Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

To, kým sme, určujú naše hodnoty

V rozhovore s Ivetou Šurganovou, členkou manažmentu spoločnosti DACHSER Slovakia sme sa rozprávali o tom, čím sa spoločnosť DACHSER zaoberá, ako konkrétne funguje v regióne a čo znamená pre zamestnancov práca práve pre takúto spoločnosť.

Odkedy pôsobíte na slovenskom trhu a v akom rozsahu?

Thomas Dachser založil DACHSER, jednu z najúspešnejších logistických spoločností súčasnosti, už v roku 1930 v nemeckom Kemptene. Nedávno sme dokonca oslávili deväťdesiat rokov existencie. Na slovenskom trhu však DACHSER začal pôsobiť o mnoho rokov neskôr. Najprv tu bola v deväťdesiatych rokoch založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, ktorá sa v roku 2004 stala súčasťou nemeckého DACHSERu. Viac ako desať rokov už spoločnosť vystupuje pod názvom DACHSER Slovakia. Na slovenskom trhu má celkom 5 pobočiek, pričom práve v regióne Záhorie máme slovenskú centrálu, konkrétne v Lozorne. Súčasťou pobočky v Lozorne je aj Eurohub, ktorý je kľúčový z pohľadu spojenia našej krajiny pre oblasti pri Baltskom, Jadranskom a Čiernom mori. Ide o križovatku pre všetky služby pozemnej prepravy v strednej a východnej Európe v sieti DACHSER. Poskytuje priame spojenie s ďalšími Eurohub prevádzkami v nemeckom Überherrn a vo francúzskom Clermont-Ferrand a radom ďalších európskych krajín. V Bratislave máme pobočku, ktorá zodpovedá za námornú a leteckú prepravu. Za cestnú prepravu zodpovedajú pobočky v Lozorne, Martine a Košiciach.


Ako by ste nám opísali spoločnosť DACHSER?

DACHSER je logistická spoločnosť, ktorá ponúka širokú škálu pridružených služieb. Dokonca by som si trúfla povedať, že sme takým symbolom moderných a efektívnych riešení, ktoré sú založené na technológiách. Máme skvelé možnosti prepojenia niekoľkých distribučných kanálov, čo umožňuje bezpečne a spoľahlivo plniť našim zákazníkom aj tie najzložitejšie logistické požiadavky. Pre nás je dôležitý rast našej prepravnej siete, čo sa darí vďaka zakladaniu nových pobočiek alebo akvizíciami spoločností, ktoré sa následne začleňujú do existujúcej siete. Celosvetovo má DACHSER 31-tisíc zamestnancov v 399 pobočkách. S obchodnými partnermi nadväzujeme dlhodobé partnerstvá, pretože práve dlhodobé vzťahy sú niečo, čo si veľmi ceníme. Našou najvyššou prioritou je konzistentne udržiavať firemnú stratégiu a hodnoty. Tak ako jednotlivca formujú jeho osobné hodnoty, tak aj nás ako spoločnosť ovplyvňujú firemné hodnoty, ktoré sú pre nás veľmi dôležité. Našou snahou je skutočne týmito hodnotami žiť. Chceme, aby naši zamestnanci hodnoty vnímali cez pracovné prostredie a firemnú kultúru. Našou ambíciou je byť viac než len spoločnosť, ktorá generuje zisky. My tomu interne hovoríme, že budujeme DACHSER rodinu.

Ako mne laikovi v logistike vysvetlíte čím sa zaoberáte?

Ponúkame naozaj širokú škálu služieb, či už sa jedná o samotnú prepravu, po cestách, letecky, po vode, vlakom, alebo ide o skladovanie tovaru. Je toho naozaj veľa, čo môžeme zákazníkom poskytnúť. Našou špecialitou je aj kontraktná logistika - tá spočíva v službách, ktoré sú nadštandardom. Všetci moji kolegovia sú odborníci - špecialisti DACHSERu a sú schopní poradiť zákazníkom takmer s čímkoľvek. Napríklad aj s profesionálnymi službami zahŕňajúcimi montovanie produktov, vzorkovanie, špeciálne balenie, označovanie štítkami a podobne. Pre našich zákazníkov to znamená, že všetky služby majú „pod jednou strechou“.

Ako by ste zhrnuli pôsobenie DACHSERu v regióne?

