Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Skaličania oslavovali storočnicu so Slovanom

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v prvom prípravnom stretnutí pred novou fortunaligovou sezónou na pôde druholigovej Skalice 1:0. Jediný gól majstra strelil v 9. minúte Lucas Lovat.

MFK Skalica privítala ŠK Slovan BratislavaMFK Skalica privítala ŠK Slovan Bratislava (Zdroj: archív MKF Skalica)

SKALICA. Pred zápasom odovzdal generálny manažér ŠK Slovan I. Kmotrík ml. vedeniu MFK Skalica pamätný dres a knihu. Potom už na trávniku nikto nikoho nešetril.

Prečítajte si tiež Kto dostane 11 miliónov eur, toho zima nezaskočí Čítajte

Už v 9. minúte sa menilo skóre. Stalo sa tak po situácii, v ktorej po pravom krídle prenikol Čavrič a následne sa lopta cez de Kampsa dostala k Lovatovi.

O pár minút neskôr sa po kolmici do šestnástky k zakončeniu dostal Medved, ale brankár Junas včasným vybehnutím zabránil gólu.

Skaličania útočili veľmi aktívne

V 18. minúte po rohovom kope vznikla skrumáž pred bránkou Slovana, posledný sa k lopte dostal Horodník, ale mieril vedľa. Po prienikovej prihrávke sa k lopte dostal Medved, Junas situáciu prečítal, vybehol a zakončenie zneškodnil. O chvíľu na to loptu potiahol Švrček, od neho sa lopta dostala k Šulcovi, ten mieril vedľa.

Na opačnej strane centroval Lovat a Medvedovu hlavičku reflexívne vytesnil Junas. Vo zvyšku polčasu sa hra prelievala zo strany na stranu, oba tímy mali náznaky šancí. V závere nad bránu Slovana hlavičkoval Šulc.

V 49. minúte po kombinácii Slovana pred šestnástkou zakončoval nad bránu Petrák a v zápätí sa individuálne preštrikoval k zakončeniu Moha, nemieril však presne.

Následne bola dvojica Šebesta - Kollár bola v náznaku protiútoku, ktorý zastavila obrana súpera. O 5 minút neskôr spoza šestnástky nádejnou prízemnou strelou zakončoval Mizerák, lopta tesne minula bránu.

V 62. minúte sa do lopty po rohovom kope oprel Erik Daniel, ale prudká strela letela nad. V ďalšej nebezpečnej situácii Erik Daniel zakončoval zblízka , strelu však zastavil Junas.

Po rohovom kope Bajrič hlavičkoval mimo bránu. V 81. minúte vyslal strelu asi z 30 metrov Stromczek, brankár Slovana pokus skrotil. V 84. minúte Skaličania na Slovan zatlačili, až napokon nebezpečnú strelu vyslal Lichý, brankár Ružinský ju vytesnil. O 3 minúty neskôr na opačnej strane po centri hlavičkoval de Marco. Do konca zápasu sa už stav nezmenil a tak zápas skončil tesnou prehrou 0:1.

Tréner neskrýval spokojnosť

Hlavný tréner MFK Skalica Jozef Kostelník pochválil svojich zverencov, pretože videl v ich hre postupné zlepšenie.

„ V prvom polčase bolo vidieť na našich chlapcoch ešte trochu nervozity, ale v druhom polčase už to bolo dobré a škoda, mali sme tam niektoré šance, ktoré sme mohli využiť a mohli sme dať gól."

Kostelník videl v zápase so Slovanom veľa pozitívnych vecí a hlavne s výsledkom bol spokojný. Nové posily, ktorými sú Horodník, Škovran, Stromczek si podľa trénerových slov svoje úlohy splnili a ukázali, že budú platnými hráčmi v mužstve.

#MyVasPotrebujeme

Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.

Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!

Materskú školu v Senici zateplili z dotácie

Kompletné zateplenie objektu materskej školy s kapacitou 90 detí ušetrí viac ako 60 percent výdavkov na energie.

Koronakríza znižovala tento rok platy

V tomto roku sa pre koronakrízu znížil plat 13 percentám˙zamestnancov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.