Senica konečne zvíťazila, napriek tomu bude bojovať v skupine o udržanie sa

Michalovce porazila najtesnejším rozdielom.

Na snímke vpravo hráč Senice Witan Sulaeman a hráč Serede Todor Todoroski počas zápasu 21. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FK Senica - ŠKF Sereď.Na snímke vpravo hráč Senice Witan Sulaeman a hráč Serede Todor Todoroski počas zápasu 21. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FK Senica - ŠKF Sereď. (Zdroj: TASR)

MICHALOVCE. v rámci posledného kola základnej časti Fortuna ligy vycestovala Senica k súperovi MFK Zemplín Michalovce a vyhrala najtesnejším víťazstvom.

Jediný gól zápasu streli v 13. minúte grécky útočník Ioannis Niarchos z pokutového kopu. Pre Michalovce to bola tretia prehra za sebou v jarnej časti, Senica získala prvé body po dvoch neúspechoch v predošlých zápasoch.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 0:1 (0:1)

Obe mužstvá vstúpili do kalendárneho roka 2022 s cieľom vybojovať si postup do prvej šestky, no v úvodných dvoch zápasoch nezískali ani bod. Už pred vzájomným zápasom boli bez šance na postup a v ďalšom priebehu sezóny budú hrať v skupine o záchranu.

Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí gólovo udreli v 13. minúte. Domáci Kanu fauloval v šestnástke a Niarchos poslal loptu z bieleho bodu do protipohybu brankára Kožuchara - 0:1.

Michalovčania sa snažili o kombinačný futbal, ale v ich hre dlho absentovala presnosť a priamočiarosť. Obrana Senice v prvom polčase vytláčala súpera mimo šestnástky a jedinú vážnejšiu šancu mu dovolila v 39. minúte. Po priamom kope sa k hlavičke dostal Marcin a loptu poslal do brvna.

Prečítajte si tiež: Lakšárska Nová Ves prišla o kľúčových hráčov, Borský Mikuláš zas vystužil útok. Nazreli sme do zimnej prípravy v 6. lige B Čítajte

Tréner domácich Miroslav Nemec spravil do druhého polčasu až štyri striedania. Jeho zverenci v druhom polčase viac riskovali a Seničania hrozili brejkami. Hostia si dávali pozor na chyby, k domácim hráčom pristupovali natesno a v druhom polčase ich nepustili do nebezpečnej gólovej príležitosti. Vyrovnanie nepriniesla ani strela Tosevského v nadstavenom čase, ktorú zastavil jeden z hostí.

Gól: 13. Niarchos (11 m). Rozhodovali: Kružliak - Roszbeck, Štofik, ŽK: Tosevski - Niarchos, Halabrín, Totka, Masulovič

Michalovce: Kožuchar - Vaško, Ranko, Kotula, Kanu (46. Ntotis) - Artabe (46. Ošima), Mendéz - Magda (46. Žofčák), Peňa (46. Begala), Yilmaz - Marcin (79. Tosevski)

Senica: Ravas - Oršula, Pavlík, Mihál, Svoboda - Halabrín, Totka - Vikri (73. Anaba), Piroska (81. Ouattara), Sulaeman (90. Mašulovič) - Niarchos (81. Jurdík)

Hlasy po zápase:

Pavel Šustr, tréner FK Senica: „Sme samozrejme sklamaní, Sereď sa dostala do šestky, my nie. Po dnešnom zápase nás čaká ťažká jar, bude dôležité bodovať v každom zápase. Mojou úlohou je, aby som hráčov posúval ďalej každým tréningom, zápasom, aby sme boli lepší a uhrávali lepšie výsledky.“

Juraj Jarábek, tréner ŠKF Sereď: „Čakali sme ťažké stretnutie v boji o prvú šestku. Chceli sme vyhrať už dnes, nechceli sme čakať na posledný zápas, čo sa nám aj podarilo. Zároveň sme rešpektovali kvalitu Senice, pretože dopredu sú naozaj šikovní, majú zaujímavých hráčov a hrajú kombinačný futbal. Vedeli sme, že keď otvoria hru, budú zraniteľní v obrane, čo sa aj potvrdilo. Mohli sme dotiahnuť niektoré brejkové situácie lepšie. Ale pre nás je dôležité, že sme to uhrali a výsledkovo zvládli.“