Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Po dobrom výkone prehra s majstrom

Góly: Išunin, Sobolič - Mikita 2, Blažej, Várady.
1.FSC Nafta: Baláž - Šulla, Ambra, Išunin, Sobolič, Bukovský, Adámek, Kovárik, Ciprýs, Lacko, Smolinský, tréner Ján Hesek.
Piatok trinásteho bol pre Naftu nešťastný, lebo Slovmatic využil takmer všetky svoje šance a domáci ani polovicu. Preto mu podľahli. V prvej šanci sa už po dvoch minútach objavil pred Gašparovičom Kovárik, ale mieril len doňho. V 4. min. Mikita premenil penaltu a bolo 0:1. V 7. min. P. Haľko vytvoril priestor pre Váradyho a bolo 0:2. V tomto čase domáci pykali za nepremenené šance pred Gašparovičom, ktorý bol najlepším hráčom Slovmaticu. Tretí gól pridal v desiatej minúte Blažej - 0:3. Keď už domáci brankára hostí prekonali, pomohla mu tyčka. V 2. polčase Nafta dostala majstra pod tlak a ten sa prakticky nedostávali zo svojej polky. S penalty znížil Martin Sobolič na 1:3. Tlak neustával a na Slovmatic sa valil jeden útok za druhým, no Gašparovič priam čaroval, vytiahol Soboličovu strelu i Išuninovu do vinkla. Po nepresnom odkope sa dostal k lopte Matúš Lacko, počkal si na pohyb brankára, posunul na Mira Išunina, ktorý sa napokon dočkal - 2:3. Do konca chýbalo ešte necelých desať minút a domáci cítili šancu. Mladíci roztočili kolotoč okolo bránky hostí a strela Rada Ciprýsa išla tesne vedľa brány už prekonaného Gašparoviča. Nedáš - dostaneš sa ukázalo sedem minút pred koncom a po jedinej chybe v druhom polčase Mikita svojím druhým gólom v zápase zasadil domácim K.O. - 2:4. Záverečný tlak už góly nepriniesol a nepodarilo sa to ani v power - play.
Dušan Radovič: „Majstra sme pekne potrápili a za náš výkon sme si zaslúžili aspoň bod. Vsadili sme na mladších a tréner postavil novicov do jednej štvorky proti skúsenosti Slovmaticu a ukázalo sa, že máme na čom stavať. Hra bola príjemná, chýbalo len korenie, ale aj to časom príde. S výkonom môžem byť spokojný, škoda len, že sme nevyrovnali, výsledok by bol určite krajší“.

Víťaz pohára v lige predposledný
Po výborných výkonoch v Senickom pohári sa čakalo, či Gafex bude v nich pokračovať aj v lige. Nestalo sa tak a po prehre s KAV Hurban - om ostal na predposlednom mieste.
1. liga 10. kolo: Kúty - Old Wolf 8:0 (5:0), Miro Smolinský, Kubo a J. Rusňák 2, Österreich, Ľ. Ralbovský, Gafex - KAV Hurban 2:4 (0:2), T. Danihel, Jaborník - Gregor 2, B. Huťťa, L. Sloboda, Alchem - Cerová 6:4 (2:1), Mindek 3, Vach 2, Pavlík - R. Búzek 3, J. Janák, Bor. Mikuláš - ZIPP Skalica 5:3 (3:1), Starych 2, Filuš, Tomka, Kralovič - M. Rehák, Cingel, T. Zongor, Senstav - Moby dick 4:4 (1:2), P. Hutta 2, P. Kukliš, Ružičk - Flóro 2, Šimek, B. Hanák, Jednota - Dandy Rovensko 2:0 (0:0), Kňazovič, Štora, Holíč - Slovmetal 1:2 (0:0), Krbica - Hyránek 2, Bučo - NAD Ress 4:4 (1:), R. Burián 2, Miro Petrúfka, Duška - J. Jakubovič a M. Štetina 2, 1. FC Aluplast - CNN AgroSlo 2:2 (0:0), D. Riška, L. Varga - M. Suchý 2, Xella Šaštín-Stráže - Panthers : (:), .

2. liga
11. kolo: Dandy Rovensko B - Moby dick B 6:2 (4:0), Surový 3, Ľ. Vašica, S. Kadlíček, V. Krátky - R. Rehák, V. Labaš, Flamengo - Old Wolf B 3:4 (2:1), Jankovský, Mihók, Surovka - M. Macek a Ľ. Macek 2, PD Dojč - Krokodíl Čáčov 1:1 (0:0), Ganzlmár - P. Chocholáček, Warriors Club 61 - Tsunami Jablonica 4:5 (2:2), Havel 2, M. Búzek, Jurík - Škoda a R. Ondrejkovič 2, R. Nestarec, Beno Š. Humence - Multichem 9:6 (6:2), T. Velický 6, M. Tománek 2, Olšovský - Študenc 3, Císar 2, Maroš Černek, Dema - Bor. Mikuláš B 1:3 (0:3), Nikodém - D. Strapko 3.
12.Flamengo 11 1 0 10 23:48 3
2. liga bude pokračovať v dvoch skupinách. O postup bude hrať 8 mužstiev, o záchranu štyri. Vzájomné výsledky zo základnej časti im ostávajú a vytvoria sa dve samostatné tabuľky.

