SKALICA. Podnikateľ Slavomír Buraj, ktorý pochádza zo Skalice, podniká okrem iného aj v oblasti zasklievania balkónov. Dokonca vystupuje aj na sociálnej sieti, kde sa teší zdanlivo veľkej obľube.
No u istej časti publika je menej obľúbený. Mnohí totiž s jeho firmou uzavreli zmluvy, vyplatili zálohu, následne však nedostali ani sľúbený tovar, ani prácu, a keď malo dôjsť k vráteniu investovaných financií, nedočkali sa, niektorí dokonca mesiace či roky.
Zdá sa, že Burajove spoločnosti majú všetko v súlade so zákonom, no počet žalôb a trestných oznámení rastie. Pričom jeden závažný rozsudok padol 20. apríla 2022. Samosudca ho uznal vinným.

Rafinované podnikanie?
Slavomír Buraj je podnikateľ, ktorému sa podľa prezentácie na verejne prístupnej sociálnej sieti darí výborne. No zákazníkom tvrdí niečo iné. Vyhovoril sa na pandémiu a aktuálne aj na vojnu na Ukrajine.
V článku sa dočítate:
- Koľko rokov prichádzajú zákazníci zasklievacej firmy o peniaze?
- Ako situáciu rieši Slovenská obchodná inšpekcia?
- Aké sú skúsenosti nespokojných zákazníkov?
- Ako reagoval Slavomír Buraj?
- Čo radí právnik?
„ Viete, aké to máme ťažké? Teraz chcete o nás písať? Rozdýchavame sa po covide,“ skonštatoval Buraj, ktorý spomína zlú finančnú situáciu, no počas pandémie nemal problém nakupovať v luxusných obchodoch či oddychovať v honosných rezortoch.

Názvy firiem ako BALKONA, s. r. o., BALKONA INVEST, BALKONA SK, BAG - Balkona Auto Group, s. r. o., a tak ďalej majú niekoľko spoločných faktorov. Tými sú slovo BALKONA, zasklievanie, nespokojní zákazníci a dlhy.
Spoločnosť BALKONA, s. r. o., ponúkala zasklievacie systémy. Avšak len do roku 2018, vtedy totiž prišla o právo podnikať. Už v roku 2016 na ňu upozornila Slovenská obchodná inšpekcia (SOI), čo napokon viedlo k tomu, že firme boli odobraté živnostenské oprávnenia a firma si následne od 9. 9. 2020 zmenila obchodné meno na Avendes, s. r. o. , pričom Buraj využil inú zo svojich firiem, kde zmenil pôvodný názov a využil pri tom čarovné slovko BALKONA.