Senica ukončila jesennú časť prehrou s Dunajskou Stredou

Na pôde súpera nepodala zlý výkon, dobrý bol najmä prvý polčas.

Ilustračný obrázokIlustračný obrázok (Zdroj: FK Senica)

D. STREDA. Futbalisti domáceho DAC Dunajská Streda zvíťazili v záverečnom jesennom 18. kole Fortuna ligy nad FK Senica 2:0. V tabuľke prezimujú na druhom mieste, aktuálne strácajú na lídra a obhajcu Slovan Bratislava tri body. "Belasí" v stredu zakončia jeseň domácim duelom s treťou Žilinou.

DAC Dunajská Streda - FK Senica 2:0 (0:0)

Už v 2. minúte sa Addo snažil prekvapiť Jedličku strelou z diaľky, ale lopta letela vedľa. Prvých 10 minút patrilo Seničanom, boli aktívnejší a nebezpečnejší v ťahu na bránu, avšak zostali bez gólovej šance.

Do tempa sa potom dostala aj Dunajská Streda, ale tiež si nevypracovala vážnejšie príležitosti. V 20. minúte po rohovom kope Asanovič hlavou poslal loptu na bránu, Jedlička ju reflexívne vyrazil, odrazenú loptu sa ešte snažil dotlačiť do brány Addo, ale Jedlička šancu opäť zmaril.

V 24. minúte Ramirezovu strelu spoza šestnástky výborne vyrazil Fryšták. V 33. minúte Addo pripravil na strelu loptu Košťálovi, ktorý z pravej strany prestrelil bránu. O dve minúty neskôr Košťálovu strelu z rovnakého miesta Jedlička kryl. V 38. minúte Kalmár našiel Ramireza výbornou prihrávkou za obranu, venezuelský útočník postupoval na bránu, obišiel aj obrancu Nemca, ale jeho strelu Fryšták skvele vyrazil na roh.

Prečítajte si tiež: Addo podpísal s FK Senica nový dlhodobý kontrakt Čítajte

V 51. minúte išiel DAC do vedenia, Nicolaesu prešiel po pravej strane, spätnú prihrávku senická obrana odvrátila na Divkoviča, ktorý stál sám pred bránou. Ten ešte poslal loptu Kalmárovi, ktorý doklepol do prázdnej brány – 1:0.

V 54. minúte z ostrého uhla vyskúšal pozornosť Fryštáka Ramirez, ale brankár hostí bol pozorný. Senica sa snažila o vyrovnanie, ale do vyloženej šance sa nedostala.

V 63. minúte pohrozil Ramirez, ale nepresne. V 69. minúte išla Müllerova hlavička tesne vedľa. V 72. minúte Baličov center obrana hostí odhlavičkovala, lopta sa ale dostala k Nicoalescuovi, ktorý ju z hranice šestnástky poslal aj s prispením teču do siete – 2:0. Výsledok zápasu sa už nemenil a Dunajská Streda ukončila jesennú časť ročníka dvojgólovým víťazstvom.

Góly: 51. Kalmár, 72. Nicolaescu, ŽK: Blackman - Yenne, Kopečný.

Rozhodovali: Očenáš - Bednár, Vorel, bez divákov.

DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Beskorovainyj, Kružliak - Njie - Fábry (46. Nicolaescu), Balič - Kalmár - Divkovič (77. Andzouana), Ramirez.

Senica: Fryšták - Kopečný, Asanovič, Nemec, Šimčák - Gallovič, Addo (87. Niarchos) - Yenne, Piroska (77. Duda), Košťál (69. Fotr) - Malec (86. Mašulovič).

Hlasy trénerov:

Bernd Storck, tréner DAC: "Som šťastný a gratulujem mužstvu. Po náročnom období sme dokázali zvíťaziť. V prvom polčase niektoré výkony zaostali za mojim očakávaním, ale aj Senica hrala dobre. V druhom polčase sme urobili taktické zmeny a to bolo kľúčové. Išli sme za gólom, pri prvom sme mali v pokutovom území viac hráčov. Pred druhým gólom sme mali aj ďalšie možnosti. Celkovo som spokojný, môžeme byť šťastní, že sme vyhrali. Chceli sme zvíťaziť, aby sme dobre ukončili jeseň. V základnej časti máme ešte štyri zápasy, chceme nadviazať na doterajší priebeh sezóny."

Anton Šoltis, tréner Senice: "Dnes bol prvý polčas z našej strany veľmi dobrý. Boli sme aktívni, získali sme veľa lôpt v strednej zóne, zachytávali sme prieniky súpera. Bola dobrá organizácia, mali sme 2-3 možnosti, ktoré proti DAC musíme premeniť. V druhom polčase sme chceli pokračovať tak, ako v prvom polčase, ale prejavila sa kvalita súpera. Pri prvom góle sa k súperovi odrazila lopta, potom sme sa nevedeli zmobilizovať, DAC prebral iniciatívu. Pri druhom góle bola strela tečovaná. Potom sme sa snažili, ale kvalita nebola taká, ako v prvom polčase. Prejavila sa kvalita súpera, ktorý dal dva góly. Aj nám to niečo dalo, budeme ďalej pracovať."