Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Pre Ľubomíra Hanzlíčka je Sobotište srdcovým klubom, Radovan Drgon chce obhájiť titul najlepšieho strelca súťaže

Predstavujeme najlepších hráčov jesennej časti, ktorých si zvolili čitatelia.

Ľubomír HanzlíčekĽubomír Hanzlíček (Zdroj: Martina Radošovská)

ZÁHORIE. Pred koncom jesennej časti sme na našom Facebooku vyhlásili anketu, v ktorej sme hľadali najlepších hráčov jesennej časti oblastných súťaží ObFZ Senica.

Svojimi hlasmi ste rozhodli o desiatke najlepších hráčov, ktorých si postupne predstavujeme. Prinášame vám rozhovory s ďalšou dvojicou hráčov Radovanom Drgonom (TJ Chvojničan Radošovce) 78 hlasov a Ľubomírom Hanzlíčkom (TJ Družstevník Sobotište) 62 hlasov.

Článok pokračuje pod video reklamou

3. Radovan Drgon – TJ Chvojničan Radošovce

Tretie miesto patrí útočníkovi z Radošoviec. Mužstvo sa po jesennej časti ocitlo na ôsmom mieste v 6. lige a v prvej polsezóne dosahovalo kolísavé výsledky. Radošovce si tak do tabuľky pripísali 22 bodov, sedem víťazstiev, jednu remízu a sedem prehier.

„Jesennú časť hodnotím dobre. Myslím si, že môžeme byť so stredom tabuľky spokojní. V kabíne máme super kolektív, všetci sa chceme zlepšovať a pracujeme na tom, aby sme dosahovali ešte lepšie výsledky,“ zhodnotil prvú časť sezóny Radovan Drgon.

Najcennejšie víťazstvo

S jesennou časťou sa Radošovce rozlúčili domácim víťazstvom nad Rybkami. O oba góly domáceho tímu sa postaral práve Radovan Dgon. „Toto víťazstvo je pre nás najcennejším z celej jesennej časti.

Prehry nás môžu mrzieť všetky, ale najviac ma mrzí práve prehra v Hlbokom, kde sme odohrali veľmi dobrý zápas a podali sme dobrý výkon, napriek tomu sme prehrali 1:0,“ pokračoval Drgon. Rybky túto prehru Radošovciam už stihli oplatiť v 3. kole pohárovej súťaže Sportika Cup.

Radošovce do sezóny vstúpili s novým trénerom Tomášom Mičkom, ktorý prebral mužstvo po Karolovi Fabianovi. Nový tréner mužstvo nekoučuje len z lavičky, ale aj priamo z hracej plochy. „S trénerom sme spokojní, je veľmi dobrý nielen ako tréner, ale aj hráč,“ vyjadril spokojnosť úspešný strelec.

Práve zápas s Hlbokým bol pre Radošovce špeciálnym stretnutím, keďže jesenného majstra koučuje Karol Fabian. „Ako som už spomenul, bol to veľmi dobrý zápas, škoda, že sme ho prehrali. Karol Fabian je dobrý kamarát a skvelý tréner, počas minulej sezóny nám pomohol posunúť sa z chvosta tabuľky na siedme miesto. Hlboké je kvalitným mužstvom, v kádri majú viacero výborných hráčov,“ zhodnotil lídra tabuľky 22-ročný útočník.

Našliapnuté na ďalší titul

Prečítajte si tiež: Patrik Pitorák chce Jablonici pomôcť k návratu do 6. ligy, Ondrej Zabadal zberá prvé skúsenosti v A-mužstve Čítajte 

Podobne ako minulú sezónu, aj túto má Radovan Drgon možnosť siahnuť na titul najlepšieho strelca súťaže. V predchádzajúcom ročníku sa vďaka 28 presným zásahom stal nielen najlepším strelcom 6. ligy, ale celkovo súťaží ObFZ Senica.

Po jesennej časti je s pätnástimi gólmi zatiaľ na druhom mieste. Prvenstvo si drží Tomáš Polák zo Stráží, ktorý má na konte o štyri góly viac.