Tak okrem toho, že je tu vďaka nám rada pracovných miest, sa snažíme starať aj o komunitu.
Pre deti našich zamestnancov pripravujeme letné detské tábory práve tu na Záhorí, majú tak možnosť spoznávať región a zároveň využívame na poskytovanie takýchto aktivít lokálne spoločnosti, čím sa snažíme podporovať ekonomiku regiónu. Pomáhali sme s obnovou detského ihriska v detskom domove v Malackách. Na jeseň sme prispeli zabezpečením bezplatnej prepravy hmotných darov od spoločnosti BIC Slovakia, ktorá sa rozhodla podporiť nadáciu Úsmev ako dar. Cez Vianoce sme zase pripravili darčeky pre osamelých seniorov bez rodiny, ktorí žijú v Domove pri Kríži. Zakúpili sme im spoločenské hry, ktoré potom dostali pod stromček. Celkovo sa snažíme ako zodpovedná spoločnosť prinášať aj niečo navyše, pocit spolupatričnosti je pre nás veľmi dôležitý. Asi to pochádza z toho, že ako rodinná firma, kde stále pôsobia potomkovia zakladateľa, máme vštepené hodnoty, ktoré prestupujú naším konaním vo všetkých sférach. Aj v tomto roku sa plánujeme zapájať do zodpovedných aktivít v našom regióne, tešíme sa napríklad na akciu Upraceme Slovensko. Hlavné teraz ale je, aby sa zlepšila epidemiologická situácia a mohli sme sa do našich projektov pustiť.

Ako vyzerá trh práce v regióne Záhoria v čase pandémie?

Koncentrácia firiem a priemyselných parkov v regióne Záhoria je veľká. Je tu veľmi veľa spoločností, ktoré súvisia s automotive biznisom. Pre nás automotive nie je gro biznisu a tak sa čiastočne odlišujeme od iných spoločností v tomto regióne. Súčasná situácia na trhu práce nahráva firmám, ktoré práve počas pandémie dokázali ešte rásť. Sme veľmi radi, že DACHSER je jednou z nich. Aj počas pandémie sme otvárali nové pracovné pozície a preto vidíme, že dnes je potenciálnych kandidátov na trhu podstatne viac ako to bolo pred pandémiou.

Ako sa majú vaši zamestnanci?

V súčasnosti u nás po celom Slovensku pracuje 205 zamestnancov, najviac na pobočke v Lozorne. V aktuálnej pandemickej situácii veľa kolegov, ktorým to pracovná náplň dovoľuje pracuje z domu. Je pre nás veľmi dôležité chrániť zdravie našich zamestnancov. Vo všeobecnosti sa snažíme našich zamestnancov v tomto ťažkom čase podporovať, nesnažíme sa pandémiu využiť ako zámienku na to, aby sme zamestnancov o niečo ukrátili. Práve naopak, zamestnanci dostali vianočné odmeny a navyše dostali mimoriadny stabilizačný bonus, ktorý bol myslený ako vďaka za ich obrovské úsilie aj v čase globálnej pandémie.

Každý nový zamestnanec prejde onboarding programom, aby sa ľahšie zorientoval a adaptoval v novom pracovnom prostredí. Pravidelne pripravujeme rôzne školenia pre zamestnancov, pretože je to súčasťou našej firemnej kultúry. Organizujeme ročné hodnotiace pohovory, aby sme vedeli, aké sú potreby zamestnancov, a diskutujeme s nimi o našich cieľoch a o ich ďalšom rozvoji. Totiž sústredíme sa na osobný rozvoj zamestnancov, aby ďalej mohli rásť, poskytujeme im rôzne školenia a vzdelávanie, napríklad aj v rámci nemeckej DACHSER Akadémie.

Staráme sa rovnako o zdravie zamestnancov, poskytujeme im zdravotné balíčky a taktiež aj zdravotné voľno nad rámec zákona. Ľudia majú možnosť navštevovať fitness centrá, plavárne a wellnes. Vzdelávame ich jazykovo, v angličtine a nemčine, keďže v korporácii často komunikujeme v cudzom jazyku. Ľudia dostávajú aj benefity, ktoré majú pre nich určitý finančný prínos, napríklad darčekové poukážky, aby si mohli kúpiť niečo len tak pre radosť. A keďže vieme, že naši zamestnanci spolu radi trávia čas aj mimo práce, naša spoločnosť podporuje teambuildingové aktivity. To je niečo, na čo sa veľmi tešíme, keď sa situácia okolo pandémie upokojí.

