Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Patrik Pitorák chce Jablonici pomôcť k návratu do 6. ligy, Ondrej Zabadal zberá prvé skúsenosti v A-mužstve

Predstavujeme najlepších hráčov jesennej časti, ktorých si zvolili čitatelia.

Ľubomír Hanzlíček (vľavo) v súboji s Patrikom Pitorákom (vpravo). Pohárový zápas Jablonica - SobotišteĽubomír Hanzlíček (vľavo) v súboji s Patrikom Pitorákom (vpravo). Pohárový zápas Jablonica - Sobotište(Zdroj: Martina Radošovská)

ZÁHORIE. Pred koncom jesennej časti sme na našom Facebooku vyhlásili anketu, v ktorej sme hľadali najlepších hráčov jesennej časti oblastných súťaží ObFZ Senica.

Svojimi hlasmi ste rozhodli o desiatke najlepších hráčov, ktorých si postupne predstavujeme. Prinášame vám rozhovory s prvou dvojicou, v ktorej sa umiestnili Patrik Pitorák (TJ Tatran Jablonica) 145 hlasov, Ondrej Zabadal (TJ Kopčany) 139 hlasov.

Článok pokračuje pod video reklamou

1. Patrik Pitorák – TJ Tatran Jablonica

Jablonica sa po predošlom neúspešnom ročníku stala zostupujúcim mužstvom a v aktuálnej sezóne bojuje v 7. lige. Od vypadnutia z okresných majstrovstiev je pre Jablonicu cieľom návrat do 6. ligy. Tento cieľ upevnili aj výborné výsledky, ktoré mužstvo dosiahlo v jesennej časti.

Návrat do šiestej ligy

Súvisiaci článok Pre Ľubomíra Hanzlíčka je Sobotište srdcovým klubom, Radovan Drgon chce obhájiť titul najlepšieho strelca súťaže Čítajte 

Pred novým súťažným ročníkom prišlo do mužstva niekoľko hráčov, medzi ktorými bol aj Patrik Pitorák. Do Jablonice sa vrátil po sezóne strávenej v susednom klube. „V Cerovej sa mi hralo dobre, no do Jablonice ma priviedla rodina a kamaráti. Hlavne by som chcel, aby sa Jablonica vrátila tam, kde patrí, a to do 6. ligy,“ zdôvodnil svoj prestup Patrik Pitorák.

Mužstvo sa v prvej polsezóne ocitlo na čele tabuľky, napokon však zimuje na druhom mieste, v tesnom závese za prvými Kútmi. „Jesennú časť hodnotím veľmi pozitívne, začalo sa nám dariť a dúfam, že sa nám na úspešné výsledky podarí nadviazať aj na jar. S výsledkami sme v mužstve spokojní, aj napriek tomu, že sme zbytočne stratili zopár bodov,“ zhodnotil jesennú časť 25-ročný hráč.

Na jeseň si poradili s Kútmi

Prečítajte si tiež: Poznáme najlepších hráčov jesennej časti. Rozhodli o nich vaše hlasy Čítajte 

Hneď v úvode sezóny si Jablonica pripísala do tabuľky zatiaľ jedinú prehru s Rovenskom. Od tohto zápasu ťahajú v klube šnúru dvanástich zápasov bez prehry, no body stratili aj po remízach s Petrovou Vsou, Hradišťom nad Vrátnom a Unínom. S najväčším rivalom z Kútov si na jeseň hravo poradili s výsledkom 4:1. „V zápase sme mali výhodu domáceho prostredia. Kúty sú veľmi kvalitným mužstvom, do ktorého sa pred sezónou vrátilo viacero hráčov. Jar rozhodne, kto je lepší,“ pokračoval Pitorák.

