Aktuálnym čerpaním mestského rozpočtu sa poslanci mestského zastupiteľstva oboznámili na poslednom zastupiteľstve a taktiež odsúhlasili aj jeho úpravu, ktorú zapríčinili očakávané vyššie príjmy z daní, poplatkov a prenájmov. Jedným z najvyšších príjmov je štátna dotácia na kultúrne akcie v rámci osláv 800. výročia Holíča vo výške 1,18 milióna Sk.
Okrem závažných rozhodnutí, akými boli zmeny troch VZN-iek, predaj a kúpa pozemkov či vybudovanie garáže pre vozidlo Rýchlej zdravotnej pomoci v zadnej časti Materskej školy na Nešporovej ulici, sa poslanci zaoberali aj príčinami nedostatočnej údržby trávnatých porastov i kontrolou verejnoprospešných pracovníkov a diskusnými témami z pléna. Najmä tie občas navodili situáciu klasického Kocúrkova.
Jednu z takýchto diskusií otvorila informácia Pavla Dinku o možnosti vybudovania obchodného centra Albert v Holíči v druhej polovici roka 2006. Podľa Pavla Dinku mohla byť namiesto Alberta v Holíči Hypernova, ale to by mesto muselo mať vysporiadané pozemky aspoň o výmere 1,2 ha, z čoho vyplynula výčitka na adresu primátora Vladimíra Horáka, že mesto iba deklaruje záujem problém riešiť, ale na druhej strane nie je na takúto výstavbu pripravené. Jeho tvrdenie primátor vyvrátil informáciou, že mesto má k dispozícii 1,5 ha pozemok na podobné zámery a upozornil P. Dinku, aby sa najskôr detailne informoval u neho a až potom konal. Do tohto rozhovoru vstúpil do problému nezainteresovaný poslanec Rastislav Caletka s otázkou, prečo Pavol Dinka rieši takéto dôležité kroky bez vedomia mesta a kto mu dal na to zvolenie. Debata a jej ráznejší tón by asi nemali konca-kraja, keby sa napokon nevysvetlilo, že splnomocnenie Pavlovi Dinkovi predbežne rokovať so záujemcami na vybudovanie nákupného centra dal primátor s tým, že ho bude p. Dinka o tom informovať. Keď prišli zástupcovia obchodnej spoločnosti do Holíča, pre primátorove zaneprázdnenie sa im venoval p. Dinka spoločne s pracovníkmi mestského úradu. Tí hľadali vhodný pozemok o výmere 1,2 ha, no tak veľký pozemok vo vlastníctve mesta nenašli. Ani zainteresovaní pracovníci mestského úradu totiž nevedeli o existencii dohody medzi mestom a vlastníkmi pozemkov o výmere 1,5 ha, ktorá zabezpečovala predkupné právo pre mesto, ak sa mu podarí zohnať investora. Vďaka nedostatočnému informovaniu sa tak pravdepodobne do Holíča „nasťahuje“ obchodné centrum Albert, ktoré vyrastie na pozemku vedľa hasičov. Či bude stačiť na vyhlásenie konkurenčného cenového boja s domácimi podnikateľmi, ukáže čas.
Diskusné príspevky občanov sa však týkali aj vážnych problémov, ktoré zhoršujú bývanie v meste. S jedným vystúpil aj p. Valach, ktorý sa sťažoval na už nevyhovujúcu panelovú cestu na Sibírskej ulici, zlú kanalizáciu, absenciu káblového rozvodu i na zlú komunikáciu občanov so svojím voleným zástupcom p. Lysým. Primátor Vladimír Horák obyvateľov ulice ubezpečil, že z plánovaného viac ako šesťmiliónového príjmu do rozpočtu mesta sa budú opravovať všetky zlé miestne komunikácie, medzi ktoré patrí aj spomínaná Sibírska ulica.
Na hlučnosť diskotéky sa už po sedemnásty raz sťažoval Pavol Dinka, no mesto ešte voči prevádzkovateľovi nespravilo patričné kroky. Hoci sa robili merania hlučnosti, ktoré nezistili prekročenie noriem, podľa primátora mesto nemá zákonné páky, aby diskotéku zrušilo. Toto tvrdenie primátora sa dotknutým obyvateľom nepozdávalo a opäť vyzvali primátora, aby ich problém riešil, pretože existujú možnosti, ako donútiť podnikateľa brať ohľad na okolobývajúcich občanov.
Mestské zastupiteľstvo v Holíči zatiaľ kritike občanov odoláva. Či sa s jeho argumentmi občania stotožnia, závisí od postoja k riešeniu podnetov. Niekedy by až prílišnej nevraživosti zabránila lepšia komunikácia a informovanosť medzi predstaviteľmi mesta a občanmi.
Gabo Kopúnek