Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Tomáš Masaryk sa škriabe hore

Zastihnúť Tomáša Masaryka doma v Holíči sa nám vôbec nedarilo. Až po dlhom čase sa nám konečne ozval, aby našich čitateľov poinformoval o svojich úspechoch. V krátkej agentúrnej správe sme Vás informovali o jeho štarte na majstrovstvách sveta v tenise. Kd

e všade v poslednom čase hral, o tom už samotný Tomáš Masaryk:
„Posledné dva mesiace som bol v jednom kole a len pred nedávnom som sa vrátil z turnaja v Poľsku. Mal som poriadne nabitý program. V máji sa konali majstrovstvá Slovenska, kde som vo dvojhre skončil na 4. mieste a vo štvorhre som spolu s Jozefom Félixom získal titul majstra Slovenska. Potom som sa zúčastnil turnaja v Talianskom Turíne, kde som do svetového rebríčka získal tri body do dvojhry a dva body do štvorhry. Po návrate som sa doma ani neohrial a už som cestoval do Prostějova na ďalší turnaj, kde som získal ďalšie 2 body do dvojhry a do štvorhry fantastických 15 bodov. Na Slovakia open v Bratislave som sa vo dvojhre dostal v second draw až do finále a získal do rebríčka 15 bodov a za víťazstvo vo štvorhre som získal ďalších 30 bodov.
Tieto výsledky a hlavne výkony mi zabezpečili miesto v reprezentácii Slovenska na majstrovstvá sveta v Holandsku, kde sa nám podarilo uhrať historický výsledok pre slovenský tenis na vozíčku, kde sme v silnej konkurencii z 32 účastníckych krajín sveta skončili na 10. mieste!
Potom nasledoval turnaj Polish open, kde som vo dvojhre hral už najvyššiu triedu main draw a tu som získal 20 bodov vo dvojhre a 2 vo štvorhre. Tieto získané body ma vo svetovom rebríčku „katapultovali“ o vyše 200 miest hore. Posunul som sa z 350. miesta na terajšie 135-te vo dvojhre a asi 150-te vo štvorhre. A to by som chcel tento rok ešte nejaké body získať.“
Tomáš iba so skromnosti nespomenul, aký je fantastický posun, ktorý v poslednom čase nemá medzi tenistami obdoby a svedčí o mimoriadnych schopnostiach tohto už slovenského reprezentanta. Odborníci nám potvrdili, že vzhľadom k tomu, ako krátko sa zatiaľ tenisu venuje, čaká ho svetlá budúcnosť. Tomášovi prajeme, aby sa mu aj naďalej darilo získaval body do svetového rebríčka a posúval sa v ňom vyššie a vyššie.
Jozef Komorný

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.

Pre špecifické skupiny obyvateľstva vytvorili v Stupave ďalšie odberné miesto

Primárne bude určené pre testovanie pracovníkov zabezpečujúcich plnenie základných funkcií mesta a jeho mestských organizácií.

Testovanie na nový koronavírus.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.