ZÁHORIE. Od Tatier k Dunaju je 345 kilometrov dlhý štafetový beh niekoľkočlenných družstiev. Až 190 tímov z celého Slovenska a medzi nimi aj mnohé zo Záhoria si na štafetovom behu zmerali sily 19. a 20. augusta.

Na štafete prvý raz bežalo družstvo pozostávajúce z dvanástich zamestnancov nového závodu Vaillant v Senici. Tradične štartovali aj dva tímy zo spoločnosti Protherm Production zo Skalice. Súťažili v kategórii ALL pre 9 až 12-členné skupiny bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia.
„Každý rok sa k nám pridávajú ďalší a ďalší kolegovia. Trénovali sme dlho vopred – v Skalici aj Senici. Utužujeme tým kolektív aj svoje zdravie,“ zhodnotila jedna z bežkýň, Romana Štefanišinová.
Bežci vyštartovali v sobotu ráno z Jasnej v Nízkych Tatrách. Bežali nonstop a v nedeľu poobede dobehli do cieľa pretekov na nábreží Dunaja v Bratislave.

Nováčikovia z Vaillantu zo Senice si vybojovali 85. miesto. Skupina Protherm, zo Skalického závodu Protherm Production obsadila 63. miesto a druhé družstvo zo Skalice sa umiestnilo na 64. mieste.