Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Holíč vstúpi do zimnej prípravy s novým trénerom

Mužstvo sa pokúsi zabojovať o prvú štvorku v nadstavbovej časti.

Momentka z jesenného zápasu Holíč - Mokrý Háj.Momentka z jesenného zápasu Holíč - Mokrý Háj.(Zdroj: klub TJ Iskra Holíč)

HOLÍČ. Mužstvo sa po prvej polsezóne ocitlo na siedmom mieste s 21 bodmi na konte.

Článok pokračuje pod video reklamou

Počas jesene si do tabuľky pripísali šesť víťazstiev, tri remízy a štyri prehry. Napriek tomu, že Holíč stráca na jesenného majstra až šestnásť bodov, na druhé miesto ide len o šesťbodovú stratu.

Keďže tabuľka je od druhého až po siedme miesto bodovo vyrovnaná, jar bude ešte zaujímavá. Po základnej časti prichádza nadstavba a v prvej skupine, ktorá bude bojovať o postup, sú len štyri miesta.

S trénerom Pavlom Junekom sme hodnotili výsledky dosiahnuté v prvej polovici sezóny. V rozhovore nám prezradil, že mužstvo vstúpi do jarnej časti s novým trénerom, ktorého meno klub prezradí až na začiatku zimnej prípravy. Pavol Junek pôsobil pri A-mužstve sezónu a pol, okrem toho zastáva v klube funkciu tajomníka.

Prečítajte si tiež: Pre Ľubomíra Hanzlíčka je Sobotište srdcovým klubom, Radovan Drgon chce obhájiť titul najlepšieho strelca súťaže Čítajte 

Po jesennej časti vám patrí 7. miesto v tabuľke, ako ste v mužstve spokojní s umiestnením?

- S prvou polsezónou chcem vyjadriť spokojnosť, aj keď mojím zámerom bolo umiestniť sa v prvej štvorke. Zhoda okolností a ostatných výsledkov počas súťaže nám však prisúdila 7. miesto, no rozdiel medzi siedmym a štvrtým miestom sú len dva body, na druhé miesto strácame len šesť bodov, čo nevnímame ako nedosiahnuteľný rozdiel. Som však presvedčený, že pri troche športového šťastia, disciplinovanosti a lepších výkonoch v niektorých zápasoch sme mohli získať viac bodov a naše postavenie v tabuľke mohlo byť lepšie.

S jesennou časťou ste sa rozlúčili prehrou 3:0 s lídrom tabuľky. Bol zápas s Radimovom náročný?

- Každý zápas je pre trénera náročný. Stretnutiu predchádzala šnúra ôsmich zápasov bez prehry. Veľmi dobre sme vedeli, aký súper nás čaká. Radimov ako líder súťaže predviedol očakávaný výkon založený na kvalite hráčov.

Výsledok 3:0 je pre nás krutý, keďže sme súperovi darovali dva góly, jeden po penalte a druhý po veľkej chybe nášho brankára. V Radimove sa trénerovi a vedeniu klubu podarilo zostaviť mužstvo, ktoré kvalitatívne presahuje úroveň tejto súťaže, ale verím, že je to súper, s ktorým dokážeme bodovať.

S Piešťanmi ste počas jesene odohrali dva zápasy. V prvom ste si pripísali prehru 4:1 na pôde Piešťan, v druhom ste doma remizovali 2:2. Ako hodnotíte nováčika súťaže?

- Piešťany majú mladý a perspektívny káder, ktorý dokáže uhrať dobrý výsledok. Je len na nich, ako sa s tým vysporiadajú a aké plány majú do budúcna. Výsledky s nováčikom boli odrazom našej nedisciplinovanosti.

V zápase, ktorý sme s nimi prehrali, nás súper najmä v druhom polčase predčil vo všetkých herných činnostiach a po troch góloch v priebehu piatich minút bolo rozhodnuté. Zápas doma bol poznačený zranením viacerých hráčov, ktorí nemohli zasiahnuť do hry, napriek tomu sme vyhrávali 2:0 do 75. minúty. Takýto náskok by sa jednoducho nemal stratiť.

Prečítajte si tiež: Na úspešnú jeseň budú v Radimove spomínať ešte dlho Čítajte 

Tlačila vás niekde počas jesene topánka?

- Hlavným problémom bol úzky káder. Jesennú časť sme začali s pätnástimi hráčmi a tromi brankármi. Bohužiaľ, od úvodu ročníka sa nám zranenia nevyhýbali a postupne sa nám zranilo až päť hráčov zo základnej zostavy. Na dve stretnutia som musel povolať dorastencov a meniť zostavu podľa aktuálneho zdravotného stavu viacerých hráčov. Tieto zranenia výrazne ovplyvnili zápasy hlavne s kvalitatívne vyrovnanými súpermi.