„Moja individuálna sezóna je veľmi dobrá, aj keď mohla byť lepšia. Stále sa na sebe snažím pracovať, aby som sa zlepšoval a možno sa mi v jarnej časti podarí obhájiť titul najlepšieho strelca,“ pokračoval Drgon. Za jeho najväčšie futbalové úspechy pokladá práve titul najlepšieho strelca, ktorý po prvýkrát získal v dorasteneckej kategórii, minulú sezónu už aj za mužov.

Rýchly útočník uštedril najviac gólov Oreskému a Šaštínu, obom súperom nasúkal do brány po tri góly. Najmenej šťastný bol však pre Radovana Drgona zápas s Borským Svätým Jurom, ktorý sa pre neho kvôli červenej karte skončil predčasne. „Zápas s Borským Svätým Jurom bol pre nás ťažký, pretože ho podľa môjho názoru dosť ovplyvnil rozhodca,“ dodal na margo červenej karty.

Nielen futbal

Prečítajte si tiež: Poznáme najlepších hráčov jesennej časti. Rozhodli o nich vaše hlasy Čítajte 

Úspešný strelec sa začal venovať futbalu, keď mal sedem rokov, priviedli ho k nemu rodičia. „Som za to veľmi rád. Vyrastal som doma v Radošovciach, potom som išiel skúsiť šťastie do Skalice, kde som hrával od mladších žiakov až po starší dorast a následne som sa vrátil do Radošoviec,“ popísal svoje začiatky Drgon, pre ktorého je vzorom anglický útočník Wayne Rooney.

Futbal však nie je jediný šport, ktorému sa venuje. V Skalici mu učaroval hokejbal a s mužstvom zažíva úspešné obdobie, kedy si počas minulej sezóny Skalica opäť vybojovala titul majstra Slovenska, navyše uspela v Česko-slovenskom Superpohári proti Prahe.

„Neviem, čím konkrétne mi hokejbal učaroval, jednoducho som si išiel skúsiť zahrať a zistil som, že ma to baví, tak som v tom pokračoval. Som rád, že ma oslovila Skalica, kde môžem hrať extraligu a myslím si, že som sa ujal dobre,“ pokračoval Drgon.

Zároveň však dodáva, že stíhať dva športy naraz je veľmi náročné, napriek tomu je rád, že sa mu popri práci podarilo skĺbiť oboje.

4. Ľubomír Hanzlíček – TJ Sobotište

Prečítajte si tiež: V Kútoch odvádzajú veľmi dobrú prácu s mládežou Čítajte 

Medzi najlepších hráčov jesennej časti sa vďaka hlasovaniu ocitol aj skúsený hráč zo Sobotišťa, ktoré sa po jesennej časti umiestnilo na 4. mieste v 6. lige. „V mužstve je s týmto umiestnením veľká spokojnosť. Chalani sa tešia na jarnú časť, v kabíne sme vytvorili veľmi dobrú partiu, ktorá si užíva futbal. Množstvo divákov nás chodí podporovať na domáce zápasy, ale aj von a sú našim dvanástym hráčom, za čo im chcem poďakovať,“ zhodnotil Ľubomír Hanzlíček.

Po predposlednom kole sa Sobotište držalo na tretej priečke, no domáca prehra so Strážami 0:3 ich odsunula na štvrté miesto. „Musím uznať, že Stráže boli lepším mužstvom. Majú veľmi dobrý káder, veľa hráčov pôsobilo vo vyšších súťažiach, mužstvo je zohraté a myslím si, že sú ašpirantom na postup. Hlboké má tiež skúsených a kvalitných hráčov, ale Stráže majú širší káder a keď vymenia hráča za hráča, vymenia kvalitu za kvalitu. Môj osobný názore je, že Stráže sa budú biť o postup s Rybkami,“ pokračoval Hanzlíček.

