Ďalšia prehra Senice na domácom štadióne

Záhoráci neuspeli ani v zápase s Ružomberkom. Sú poslední v tabuľke.

(Zdroj: FK Senica)

SENICA. V sobotnom zápase 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa podľahla FK Senica na domácom trávniku súperovi MFK Ružomberok tesným rozdielom 0:1.

O osude duelu rozhodla 29. minúta. Seničania tak zostávajú aj naďalej na chvoste tabuľky.

Seničania nastúpili v zostave s tromi zmenami. Od začiatku diktovali tempo hry, loptu mali v moci a hostia hrali v hlbokej defenzíve. Záhoráci sa však ťažko presadzovali cez ružomberskú obranu a priestor brány nedokázali trafiť. Postupom času sa hra vyrovnala, na ihrisku však bolo veľa súbojov, ktoré ju kúskovali. V 17. minúte mohli Ružomberčania udrieť z rýchleho protiútoku, Mojžiš zakončil zvnútra šestnástky vedľa žrde. V 26. minúte nepríjemne vypálil Zsigmund, senický brankár Vliegen loptu vyboxoval. Hosťom sa podarilo streliť úvodný gól v 29. minúte, Gerec prihral do šestnástky za obranu Regálimu a ten tvrdou ranou prestrelil domáceho brankára – 0:1. Do polčasu sa už nič podstatné neudialo a do kabín tak išli spokojnejší hostia.

Prečítajte si tiež: Reštart sezóny v amatérskom futbale, kedy sa spustia tréningy? Čítajte

V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, tlačili sa dopredu hlavne nakopávanými loptami a boli nebezpeční zo štandardiek. V 57. minúte mali priamy kop z ideálnej pozície spoza šestnástky, lopta zo Šimčákovej kopačky letela tesne nad. V 72. minúte po rohu Dudu hlavičkoval Malec do brankárovho náručia. V 79. minúte vystrelil Ljubičič, ale taktiež našiel iba pripraveného brankára. Sporný moment zápasu prišiel v 89. minúte, keď Seničania po dlhom aute Šimčáka dosiahli Ljubičičom vyrovnávajúci gól, rozhodca ho však neuznal pre údajný faul. Záver bol aj preto veľmi nervózny, z tesného víťazstva sa napokon tešili Ružomberčania – 0:1.

Hlasy po zápase:

Karol Praženica, tréner Senice: „Sme sklamaní. Zápas sme nezvládli v prvom polčase. Boli sme horší v odrazených loptách, v osobných súbojoch, nevedeli sme si zvyknúť na stiahnutú obranu súpera. Druhý polčas sme hru zjednodušili, začali sme hrať jednoduchšie, bez strát.“

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Tieto zápasy nás stoja strašne veľa síl. Trénerov psychických, hráčov aj fyzických. Dnes mi to všetko pripomínalo minulý rok, keď sme boli v podobnej situácii v Dunajskej Strede, kde sme zvíťazili 1:0. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, bol tam náznak návratu k našej hre. Druhý polčas neviem zhodnotiť, s futbalom mal málo spoločné. Bol zvláštny, atypický, nepríjemný a strašne málo futbalový.“

FK Senica – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 29. Regáli.

Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Perát, ŽK: Addo, Šimčák, Nemec, Asanovič – Mojžiš, Gerec, Brenkus, Krajčirík, bez divákov.

SENICA: Vliegen – Addo, Asanovič, Carrillo, Šimčák – Ljubičič, Gallovič (46. Nemec) – Guba (63. Turčák), Piroska (69. Duda), Košťál – Malec.

RUŽOMBEROK: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mrva, Mojžiš – Zsigmund – Gerec, Brenkus (78. Múdry), Kostadinov (90. Filinský), Madleňák (67. Ďungel) – Regáli (90. Boďa)

Ostatné výsledky (4. kolo nadstavbovej časti – skupina o udržanie):

ŠFK Sereď – FC Nitra 2:1 (0:1)
MFK Zemplín Michalovce – FK Pohronie 1:2 (0:1)

Najbližší program FK Senica:

sobota 17. apríla o 17.00 hod.: FC Nitra – FK Senica (5. kolo nadstavby)

sobota 24. apríla o 17.00 hod.: FK Senica – MFK Zemplín Michalovce (6. kolo nadstavby)

sobota 1. mája o 17.00 hod.: FK Senica – FC Nitra (7. kolo nadstavby)