Halová liga Holíč
V ôsmom kole pripravili prekvapenie Lipáci, ktorý zbavili neporaziteľnosti vedúci Lunes a vykresali tak nádej pre Pláckarov i INU Skalica, ktorí sa dotiahli na tri body.
8. kolo: MŠK Holíč - Helmoni 7:0, M. Špaček, P. Blaha a Múčka 2, Irša, Dubovce - RAR 8:3, R. Štepanovský a T. Sprušanský 3, Martin Mikula, R. Pollák - Sloboda, Bayer, Kyzúr, Lunes - Lipáci 3:5, V. Mráz, M. Škoda - Ščúry 2, T. Uher, Danihel, M. Uher, Radimov - Depo 3:3, A. Foriška 2, Valla - L. Vrba 2, Karas, TJ Iskra - Pláckari 0:7, Hrnčirík a Holeš 2, Jaborník, Šúplara, Bilický, INA Skalica - Eissmann 6:1, Danajka 2, R. Jurčík, A. Vašíček, Kadaš, Ovečka - M. Karnoš.

Brezovská sálová liga
Brezovská sálová ligy pokračovalo po Novom roku ôsmym kolom, ktoré prinieslo tri víťazstvá papierových favoritov. Prekvapila akurát FC Traficca, ktorá získala bod za remízu 6:6 s Bielym baletom.
Výsledky 8. kola: Brutálna zostava - Slovan 6:10, Juan - FC Horný rad 3:4, Biely balet - FC Traficca 6:6, Drink team V.I.P - Tova 3:7.

Malacký pohár
1. kolo: 1.HSF - Vysoká 7:0, Butterfly - Studienka 2:4, Stars - Samba 1:5, Lear - Malsport 3:2, Juniors - Jakubov 5:0 kont., Biely balet - Záhoráci 9:2, Katalánci - Valcovne 3:2, Záhorská Ves - Dolmen 6:1, Holiday- Rigi 12:7.
2. kolo: HSF - Haky 3:2 p.p. Kuklovský 2, Procháska - Michalovič, V. Kožuch, Studienka - Lear 7:0, Ťažký a Tomek 2, Hlinický, Rybecký, Ďureček, Holiday - Katalánci 8:1, Haľko 4, Tománek 2, Sloboda, D. Kožuch - Trajlínek, Kúty - Buldoci 10:0, A. Smolinský 3, Ľ. Ralbovský a Rusňák 2, J. Ralbovský, Drška, Miro Smolinský, Športka - Záhorská Ves 5:2, R. Šulla 3, Hesek 2 - P. Mráz 2 , Stupava - Biely balet 7:3, Ščasný a Čermák 2, Peňaška, Selecký, Kotlár - Wolf, Turkovič, Covanec, Artemis - FC Juniors 10:4, Kovárik 4, Tomša 2, Kadlic, Išunin, Kožuch, Mihál - Blažek 2, Višváder, Orth, Fortuna - Samba 1:7, za Fortunu Kamenistý.
Vo štvrťfinále boli všetky zápasy náramne vyrovnané a o výsledkoch sa rozhodovalo až v koncovkách. Najskôr HSF chudobným výsledkom 1:0 gólom Prochásku vyradil Studienku a zabezpečil si ako prvý postup o medaile. Športka zase prehrávala polčas 2:3 s Holiday a zlepšeným výkonom v druhom otočila zápas a vyradila po výsledku 4:3 minuloročného medailistu. Zaujímavosťou bol súboj dvoch kanonierov, keď Sobolič dal dva góly kým Haľko len jeden a to asi rozhodlo. Samba Team ukončila nádeje Kútov taktiež zlepšeným výkonom v druhom polčase a mladíci zo Slovana budú hrať o medaily. Napokon Stupava nedala šancu Artemisu, ktorý nemôže prelomiť smolu v Malackom pohári a ani tento ročník nebude hrať o medaily. DušanRadovič

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!

Čaputová nevyhrala v okrese Skalica iba v najmenšej obci Koválovec

V prvom kole prezidentských volieb vyhrala v 20 z 21 obcí a miest okresu Skalica Zuzana Čaputová.

Zuzana Čaputová.

Motocyklista sa zrazil s autom, musel zasahovať vrtuľník

Mladú ženu musel vrtuľník previesť do nemocnice v Bratislave.

Kraj hľadá desiatky riaditeľov, niektorým končí funkčné obdobie, iných odvolali

Riaditeľom stredných škôl sa končí päťročné funkčné obdobie, riaditeľov ďalších inštitúcií odvolali krajskí poslanci.

Žiadosti sa podávajú na mestských alebo okresných úradoch podľa miesta a charakteru stavby, stanovené sú aj termíny.