Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Tomáš Masaryk sa škriabe hore

Zastihnúť Tomáša Masaryka doma v Holíči sa nám vôbec nedarilo. Až po dlhom čase sa nám konečne ozval, aby našich čitateľov poinformoval o svojich úspechoch. V krátkej agentúrnej správe sme Vás informovali o jeho štarte na majstrovstvách sveta v tenise. Kd

e všade v poslednom čase hral, o tom už samotný Tomáš Masaryk:
„Posledné dva mesiace som bol v jednom kole a len pred nedávnom som sa vrátil z turnaja v Poľsku. Mal som poriadne nabitý program. V máji sa konali majstrovstvá Slovenska, kde som vo dvojhre skončil na 4. mieste a vo štvorhre som spolu s Jozefom Félixom získal titul majstra Slovenska. Potom som sa zúčastnil turnaja v Talianskom Turíne, kde som do svetového rebríčka získal tri body do dvojhry a dva body do štvorhry. Po návrate som sa doma ani neohrial a už som cestoval do Prostějova na ďalší turnaj, kde som získal ďalšie 2 body do dvojhry a do štvorhry fantastických 15 bodov. Na Slovakia open v Bratislave som sa vo dvojhre dostal v second draw až do finále a získal do rebríčka 15 bodov a za víťazstvo vo štvorhre som získal ďalších 30 bodov.
Tieto výsledky a hlavne výkony mi zabezpečili miesto v reprezentácii Slovenska na majstrovstvá sveta v Holandsku, kde sa nám podarilo uhrať historický výsledok pre slovenský tenis na vozíčku, kde sme v silnej konkurencii z 32 účastníckych krajín sveta skončili na 10. mieste!
Potom nasledoval turnaj Polish open, kde som vo dvojhre hral už najvyššiu triedu main draw a tu som získal 20 bodov vo dvojhre a 2 vo štvorhre. Tieto získané body ma vo svetovom rebríčku „katapultovali“ o vyše 200 miest hore. Posunul som sa z 350. miesta na terajšie 135-te vo dvojhre a asi 150-te vo štvorhre. A to by som chcel tento rok ešte nejaké body získať.“
Tomáš iba so skromnosti nespomenul, aký je fantastický posun, ktorý v poslednom čase nemá medzi tenistami obdoby a svedčí o mimoriadnych schopnostiach tohto už slovenského reprezentanta. Odborníci nám potvrdili, že vzhľadom k tomu, ako krátko sa zatiaľ tenisu venuje, čaká ho svetlá budúcnosť. Tomášovi prajeme, aby sa mu aj naďalej darilo získaval body do svetového rebríčka a posúval sa v ňom vyššie a vyššie.