A ako sa hráčovi, ktorý má bohaté skúsenosti z najvyššej oblastnej súťaže, pozdáva 7. liga? „V súťaži sú viaceré kvalitné mužstvá, ktoré by sa podľa môjho názoru v 6. lige nestratili. Keďže som hral vyššiu súťaž, povedal by som, že 7. liga je viac bojovnejšia a tvrdšia.“

Výborný kolektív

Prečítajte si tiež: Stráže sa na jar pokúsia ponaháňať lídra súťaže z Hlbokého Čítajte 

Súťaž je na čele tabuľky veľmi vyrovnaná, čo je zároveň prísľubom, že jarná časť bude ešte veľmi zaujímavá. Napriek tomu, že Čáry sú na treťom mieste s rovnakým počtom bodov ako Jablonica, viacerí odhadujú, že boj o postup sa odohrá práve medzi Jablonicou a Kútmi. „Je to aj môj tip, no ako som už spomenul, všetko sa rozhodne na jar, ktorá bude náročná,“ pokračoval Pitorák.

Aj keď má Jablonica jedno z najmladších mužstiev v oblasti, ktorému možno chýba skúsenosť, chémia medzi hráčmi funguje dokonale, čo je najdôležitejším kľúčom k úspechu.

„Kolektív v Jablonici je výborný, nielen čo sa týka hráčov, ale aj trénerov a vedenia klubu. Dúfam, že zimná prestávka neprinesie do kabíny výrazné zmeny a z kádra nikto neodíde. Bol by som rád, keby sme pokračovali v rovnakom zložení ako na jeseň.“

Futbal hrá pre radosť

Prečítajte si tiež: Zo Senice do Hlbokého a naspäť Čítajte 

Patrik Pitorák si počas jesennej časti pripísal šesť presných zásahov a hneď prvý gól zaznamenal v zápase s Rovenskom. V stretnutí s Kunovom otváral skóre zápasu už v 2. minúte, to isté sa mu podarilo zopakovať aj v ďalšom kole so Sekulami. Vyrovnávajúci gól strelil v zápase proti Hradišťu, rozhodujúci gól zas v poslednom kole proti Šajdíkovým Humenciam. „Práve to bol pre mňa jeden z najlepších futbalových momentov, keď som v 94. minúte rozhodol o tesnom víťazstve Jablonice 2:1,“ pokračoval fanúšik argentínskeho útočníka Lio-nela Messiho.

Patrik sa venuje futbalu od svojich desiatich rokov, kedy začínal v Hlbokom. Práve sem ho priviedol Stanislav Macek, ktorý vtedy pôsobil v klube ako tréner žiakov. Ako dodáva, vo futbale nemá stanovené ciele, ktoré by chcel dosiahnuť, ale hrá ho pre radosť. Ak práve nie je na trávniku, pracuje, chodí cvičiť a venuje sa rodine.

2. Ondrej Zabadal – TJ Kopčany

Ďalší hráč, ešte len 17-ročný Ondrej Zabadal, zbiera svoje prvé skúsenosti v A mužstve Kopčian. Po jesennej časti sa tím nachádza na šiestom mieste okresných majstrovstiev s trinásťbodovou stratou na lídra tabuľky. Osem víťazstiev, dve remízy a päť prehier, to sú dosiahnuté výsledky Kopčian v prvej polsezóne.

„So šiestym miestom sme spokojní, ale určite je vždy čo zlepšovať. Na túto polsezónu sme mali veľmi dobrú a dlhú prípravu, v ktorej sme odohrali niekoľko zápasov, čo bolo aj dôvodom viacerých zranení hráčov,“ zhodnotil jesennú časť mladý záložník.

Lídra tabuľky potrápili

Prečítajte si tiež: Na úspešnú jeseň budú v Radimove spomínať ešte dlho Čítajte 

V poslednom jesennom kole Kopčany potrápili lídra tabuľky a vybojovali remízu 1:1. „Zápas bol vo veľmi dobrom tempe, čo sme očakávali, keďže sme sa na toto stretnutie aj dobre pripravovali. O súperovi sme vedeli, čo bude hrať a cestovali sme k nemu s ambíciou bodovať, čo sa nám podarilo,“ zhodnotil náročný zápas Ondrej Zabadal.