Ako hodnotíte kvalitu súťaže? Zmenila sa od predchádzajúcej sezóny?

- Už niekoľko rokov má 5. liga Západ problém s počtom mužstiev. Podmienky, ktoré nastavil ZsFZ, sú pre kluby z okresných súťaží demotivujúce a mužstvá nemajú záujem postupovať vyššie. Na poslednú chvíľu sa zväz snaží naplniť počet aj mužstvami, ktoré tam nepatria a niektoré sú tam len na „prianie“ zväzu bez nejakej motivácie a cieľa.

Prečítajte si tiež: Gbely zimujú v strede tabuľky. Nováčik je s jeseňou spokojný Čítajte 

Každý rok sa vyprofiluje šesť až sedem tímov na približne rovnakej úrovni v hornej časti tabuľky a pre zbytok je to len povinná jazda. Stráca tým hlavne kvalita súťaže, ktorá je podľa mňa na úrovni okresných súťaží, s výnimkou niektorých zápasov mužstiev z hornej polovice tabuľky. Kritériá hry vyššej ligy spĺňajú približne štyri zápasy počas celej sezóny.

Kvalita súťaže sa už niekoľko rokov nemení a mužstvá, ktoré majú záujem sa posunúť vyššie, by ju najradšej len „preskočili“. Poukazujúc na kvalitu súťaže je aj nemalý záujem perspektívnych hráčov o hranie na tejto úrovni. Každý hráč si totiž premyslí, či strávi dve hodiny na zápase v okrese, alebo strávi niekoľko hodín cestou a prípravou na stretnutie so súperom z úrovne okresnej súťaže a často aj bez diváckej kulisy.

Pred sezónou prišlo k zopár obmenám v kádri, ako zapadli noví hráči do kolektívu?

- Všetkých nových hráčov som si vybral na konkrétne posty v rámci mojej koncepcie a systému hry. Po prvom kole a výhre vonku 5:1 som mal dobrý pocit, ale nasledujúce kolá a prehry ukázali, aká dôležitá je zohratosť mužstva.

Chvíľu trvalo, kým sa noví hráči zorientovali a navykli si na náš štýl hry. Výborne zapadli Maťo Krempa a Jaro Martinusík, ktorým náš systém vyhovoval. Postupne zapadli aj ďalší a vybojovali si miesto v základnej zostave, aj keď si viem u všetkých predstaviť zlepšenie. Ja som sa taktiež začal orientovať v slabinách a prednostiach jednotlivých hráčov.

Tu je potrebné však spomenúť celé mužstvo, pretože každý jeden hráč bol pre mňa dôležitým a platným členom tímu. Myslím si, že mužstvo je po jeseni dobre nastavené a po vhodnej príprave a prípadnom doplnení kádra má na to, aby zabojovalo o popredné priečky. Sú to hráči, ktorí dokážu napredovať, a bude len na nich, ako sa tejto výzvy zhostia.

Prečítajte si tiež: Zo Senice do Hlbokého a naspäť Čítajte 

Hovoríte o prípadnom doplnení kádra. Plánujete v zime nejaké obmeny?

- To už je otázka na nového trénera, nakoľko som sa krátko po jesennej časti dozvedel, že ma vedenie klubu odvolalo z postu hlavného trénera A-mužstva a dohodlo sa s novým trénerom.

Samozrejme, som už začal nejaké pohovory s potenciálnymi posilami, ktoré som si vyhliadol, ale osobne si myslím, že k výraznej obmene hráčskeho kádra nepríde. Bolo by dobré vystužiť mužstvo o dvoch, troch hráčov na konkrétne posty, ale to už je na novom trénerovi a na jeho predstave a vízii. K svojmu ďalšiemu pôsobeniu v Holíči sa musia vyjadriť aj samotní hráči. V tomto smere čaká klub veľa neľahkej a tvrdej práce.

Pracujete v A-mužstve s dorastencami a snažíte sa ich zapájať do kádra?

- V klube nás dobehol niekoľkoročný deficit výchovy a začleňovania našich odchovancov nielen do A mužstva. V tejto sezóne sme dokonca museli prihlásiť len jedno žiacke družstvo. Problém s mládežou je všeobecne známy u drvivej väčšiny amatérskych klubov.