Obchádzali ich zranenia

Prečítajte si tiež: Osem klubov uspelo v projekte SFZ. Na čo využijú financie? Čítajte 

V Sobotišti mali pred sezónou cieľ umiestniť sa do piateho miesta, ktorý po jesennej časti splnili. Postupové ambície v klube nemajú. „Ak sa nám podarí umiestniť do piateho miesta, budeme spokojní, všetko, čo bude navyše, nás len poteší. V klube nie je nikto z hráčov platený, futbal hráme len pre radosť a všetci si ho užívame. Síce nás veľmi mrzí pohárový zápas s Hlbokým, no chýbalo nám v zápase aj futbalové šťastie.“

Jesenná časť bola úspešná aj z toho pohľadu, že sa hráčom vyhýbali zranenia. Na tie doplatili v Sobotišti minulú sezónu, ktorú kvôli tomu končili na 12. mieste. „Aj minulý ročník sme mali dobre rozbehnutý, no pri konci sezóny sa nám zranilo sedem hráčov zo základu, čo výrazne ovplyvnilo výsledky.

Túto sezónu nás posilnil Erik Závodský, ktorý je vynikajúcim hráčom, rovnako aj skúsený Jozef Beňa. Musím vyzdvihnúť aj Petra Petráša. Na to, že má 49 rokov, je podľa mňa jedným z najlepších brankárov v okrese. Našim súperom zneškodnil množstvo šancí a chalani sa na neho vzadu môžu spoľahnúť.“

Ľubomír Hanzlíček sa do klubu vrátil z Cerovej, keď sa Sobotišťu podarilo postúpiť do okresných majstrovstiev. „Som odchovancom klubu a cítil som to tak, že sa chcem vrátiť. Vždy som hovoril, že keď Sobotiše postúpi do okresu, vrátim sa, pretože som nechcel hrávať v nižších súťažiach.

O rok klub oslávi storočnicu a chcem byť súčasťou, chcem to osláviť s chalanmi. Hráči, ktorí v Sobotišti pôsobia, sú šikovní futbalisti a dúfam, že budú za klub hrať ešte strašne dlho,“ pokračoval 31-ročný hráč.

Skúsenosti z viacerých klubov

Prečítajte si tiež: Čáry budú zimovať na treťom mieste v tabuľke Čítajte 

Ľubomír Hanzlíček počas svojej aktívnej futbalovej kariéry pôsobil vo viacerých kluboch a ako dorastenec mal možnosť okúsiť aj vyššie súťaže. „V Radošovciach a neskôr v Senici som hrával tretiu dorasteneckú ligu. Bol som však aj na skúške v Myjave, kde som mohol hrať druhú ligu, ale napokon som sa rozhodol pre Senicu, kde som dorasteneckú kategóriu aj ukončil.

Mal som možnosť vyskúšať si mužský futbal aj vo vyšších súťažiach, ale nakoniec som sa rozhodol pre náš okres, v ktorom odvtedy viac-menej hrávam. Šiesta liga je veľmi kvalitná súťaž, koho baví futbal, tak si ho užije aj v okrese.“

Ľubomír Hanzlíček pôsobil v Šajdíkových Humenciach, Cerovej či v Sobotišti, skúsenosti má však aj z českej piatej ligy, kde hral za klub TJ Kordárna Velká nad Veličkou. Rovnako okúsil aj trenčiansku ligu vo Vrbovciach.

A ktorý z klubov je pre Ľubomíra Hanzlíčka tým srdcovým? „Samozrejme, je to Sobotište a aj keď som dlhé roky hrával inde, nikdy som nemal problém zapojiť sa do brigády, alebo v klube s niečím pomôcť. Okrem toho rád spomínam aj na Vrbovce, kde sme sa tiež zišli partia dobrých hráčov a hrával sa tam pekný futbal.“

Futbal mu začal chutiť v Radošovciach

Prečítajte si tiež: Trnovec bude zimovať na čele ôsmej ligy Čítajte 

Ľubomír Hanzlíček začínal s futbalom v Sobotišti, keď mal deväť rokov. K futbalu ho nikto nepriviedol, dostal sa k nemu sám. „Ako deti sme trávili čas na ihrisku od rána do večera. Taký ten pravý futbalový pocit som však začal cítiť, až keď mi ukázal cestu Miroslav Guček.