Bežný profil nášho zamestnanca je 30 - 45 rokov, v partnerskom vzťahu a s deťmi. Sme spoločnosť, ktorá vyznáva rodinné hodnoty a z rozhovorov s našimi zamestnancami viem, že si najviac cenia istotu a stabilitu, ktoré im DACHSER dáva. Vieme, že sme sa nevydali na ľahkú cestu, pretože je náročné dlhodobo udržať takýto vysoký štandard pre zamestnancov, ale to sme my, to je DACHSER!

Možno nerobíme nič prevratné, ale snažíme sa to robiť so srdcom. Takže odpoveď na vašu otázku, ako sa majú naši zamestnanci, je že verím, že dobre (smiech).

Čo by ste odporúčali potenciálnym uchádzačom o zamestnanie v DACHSERI?

Určite, aby si pred pohovorom preštudovali, kto sme a čo robíme. Nepamätám si pohovor, kde by sme sa nepýtali kandidáta na to, čo vie o našej spoločnosti. Ak si kandidát dá tú námahu a je pripravený, je to pre nás signál, že skutočne stojí o prácu v DACHSERi. V našej spoločnosti máme kolegov, ktorí si u nás vybudovali kariéru a teraz to sú skvelí odborníci. Takže u kandidátov niekedy netreba, aby boli hneď hotoví profesionáli, ale ak majú chuť učiť sa, sú motivovaní a my v nich vidíme potenciál majú veľkú šancu, že si ich vyberieme. Snažíme sa pri pohovoroch zohľadňovať aj profil osobnosti kandidáta, či bude schopný zdieľať naše firemné hodnoty, pretože chceme, aby nový kolega či kolegyňa čo najlepšie zapadli do tímu.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 2. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 3. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 4. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 6. Ani najlepšia mama nevie, čo sa deje v tele jej dieťatka
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model
 9. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 10. Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti
 1. Mačka, ktorá žerie ľudí, kakajúce polienko, pavúky na stromčeku
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Dopyt po bytoch stúpa, ponuka bytov sa neustále zmenšuje
 4. Tatranský buk je Stromom roka 2021
 5. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 6. BLACK FRIDAY: Nakupujte výhodne prírodné produkty
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 9. Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém
 10. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 28 224
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 10 346
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 365
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 5 319
 5. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 058
 6. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 2 495
 7. Obľúbená kozmetika, lieky a doplnky stravy so zľavou až 50% 2 377
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 233
 9. TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick 1 873
 10. Ako predísť intímnym problémom? Vyvolať ich môže aj bežná vložka 1 782

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Bolo, nebolo alebo O kráľovstve, kde prestalo platiť, že niečo je vždy za niečo
 2. Štefan Vidlár: Dúležité hláseňí
 3. Simona Rezníčeková: V lotosovom sede na nesprávnej hore
 4. Barbora Kujundžić: Výchova detí ako výstup na Mount Everest
 5. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 6. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 7. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 8. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 385
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 221
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 300
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 439
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 916
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 042
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 218
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 895
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Ilustračná fotografia.

Kraj do modernizácie techniky investoval milióny eur.


TASR 8 h

Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala včera vo večerných hodinách.


SITA 15 h
Ilustračné foto.

Každý študent dostal po 500 eur.


TASR 18 h

Viacero udalostí spojených s bytmi a domami riešili v uplynulých dvoch dňoch hasiči z útvarov v Trnavskom kraji.


TASR 26. nov

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Peter sa z tohto sveta rozhodol odísť dobrovoľne.


11 h

Pacienti sa cítia ako víťazi, že covid prežili nezaočkovaní. Nedochádza im, že ľudia čakajú na operácie, hovorí.


26. nov

Doteraz sme mali na pľúcnej ventilácii 19 pacientov. Neprežil nikto, hovorí Peter Kirschner, primár infekčného oddelenia.


26. nov

Internetovú kampaň podporili aj známe osobnosti slovenskej alternatívnej hudby.


26. nov

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Bolo, nebolo alebo O kráľovstve, kde prestalo platiť, že niečo je vždy za niečo
 2. Štefan Vidlár: Dúležité hláseňí
 3. Simona Rezníčeková: V lotosovom sede na nesprávnej hore
 4. Barbora Kujundžić: Výchova detí ako výstup na Mount Everest
 5. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 6. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 7. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 8. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 385
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 221
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 300
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 439
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 916
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 042
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 218
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 895
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu