Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Po dobrom výkone prehra s majstrom

Góly: Išunin, Sobolič - Mikita 2, Blažej, Várady.
1.FSC Nafta: Baláž - Šulla, Ambra, Išunin, Sobolič, Bukovský, Adámek, Kovárik, Ciprýs, Lacko, Smolinský, tréner Ján Hesek.
Piatok trinásteho bol pre Naftu nešťastný, lebo Slovmatic využil takmer všetky svoje šance a domáci ani polovicu. Preto mu podľahli. V prvej šanci sa už po dvoch minútach objavil pred Gašparovičom Kovárik, ale mieril len doňho. V 4. min. Mikita premenil penaltu a bolo 0:1. V 7. min. P. Haľko vytvoril priestor pre Váradyho a bolo 0:2. V tomto čase domáci pykali za nepremenené šance pred Gašparovičom, ktorý bol najlepším hráčom Slovmaticu. Tretí gól pridal v desiatej minúte Blažej - 0:3. Keď už domáci brankára hostí prekonali, pomohla mu tyčka. V 2. polčase Nafta dostala majstra pod tlak a ten sa prakticky nedostávali zo svojej polky. S penalty znížil Martin Sobolič na 1:3. Tlak neustával a na Slovmatic sa valil jeden útok za druhým, no Gašparovič priam čaroval, vytiahol Soboličovu strelu i Išuninovu do vinkla. Po nepresnom odkope sa dostal k lopte Matúš Lacko, počkal si na pohyb brankára, posunul na Mira Išunina, ktorý sa napokon dočkal - 2:3. Do konca chýbalo ešte necelých desať minút a domáci cítili šancu. Mladíci roztočili kolotoč okolo bránky hostí a strela Rada Ciprýsa išla tesne vedľa brány už prekonaného Gašparoviča. Nedáš - dostaneš sa ukázalo sedem minút pred koncom a po jedinej chybe v druhom polčase Mikita svojím druhým gólom v zápase zasadil domácim K.O. - 2:4. Záverečný tlak už góly nepriniesol a nepodarilo sa to ani v power - play.
Dušan Radovič: „Majstra sme pekne potrápili a za náš výkon sme si zaslúžili aspoň bod. Vsadili sme na mladších a tréner postavil novicov do jednej štvorky proti skúsenosti Slovmaticu a ukázalo sa, že máme na čom stavať. Hra bola príjemná, chýbalo len korenie, ale aj to časom príde. S výkonom môžem byť spokojný, škoda len, že sme nevyrovnali, výsledok by bol určite krajší“.

Víťaz pohára v lige predposledný
Po výborných výkonoch v Senickom pohári sa čakalo, či Gafex bude v nich pokračovať aj v lige. Nestalo sa tak a po prehre s KAV Hurban - om ostal na predposlednom mieste.
1. liga 10. kolo: Kúty - Old Wolf 8:0 (5:0), Miro Smolinský, Kubo a J. Rusňák 2, Österreich, Ľ. Ralbovský, Gafex - KAV Hurban 2:4 (0:2), T. Danihel, Jaborník - Gregor 2, B. Huťťa, L. Sloboda, Alchem - Cerová 6:4 (2:1), Mindek 3, Vach 2, Pavlík - R. Búzek 3, J. Janák, Bor. Mikuláš - ZIPP Skalica 5:3 (3:1), Starych 2, Filuš, Tomka, Kralovič - M. Rehák, Cingel, T. Zongor, Senstav - Moby dick 4:4 (1:2), P. Hutta 2, P. Kukliš, Ružičk - Flóro 2, Šimek, B. Hanák, Jednota - Dandy Rovensko 2:0 (0:0), Kňazovič, Štora, Holíč - Slovmetal 1:2 (0:0), Krbica - Hyránek 2, Bučo - NAD Ress 4:4 (1:), R. Burián 2, Miro Petrúfka, Duška - J. Jakubovič a M. Štetina 2, 1. FC Aluplast - CNN AgroSlo 2:2 (0:0), D. Riška, L. Varga - M. Suchý 2, Xella Šaštín-Stráže - Panthers : (:), .

2. liga
11. kolo: Dandy Rovensko B - Moby dick B 6:2 (4:0), Surový 3, Ľ. Vašica, S. Kadlíček, V. Krátky - R. Rehák, V. Labaš, Flamengo - Old Wolf B 3:4 (2:1), Jankovský, Mihók, Surovka - M. Macek a Ľ. Macek 2, PD Dojč - Krokodíl Čáčov 1:1 (0:0), Ganzlmár - P. Chocholáček, Warriors Club 61 - Tsunami Jablonica 4:5 (2:2), Havel 2, M. Búzek, Jurík - Škoda a R. Ondrejkovič 2, R. Nestarec, Beno Š. Humence - Multichem 9:6 (6:2), T. Velický 6, M. Tománek 2, Olšovský - Študenc 3, Císar 2, Maroš Černek, Dema - Bor. Mikuláš B 1:3 (0:3), Nikodém - D. Strapko 3.
12.Flamengo 11 1 0 10 23:48 3
2. liga bude pokračovať v dvoch skupinách. O postup bude hrať 8 mužstiev, o záchranu štyri. Vzájomné výsledky zo základnej časti im ostávajú a vytvoria sa dve samostatné tabuľky.

Halová liga Holíč
V ôsmom kole pripravili prekvapenie Lipáci, ktorý zbavili neporaziteľnosti vedúci Lunes a vykresali tak nádej pre Pláckarov i INU Skalica, ktorí sa dotiahli na tri body.
8. kolo: MŠK Holíč - Helmoni 7:0, M. Špaček, P. Blaha a Múčka 2, Irša, Dubovce - RAR 8:3, R. Štepanovský a T. Sprušanský 3, Martin Mikula, R. Pollák - Sloboda, Bayer, Kyzúr, Lunes - Lipáci 3:5, V. Mráz, M. Škoda - Ščúry 2, T. Uher, Danihel, M. Uher, Radimov - Depo 3:3, A. Foriška 2, Valla - L. Vrba 2, Karas, TJ Iskra - Pláckari 0:7, Hrnčirík a Holeš 2, Jaborník, Šúplara, Bilický, INA Skalica - Eissmann 6:1, Danajka 2, R. Jurčík, A. Vašíček, Kadaš, Ovečka - M. Karnoš.

Brezovská sálová liga
Brezovská sálová ligy pokračovalo po Novom roku ôsmym kolom, ktoré prinieslo tri víťazstvá papierových favoritov. Prekvapila akurát FC Traficca, ktorá získala bod za remízu 6:6 s Bielym baletom.
Výsledky 8. kola: Brutálna zostava - Slovan 6:10, Juan - FC Horný rad 3:4, Biely balet - FC Traficca 6:6, Drink team V.I.P - Tova 3:7.

Malacký pohár
1. kolo: 1.HSF - Vysoká 7:0, Butterfly - Studienka 2:4, Stars - Samba 1:5, Lear - Malsport 3:2, Juniors - Jakubov 5:0 kont., Biely balet - Záhoráci 9:2, Katalánci - Valcovne 3:2, Záhorská Ves - Dolmen 6:1, Holiday- Rigi 12:7.
2. kolo: HSF - Haky 3:2 p.p. Kuklovský 2, Procháska - Michalovič, V. Kožuch, Studienka - Lear 7:0, Ťažký a Tomek 2, Hlinický, Rybecký, Ďureček, Holiday - Katalánci 8:1, Haľko 4, Tománek 2, Sloboda, D. Kožuch - Trajlínek, Kúty - Buldoci 10:0, A. Smolinský 3, Ľ. Ralbovský a Rusňák 2, J. Ralbovský, Drška, Miro Smolinský, Športka - Záhorská Ves 5:2, R. Šulla 3, Hesek 2 - P. Mráz 2 , Stupava - Biely balet 7:3, Ščasný a Čermák 2, Peňaška, Selecký, Kotlár - Wolf, Turkovič, Covanec, Artemis - FC Juniors 10:4, Kovárik 4, Tomša 2, Kadlic, Išunin, Kožuch, Mihál - Blažek 2, Višváder, Orth, Fortuna - Samba 1:7, za Fortunu Kamenistý.
Vo štvrťfinále boli všetky zápasy náramne vyrovnané a o výsledkoch sa rozhodovalo až v koncovkách. Najskôr HSF chudobným výsledkom 1:0 gólom Prochásku vyradil Studienku a zabezpečil si ako prvý postup o medaile. Športka zase prehrávala polčas 2:3 s Holiday a zlepšeným výkonom v druhom otočila zápas a vyradila po výsledku 4:3 minuloročného medailistu. Zaujímavosťou bol súboj dvoch kanonierov, keď Sobolič dal dva góly kým Haľko len jeden a to asi rozhodlo. Samba Team ukončila nádeje Kútov taktiež zlepšeným výkonom v druhom polčase a mladíci zo Slovana budú hrať o medaily. Napokon Stupava nedala šancu Artemisu, ktorý nemôže prelomiť smolu v Malackom pohári a ani tento ročník nebude hrať o medaily. DušanRadovič

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.

Pre špecifické skupiny obyvateľstva vytvorili v Stupave ďalšie odberné miesto

Primárne bude určené pre testovanie pracovníkov zabezpečujúcich plnenie základných funkcií mesta a jeho mestských organizácií.

Testovanie na nový koronavírus.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.