On ma oslovil a vytiahol zo Sobotišta, vtedy dorastenci Radošoviec postúpili do tretej ligy a tým to začalo. Hneď v prvom zápase som dal gól a to bolo obdobie, kedy mi začal futbal strašne chutiť a pracoval som na sebe, aby som sa zlepšoval.“

A čo považuje skúsený hráč za svoj najväčší úspech? „Určite to, že som mohol skúsiť hrať tretiu ligu, pretože v tej dobe neboli také možnosti ako teraz, že deti môžu hrávať za Senicu, Skalicu či Myjavu, pretože kluby ich potrebujú. Bol som rád, že ma niekto oslovil a dal mi túto možnosť, pretože ju nemal každý. Veľkým úspechom by pre mňa bolo, keby sme so Sobotišťom vyhrali okres, ale to bude veľmi ťažké v konkurencii, ktorá v súťaži je.“

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná?
 2. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy
 3. Pomáhal v Prešove, pomáha aj teraz, koronakríza zasiahla aj jeho
 4. Mimoriadna akcia na predplatné 3+3 mesiace
 5. Garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom
 6. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší?
 7. Čistili koberce, pestovali uhorky. Prerazili až s tekvicami
 8. Bude dobre!
 9. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok
 10. "Škoda riskovať!"
 1. Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná?
 2. Mimoriadna akcia na predplatné 3+3 mesiace
 3. Pomáhal v Prešove, pomáha aj teraz, koronakríza zasiahla aj jeho
 4. Namiesto výroby automobilov výroba pľucnych ventilátorov
 5. Garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom
 6. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší?
 7. Daj ľuďom voľnú ruku a prinesie to želané ovocie
 8. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy
 9. Čistili koberce, pestovali uhorky. Prerazili až s tekvicami
 10. Bude dobre!
 1. 5 rád, ako si ochrániť úspory, keď padajú trhy 36 342
 2. Zarábať na poklese trhov nie je zložité. Čo treba robiť? 19 477
 3. Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár a ďalší? 18 772
 4. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok 15 796
 5. Čistili koberce, pestovali uhorky. Prerazili až s tekvicami 12 501
 6. Pivný duel: Aké pivo pijú muži a aké viac chutí ženám? 11 112
 7. Madeira je rajom pre milovníkov prírody 10 577
 8. Aké novinky pripravili kúpeľné domy na Slovensku? 9 578
 9. Sú pridrahé alebo majú krátky dojazd. Jeden elektromobil vyniká 9 099
 10. Mobil a voda nestačia. Čo by vám na horách nemalo chýbať? 8 999

Téma: Futbal

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futbal  na sport.sme.sk

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

V Stupave vyzývajú obyvateľov, aby nesplachovali plienky či textil

Niektoré veci jednoducho do kanalizácie nepatria!

O zdraví svedčí frekvencia, ale najmä vzhľad stolice.

Polícia rieši stovky prípadov porušenia opatrení proti šíreniu koronavírusu

Najviac nezodpovedných ľudí je v Košickom, najmenej v Nitrianskom kraji.

Akcia je časovo obmedzená

Mimoriadna akcia na predplatné 3+3 mesiace

Noviny si nemusíte teraz chodiť kupovať, doručíme vám ich domov.

Akcia na predplatné 3+3. Zaplať za 3 mesiace a ďalšie 3 mesiace máš predplatné zdarma.

Skalica rozhodla o prijatí mimoriadnych opatrení

Mesto začalo fungovať v krízovom šetriacom režime.

Mesto Skalica.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická nehoda pri Nitre: Zomreli traja ľudia

Auto prešlo do protismeru, následky pre posádku oboch áut sú fatálne.

Krízový štáb mesta Martin oznámil nové opatrenia

Školské jedálne sa pre verejnosť neotvoria.

Už ste čítali?