Senica prehrala rozdielom triedy. Všetky góly inkasovala v druhom polčase

Na úvod nadstavby si Záhoráci pripísali do tabuľky prehru.

Momentka zo zápasu FK Pohronie - FK Senica. Momentka zo zápasu FK Pohronie - FK Senica. (Zdroj: FK Pohronie)

ŽIAR NAD HRONOM. FK Senica nestačila v 1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie na súpera FK Pohronie.

FK Pohronie – FK Senica 3:0 (0:0)

Domáci začali lepšie, mali miernu prevahu i aktivitu, hrozil najmä Chvěja, ale do prvých vyloženejších šancí sa dostali Seničania. Košťál mieril v desiatej minúte z voleja tesne vedľa a po centri Pirosku hlavičkoval Asanovič presne k žrdi, Hrdlička musel zasiahnuť. Až potom sa o slovo prihlásili futbalisti Pohronia.

Z druhej vlny strieľal Petrák a s tečovanou loptou mal gólman Fryšták problémy. Zaskvieť sa musel o pár sekúnd i po tvrdej strele Adlera da Silvu. Na opačnej strane sa ocitol vo veľkej šanci na zadnej žrdi Ljubičič, jeho strelu však domáci obranca dobre zblokoval. Najväčšiu možnosť mali Záhoráci po polhodine hry. Ocitol sa v nej po chybe súpera Malec, ktorý z hranice bieleho bodu trestuhodne minul odkrytú bránku.

Prečítajte si tiež: Na štvrtú ligu sa pripravuje Čítajte

V druhom polčase chýbali dobré možnosti na jednej či druhej strane. Do menších sa dostal iba útočník Senice Malec, ale v záklone hlavičkoval nepresne a nevypýtal si penaltu ani po tom, čo v šestnástke prepadol cez protihráča v sľubnej pozícii. V 65. minúte sa ocitol ešte v nebezpečnej skrumáži, ale túto situáciu dobre zvládol Hrdlička.

Toho potešili jeho spoluhráči v 72. minúte. Hosťujúci Piroska nezvládol odkop v rohu ihriska, loptu vybojoval Weir, posunul ju na Štrbu, ktorý vykúzlil presný center na hlavu Chvěju a ten skúsene zakončil presne k žrdi. Druhý gól pridali futbalisti Pohronia o štyri minúty z protiútoku dvoch na jedného. Adler sa neulakomil k strele, prihral na úplne voľného Blahúta a ten sa nemohol pomýliť pred prázdnou bránkou. Seničania sa v závere snažili znížiť, skúšal to z asi 25 metrov Gamboš, no mieril tesne vedľa ľavej žrdi.

Po sérii striedaní v mužstve hostí prišiel ešte tretí úder domácich futbalistov. Parádne sa trafil spoza šestnástky razantnou strelou Adler da Silva, mieril presne k pravej žrdi a stanovil tak konečný výsledok na 3:0.

Góly: 72. Chvěja, 76. Blahút, 84. Adler da Silva. Rozhodovali: Ochotnický – Somoláni, Weiss. ŽK: Weir - Košťál, Ljubičič. Bez divákov.

Pohronie: Hrdlička – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák – N'Zeyi (62. M. Adamec), Weir (88. Špiriak) – Blahút (88. Ladji), A. Da Silva, Fadera – Chvěja (79. Galuška).

Senica: Fryšták – Majdan, Asanović, Carrillo, Šimčák – Ljubičić – Niarchos (36. Turčák), Gamboš (82. Fotr), Piroska (84. D. Duda), Košťál (82. Gallovič) – Malec (84. Berisha)

Hlasy po zápase

Jan Kameník, tréner Pohronia: “V prvom rade sme veľmi radi za tri body, pred týždňom nám to v Senici utieklo. Na domácom štadióne sme potrebovali zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo. V hodnotení súhlasím s trénerom hostí, do zápasu sme mali aktívny vstup, hostia sa potom nakopli a boli aktívnejším mužstvom, polčas skončil 0:0. Do druhého polčasu sme vstúpili zle, súper bol aktívnejší na lopte a rovnako bol na tom lepšie aj pohybovo, my sme naopak boli pasívni. Urobili sme jednu zmenu, aby sme sa nakopli. Nakoniec sme strelili gól, potom to bolo o tom, že sme boli kompaktní, vyšiel nám brejk a našou aktivitou sme pridali ďalšie góly. Hráčom musím za výkon poďakovať, môžu sa tešiť z víťazstva.”

Karol Praženica, tréner Senice: “Zápas pre nás skončil krutým výsledkom, úvod stretnutia sme nezachytili, domáci sa dostali k 3-4 štandardkám. Následne sme sa dostali do zápasu, Malec mal na kopačkách obrovskú šancu, skórovať mohol po rohovom kope aj Ljubičić. Bohužiaľ, v týchto šanciach sme neboli efektívni. Druhý polčas sme začali aktívne, do inkasovaného gólu sme boli aktívnejším mužstvom na ihrisku, hralo sa častejšie na domácej polovici. Inkasovaný gól nás dostal do situácie, kedy sme zvesili hlavy, potom nasledovali ďalšie dva inkasované góly. Od tohto momentu sme boli na ihrisku slabším mužstvom.”