Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Malacky medzinárodne

V druhom prípravnom stretnutí (prvé prehrali Malacky za zatvorenými dverami 2:3) začalo lepšie domáce družstvo, ktoré neustále až do 19 viedlo. Záver však patril nemeckému bundesligistovi, ktorý hlavne zásluhou legionárov Jonathana Scotta (USA) a Vladimír

VK Strojár Malacky - VC Markranstädt
3:2 (22:25, 25:22, 25:17, 13:25, 15:10)
Malacky: Zaťko, Suja, Fiala, Haba, Schottert, Baran, libero Sivák (Hodál, Hančák, Janík, Šuščák, Petrovič, Kobza, Janík, tréner Juraj Novota.
a Cohara (Chorvátsko) vyhral prvý set 22:25. Druhý set mal presne opačný priebeh ako ten prvý. Hostia neustále viedli, niekedy až päť bodovým rozdielom. Od 17:21 však domáci otočili na 24:21 a hoci hostia prvý setbal odvrátili, Malacky vyhrali 25:22. Na začiatku tretieho setu domáci ublokovali nebezpečných smečiarov, viedli 8:3 a 16:9. Nemci sa snažili, no z prílišného chcenia robili chyby, no to už spomínané „esá“ Scott a Cohar sedeli na lavičke. Vo štvrtom sete zase domáci tréner nechal takmer kompletnú základnú zostavu na lavičke a hostia ho v pohode vyhrali 13:25. Podobne ako deň predtým, i teraz musel rozhodnúť tie break. To už na obidvoch stranách nastúpilo to najlepšie, čím tréneri disponujú. Strany sa točili za stavu 8:3, hostia však znížili na rozdiel dvoch bodov. Za stavu 12:9 vyšli Jurajovi Zaťkovi na podaní dve esa a hoci prvý mečbal hostia odvrátili, druhý už nestihli a tak domáci po tie breaku 15:10 vyhrali celý zápas 3:2.
Tréner Malaciek Juraj Novota: „Boli to vôbec prvé prípravné stretnutia pred nastávajúcou sezónou a určite splnili očakávaný účel. Prvé stretnutie malo formu priateľského, prípravného, toto druhé bolo oficiálne medzinárodné. Máme v družstve niekoľko nových hráčov a tak som rád, že som ich mohol vidieť priamo v akcii. Každý zápas s tak kvalitným súperom dá hráčom veľa. Nakoľko sa nám nepodarilo naplniť tréningový objem podľa našich predstáv, chceme tieto resty do začiatku súťaže zlikvidovať. Hráči pôsobili kolektívnym dojmom a verím, že si na seba do začiatku súťaže zvyknú. Som presvedčený, že výkony budú lepšie ako v minulej sezóne, kedy sa nám príliš nedarilo. Zmeny už veľké neočakávame, hernú činnosť by sme chceli dolaďovať aj počas tohto víkendu na turnaji v Talianskom Terste.“