V predchádzajúcich rokoch sa klub zameriaval hlavne na angažovanie už „hotových“ hráčov. Aj keď naša U 19 hrá dlhodobo 4. ligu, do A-mužstva v posledných sezónach pribudli z dorastu len dvaja hráči. Nepočítam chlapcov, ktorí sa vrátili z niekoľkoročného pôsobenia v iných mužstvách, kam zamierili po skončení v našej dorasteneckej kategórii.

Od začiatku bolo mojím zámerom zapracovávanie dorastencov do A-mužstva, nakoľko v Holíči som po minulé roky pôsobil aj ako tréner vo všetkých vekových kategóriách. Od zimnej prípravy som mal v pláne začleniť k mužom dvoch dorastencov, z ktorých sa jeden ukazuje vo veľmi dobrom svetle. Uvidíme, ako sa s tým popasuje nový tréner.

Prečítajte si tiež: Patrik Pitorák chce Jablonici pomôcť k návratu do 6. ligy, Ondrej Zabadal zberá prvé skúsenosti v A-mužstve Čítajte 

Predpokladám, že cieľom Holíča do jarnej časti je prvá štvorka v nadstavbovej časti. Máte aj nejaký tip na zloženie?

- Predpokladáte správne. Nebolo to len mojím cieľom, ale aj vedenia klubu, a bude to, dúfam, aj cieľom nového trénera. Ako som už spomenul, mužstvá do siedmeho miesta tabuľky budú tvrdo bojovať o miestenku v prvej štvorke a zápasy budú často, hlavne ku koncu základnej časti, vyhrotené a každý stratený bod môže znamenať konečný prepad a neúčasť v boji o postup.

Keďže zásadne netipujem, tak okrem Radimova nemá účasť v prvej štvorke istú žiadne z mužstiev umiestnených nižšie. V konečnom dôsledku sa hrá ešte o 21 bodov zo základnej časti. Samozrejme, veľa ukážu úvodné kolá jarnej časti, kto sa ako vysporiadal so zimnou prípravou, aké zmeny nastali v hráčskych kádroch a v neposlednom rade, aké majú predstavy vedenia jednotlivých klubov v súťaži.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 2. Kam na výlet so svojimi známymi
 3. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
 4. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
 5. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
 6. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
 7. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
 8. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
 9. Nákup darčekov môže byť tento týždeň výhodnejší
 10. 7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu
 1. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
 2. Kam na výlet so svojimi známymi
 3. Slovenské Vianoce kedysi a dnes
 4. Chlebodarca zmenil život siedmim rodinám
 5. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
 6. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 7. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
 8. Slovenská sporiteľňa pomôže svojim klientom zo zničenej bytovky
 9. Vianočné trhy na zámku Schloss Hof „na skok“ od Bratislavy
 10. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
 1. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú? 29 516
 2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 26 381
 3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky 20 975
 4. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 15 233
 5. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 14 225
 6. Aké proteíny sú najzdravšie? Našli sme odpoveď 10 264
 7. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 9 417
 8. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 8 754
 9. Ťažko uveriť, že aj takto kvalitne sa dá študovať na Slovensku 8 492
 10. Agadir je úplne iný ako zvyšok Maroka 8 308

Téma: Futbal


Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

V Malackách sa jednohlasne zhodli na rozpočte

Mesto muselo zredukovať investičné plány kvôli povinne zákonným výdavkom. Investície bude čerpať najmä z externých zdrojov.

V Malackách schválili rozpočet na rok 2020.

Dane sa zvyšovať nebudú, poslanci návrh neschválili

Poslanci návrhu na zvýšenie daní vyčítali, že len prenáša dopady spôsobené štátom na plecia ľudí a na podnikateľské subjekty.

Primátorka Anna Mierna

V Holíči majú nové ihrisko aj relaxačné centrum

Ihrisko má rozlohu 33x18 metrov a povrch z umelej trávy. Slúžiť bude na futbal, volejbal a tenis.

Slávnostné otvorenie relaxačného centra.
Slovensko spieva koledy 2018

Aj na Záhorí zneli vianočné koledy

Kúty a Holíč boli súčasťou celoslovenského podujatia Slovensko spieva koledy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polnočný ohňostroj v Trnave nebude, dôvodom je aj počasie

Mesto Trnava neplánuje tento rok polnočný ohňostroj, bude iba detský.

Pripravte sa na vietor, ľad a záveje. Meteorológovia vydali výstrahu

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred poľadovicou, vetrom a snehovými závejmi v celom Trenčianskom kraji.

Advokáti zadržaní v Hlohovci idú definitívne do väzby

Advokáti sú obvinení zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Pri nehode na diaľnici D1 pri Trenčíne sa zranili ľudia

Dvaja ľudia utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v utorok večer na diaľnici D1.

Vybrali SME

Už ste čítali?