch o Pohár rektora UMB v B. Bystrici vyhrala Kristýna Palkovičová z PK Záhorák Senica disciplíny 50 i 100 m prsia. Na 25. ročníku pretekov o Štiavnický kahanec v B. Štiavnici získal Denis Mihalka štyri medaily, zlatú na 50 m znak. Dominika Vacová vyhrala 50 m motýlik a Katka Velická 100 m prsia.
Výber žiakov ObFZ Senica skončil na turnaji o Pohár Imricha Stachu v Trnave na 4. mieste z 12 družstiev.
V Rohove na hodovej zábave vyhlásili najlepších športovcov obce.
V bráne prvoligových hokejistov Senice sa po prvýkrát predstavila Americká posila - brankár David Marlin z Philadelphie.
Perlu Karpát, maratón v Trenčianských Tepliciach, vyhrali Peter Prešnajder a Silvia Bíliková, obaja z Grafobalu Skalica.
Slepčiansku 15 - ku vyhral Ján Moravecs ŠKP Skalica, veteránov nad 40 rokov Peter Portašík z Grafobalu Skalica.
Na majstrovstvách Európy v silovom trojboji v maďarskej Orosháze obsadila Monika Gavorníková z Klubu silového trojboja Senica štvrté miesto.
Futbalový turnaj prípraviek v Holíči Viktória Cup sa stal korisťou Žolíka Malacky.
Senickí plavci boli veľmi úspešní na pretekoch v Bratislave, Nitre i Trenčíne. V Bratislave získala Kristýna Palkovičová dve zlaté medaily na 100 i 200 m prsia, rovnako aj v Nitre, kde Jaka Svrčková pridala bronz na 200 m prsia a Dominika Vacová na 400 m pol. preteky. V Trenčíne bola medailová úroda. O 9 medailí sa postarali Palkovičová (2-1-0), Svrčková (1-2-0), Mihalková (0-1-0) a D. Vacová (0-0-2).
Na Slovenskom pohári v karate v Trenčíne brali medaily borci z Hanko kai KK Senica. Zlato Monika Čulenová, striebro Peter Dermek a bronz Boris Thebery.
V Malackách bolo otvorené futbalové miniihrisko s umelou trávou. Jeho krstným otcom sa stal odchovanec malackého futbalu, hráč Spartaka Trnava Vlado Kožuch.

DECEMBER
Mikulášsku desiatku vo Veselí nad Moravou vyhrali vo veteránskych kategóriách opory bežcov Grafobal Skalica. Nad 50 rokov Jaroslav Topor, nad 60 rokov Jiří Kaňa.
Futbalový turnaj prípraviek (ročník 1995 a ml.), ktorý organizoval Žolík Malacky, vyhral FK SH Senica.
22. ročník Machulinskej 20 - ky sa stal korisťou Jána Križáka.
14. decembra oslávil 90. narodeniny Jozef Nemšovský zo Skalice. Bývalý futbalista, ktorý vyše 50 rokov pôsobil ako rozhodca.
Anketu Kôň roka 2005 vyhral Tempeltänzer z OMS Senica, najlepším prekážkovým koňom bol Ravenswood z PD Senica. V ankete Tréner roka obsadila Zuzana Kubovičová z PD Senica 2. miesto.
Futbalové miniihrisko s umelou trávou sa otváralo aj v Senici. Jeho krstným otcom sa stal Ľubomír Moravčík.
V ankete Tenista roka v kategórii Vozíčkari vyhralo družstvo Slovenska Jozef Felix, Dávid Chabreček a Tomáš Masaryk z Holíča.
Na M - Slovenska získali plavci PK Záhorák Senica 19 medailí, z toho 6 zlatých.
Vo finále školskej krajskej streleckej ligy v Holíči vyhrali Pohár predsedu KSZ Trnava Marek Oravec, Dominika Vymyslická, Mário Nagy Dagmar Husová (všetci zo ŠŠS) a v družstvách ZŠ na Bernolákovej ul. v Holíči.
Futsalový turnaj v Malackách vyhral 1. FC Artemis.
V ankete Atlét roka 2005 Klára Malíková (na foto) z Borského Mikuláša medzi chodcami štvrtá, medzi juniorkami suverénne vyhrala. Jej otec a tréner v jednej osobe, Ondrej Malík obsadil medzi trénermi 4. miesto.
Silvestrovský beh v Senici vyhral Ján Moravec z ŠKP Skalica.
Ján Križák z Grafobalu Skalica vyhral doobeda Silvestrovský v Dubnici nad Váhom a poobede v Piešťanoch, kde Ján Moravec z ŠKP Skalica skončil tretí.
Spracoval JozefKomorný

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 3. Koho prepustiť a komu zvýšiť mzdu? Také otázky budú riešiť firmy
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
 2. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 3. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 4. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 5. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
 6. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
 7. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 8. Aké sú národnosti podnikateľov s virtuálnou adresou v Košiciach?
 1. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 186
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 8 720
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 934
 4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 6 534
 5. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 4 382
 6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 638
 7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 869
 8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 077

Blogy SME

 1. Soňa Bulbeck: "Horí mi detstvo..."
 2. Filip Pastorek: Pán Mamojka dal opätovne pokyn ma vylúčiť z Právnickej fakulty UMB
 3. Zdravotní Klauni: Keď je operácia na smiech
 4. Štefan Vidlár: Keby bolo keby
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Vasiľov
 6. Ľuboš Vodička: Prešporok pod ochranou delostrelcov
 7. Jan Pražák: Vyprávění despotického otce
 8. Dada Vozáriková: O nami nedocenených dánskych unikátoch
 1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 7 767
 2. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 364
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 417
 4. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 406
 5. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 3 188
 6. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 2 761
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 546
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 358
 1. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Ľudovít Bránecký zdedil nádherné generačné dedičstvo, recept na Skalický trdelník. Fotografia je z jeho výrobne.

Ako prvý pokrm na Slovensku získal ochranné zemepisné označenie.


3 h
Výstavba Moravskej cyklomagistrály

Cieľom je rozvíjanie turizmu a cestovný ruch v kraji.


TASR 21 h
Mobilná aplikácia.

Dotýka sa deviatich oblastí.


SITA 22 h
Ilustračná snímka.

Dopyt po zbrojných preukazoch stúpol.


22. mar

Blogy SME

 1. Soňa Bulbeck: "Horí mi detstvo..."
 2. Filip Pastorek: Pán Mamojka dal opätovne pokyn ma vylúčiť z Právnickej fakulty UMB
 3. Zdravotní Klauni: Keď je operácia na smiech
 4. Štefan Vidlár: Keby bolo keby
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Vasiľov
 6. Ľuboš Vodička: Prešporok pod ochranou delostrelcov
 7. Jan Pražák: Vyprávění despotického otce
 8. Dada Vozáriková: O nami nedocenených dánskych unikátoch
 1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 7 767
 2. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 364
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 417
 4. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 406
 5. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 3 188
 6. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 2 761
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 546
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 358
 1. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu