Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Gólová prestrelka s Trenčínom sa skončila deľbou bodov

Záhoráci v zápase nezložili zbrane a bojovali do poslednej chvíle.

Momentka zo zápasu Trenčín - Senica.Momentka zo zápasu Trenčín - Senica. (Zdroj: FK Senica/Braňo Španka)

TRENČÍN. V rámci 8. kola Fortuna ligy vycestovala Senica k súperovi do Trenčína, kde sa po divokej gólovej prestrelke zrodila remíza 3:3 a mužstvá si body delili.
Záhoráci vedeli, že ich nečaká jednoduché stretnutie, no pripravovali sa čo najlepšie.

„Nálada v našej kabíne je dobrá. Každé víťazstvo, ako to posledné nad Pohroním, dodá tímu pokoj a pohodu. V týždni sme si ukázali, čo nám išlo a čo nešlo v tom zápase, a poctivo sme pracovali na zlepšení. Trenčín veľmi dobre poznáme. Je to silné mužstvo, ktoré si zakladá na držaní lopty a je technicky vyspelé. Ale my sa budeme chcieť sústrediť na náš výkon, hrať aktívne a bodovať,“ vyjadril sa pred stretnutím pre klubový web kapitán Petr Pavlík.

Výborný začiatok

Hostia zo Senice začali stretnutie vynikajúco. Už v 3. minúte center do pokutového územia zaletel na hlavu Sukisu Mashikeho. Ten bol na hranici päťky absolútne voľný a bez problémov otvoril skóre stretnutia – 0:1. Trenčania mohli vyrovnať prakticky okamžite. Po prízemnom centri od Azanga si loptu do vlastnej siete takmer zrazil Egert.

Prečítajte si tiež: Skalickí hokejbalisti odštartovali sezónu víťazstvom. Doma sa predstavia na novom povrchu Čítajte

V 11. minúte viedli hostia už dvojgólovým rozdielom. Šumbera premenil nájazd strelou medzi Kukučkove nohy. Náskok Záhorákov mohol znížiť Kadák, ale na loptu nedočiahol. O malú chvíľku šiel sám na brankára Jendrišek, no trafil iba pripraveného Ravasa. Domáci tím bol aktívnejší a tlačil sa do zakončenia.
V 28. minúte si Zubairu narazil loptu s Azangom.

Jendriškovo zakončenie napokon obrana Senice odvrátila na rohový kop. O necelých desať minút neuspel v zakončení hlavou ani Ghali, ktorý nedokázal poslať loptu do priestoru troch žrdí. Trenčania sa strelecky presadili až v 40. minúte. Kadákova strela z hranice šestnástky sa odrazila od tyče pred Jendriška, ktorý už z pár krokov nemal problém doklepnúť ju do siete – 1:2.

Dramatický záver

Hneď v úvode druhého dejstva mal po centrovanej lopte vyrovnanie na kopačke Kadák. Jeho strela cez dvoch brániacich hráčov neprešla. Čo sa nepodarilo jemu, si Trenčania vynahradili o pár sekúnd neskôr. Jendrišek si nabehol na prízemný center a vyrovnal na 2:2. V 50. minúte mohol Trenčín už viesť. Kadákovo zakončenie v úniku mierilo nad brvno. Po vyrovnávajúcom góle sa hostia stiahli do ešte hlbšieho bloku pred vlastnú šestnástku a dlhé minúty nepribúdali zaujímavé situácie pred bránami.

Prečítajte si tiež: Rybky sú v lige zatiaľ stopercentné. V klube majú tie najvyššie ambície Čítajte

V 77. minúte mohol streliť vytúžený gól Trenčína Lavrinčík. Ťažkú loptu zvnútra šestnástky poslal vedľa. Desať minút pred koncom stretnutia trafil tyč Azango z ťažkého uhla. V 82. minúte strelil gól Trenčína Ikoba, ktorý prešprintoval obrancov, prehodil aj Ravasa a sám pred opustenou bránou sa už pomýliť nemohol – 3:2. Senica sa nevzdávala a za krátku aktivitu v závere bola odmenená vyrovnávajúcim gólom. Šumberova strela sa odrazila od tyče pred osamoteného Mashikeho, ktorý bez problémov upravil na konečných 3:3.

Bojovali do konca

„Nezachytili sme vstup do zápasu. Slabou koncentráciou a laxným prístupom sme súpera posadili na koňa. Inkasovali sme dva góly a náš výkon bol na začiatku bez energie. Potom sme sa vrátili do zápasu. Mali sme množstvo šancí a v princípe sme mohli streliť už v prvom polčase štyri góly. Po prestávke sme vyrovnali, nakoniec sme výsledok aj otočili a opäť prišla individuálna chyba. Nechali sme si vziať dva body, ktoré nás mrzia. Bohužiaľ, ak doma dostanete tri góly a nevyužijete šance, výsledok je taký, aký je,“ zhodnotil výkony domácich hráčov na pozápasovej tlačovke tréner Peter Hlinka.

Prečítajte si tiež: Na pohárový zápas sa takticky pripravili. Po triumfe však v lige pokračujú s pokorou Čítajte

„Mali sme do zápasu zaujímavý vstup a z dvoch šancí sme strelili dva góly. Neporadilo sa nám však hrať vyrovnaný zápas a v niektorých chvíľach sme s vypätím všetkých síl museli brániť. Šancí sme si veľa nevytvorili. Domáci majú kvalitu a futbal v ich podaní vyzeral zaujímavo. Moji chlapci nezložili zbrane a do poslednej chvíle bojovali a vďaka vytrvalosti a „zarputilosti“ sme vyrovnali na 3:3,“ zaznelo hodnotenie od senického kouča Pavla Šustra.

AS Trenčín – FK Senica 3:3 (1:2)

Góly: 40. a 48. Jendrišek, 82. Ikoba – 3. a 86. Sukisa Mashike, 11. Šumbera, ŽK: Kadák – Duda, Kučera, Gáč. Pred 724 divákmi rozhodovali: Glova – Bednár, Kmec.

TRENČÍN: Kukučka – Yem, Pires (46. Šulek), Pirinen, Madu – Kadák, Lavrinčík, Zubairu (90. Ibrahim) – Ghali (71. Gaži), Jendrišek (78. Ikoba), Azango.

SENICA: Ravas – Twardek, Egert, (34. Kučera) Gáč, Šimčák – Duda (76. Buchel), Halabrín (76. Mašulovič) – Oršula (60. Vikri), Jurdík (60. Niarchos), Šumbera – Mashike Sukisa.⋌ TASR