Nedeľa, 9. august, 2020 | Meniny má ĽubomíraKrížovkyKrížovky

Senica si nepriniesla domov žiadny bod

V Žiari nad Hromom sa hralo záverečné 5. kolo nadstavbovej časti našej najvyššej futbalovej ligy. V skupine o udržanie sa vyhrall FK Pohronie nad FK Senica 1:0. Pohronie tak obsadilo predposlednú priečku v tabuľke Fortuna ligy.

(Zdroj: archív FK Senica)

ŽIAR NAD HRONOM/SENICA. Prvá polhodina zápasu bola bez významnejších momentov. Až v 42. minúte sa do vedenia dostalo Pohronie. Z rohového kopu poslal Mazan loptu na bližšiu žrď, kde najvyššie vyskočil Abrahám a otvoril skóre duelu – 1:0.

Nováčik Fortuna ligy mohol viesť aj vyšším rozdielom, keď sa po peknej akcii tešil po strele Hatoka, avšak rozhodca odmával tesný ofsajd.

Prečítajte si tiež Prekvapenie od jaskyniarov: Stála expozícia a prístupnejšia jaskyňa Čítajte

Druhé dejstvo začali aktívnejšie Seničania, vytvorili si niekoľko príležitostí, ale ich strely výborne blokovali obetaví domáci hráči. Tí sa postupne tiež dostávali do hry a po hodine mali možnosť po akcii Matiča s Badolom, proti bol v päťke pohotovejší pred naposledy menovaným Vorel.

V 73. minúte z rohu centroval Weir a na hranici malého vápna hlavičkoval Dzurík, no opäť predviedol výborný zákrok brankár hostí. S pribúdajúcim záverom Pohronie nechcelo pripustiť drámu, snažilo sa útočiť.

Napriek prehre, tréner FK Senica Patrik Ďurkáč hodnotil zápas pozitívne. „Videli sme zaujímavý zápas. Mal náboj od prvej do poslednej minúty, to sa mi páčilo. Prispeli k tomu oba tímy. Hral sa v tempe, hore - dole."

Tréner v hre svojil zverencov našiel aj chyby. "Nemôžeme dať gól, ak nevystrelíme na bránku. Z tohto pohľadu sme hrali diétny futbal, iba po pokutové územie. V konečnom dôsledku sme však spokojní, že sme zachránili ligu pre Senicu s chalanmi, ktorí majú 19 – 20 rokov. To je pozitívum.“