Pekný kúsok Kopčany ukázali aj v stretnutí so Strážami, kde v záverečných minútach zápasu svietilo na tabuli skóre 3:5 pre súpera, no napriek tomu Kopčany dokázali po dvoch rýchlych góloch vyrovnať na 5:5. Ktorý zápas z jesennej časti však Ondrej hodnotí ako najviac vydarený, a naopak, ktorý im vyšiel najmenej?

„Najviac vydarený zápas bol už proti spomínanému Hlbokému, keďže to malo všetko, čo futbal má mať. Najmenej nám vyšlo stretnutie v Rybkách, kde sme prehrali 3:0. Proti tomuto súperovi sa nám vôbec nedarí bodovať, dúfam, že v jarnej časti sa to zmení.“

Výborný kolektív

Ondrej Zabadal naberá už v skorom veku skúsenosti u mužov, no zároveň pôsobí aj v doraste.

Prečítajte si tiež: Dorastenecký Výber ObFZ Senica v prvej šestici Čítajte 

Počas jesennej časti svojim súperom uštedril 11 gólov, sedem z nich si pripísal v mužskej kategórii. V zápase proti Borskému Mikulášu sa blysol pekným hetrikom, dva presné zásahy padli do brány Šaštína a po jednom góle uštedril Štefanovu a Rohovu. Gólovo sa Ondrej presadil aj u dorastencov. Najviac gólov sa mu podarilo streliť proti Kunovu, kde taktiež zaznamenal svoj hetrik.

„Už od malička som si kládol vysoké ciele. Vždy som chcel hrať so staršími a skúsenejšími hráčmi. Keď som mal 16 rokov, oslovil ma tréner Ján Tolla, či by som nechcel hrať v A mužstve. Tejto príležitosti som sa chopil a išiel som do toho. Zo začiatku som sa potreboval trochu oťukať a zvyknúť si, pretože hra je rýchlejšia a tvrdšia ako v doraste,“ popísal svoju cestu k mužom Zabadal. Ako dodáva, medzi dorastom a mužskou kategóriou je najväčší rozdiel v tvrdších súbojoch a v štýle hry.

„Kolektív v Kopčanoch máme výborný, v kabíne sme všetko mladí hráči, takže sa dobre poznáme, rešpektujeme a podporujeme sa navzájom. Najlepšie rady nám dáva náš tréner, ktorý pozná veľmi dobre každého súpera a vie, čo od koho očakávať,“ pokračoval Zabadal.

Futbalové začiatky

Prečítaje si tiež: Sportika Cup pozná semifinalistov Čítajte 

K futbalu Ondrej pričuchol už ako sedemročný a vyrastal v klube, v ktorom dnes aj pôsobí. K športu ho priviedli rodičia, ktorí chceli, aby sa futbalu venoval a na jeho ceste ho podporovali a neustále aj podporujú.

„Medzi môj najväčší tímový úspech patrí, keď sme trikrát po sebe vyhrali 5. ligu v dorasteneckej kategórii. Osobným úspechom je, že som vyhral majstrovstvá Slovenska stredných škôl vo futbale. Veľmi pekným momentom však bolo aj ocenenie soškou za najlepšieho hráča Kopčian za rok 2018,“ podelil sa s doposiaľ najväčšími úspechmi Ondrej Zabadal.

Ako ďalej dodáva, jeho cieľom je neustále sa zlepšovať. „Futbal je mojou motiváciou, poctivo trénujem, pretože sa chcem stále zdokonalovať,“ pokračoval veľký fanúšik brazílskeho útočníka Neymara.

Ak by sa v budúcnosti naskytla možnosť vyskúšať si aj vyššiu súťaž, určite by ju neodmietol. A čo robí Ondrej, ak sa nevenuje futbalu? „Študujem. Voľný čas najradšej trávim s rodinou, priateľkou a s kamarátmi,“ uzavrel talentovaný futbalista.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 2. Kam na výlet so svojimi známymi
 3. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
 4. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
 5. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
 6. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
 7. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
 8. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
 9. Nákup darčekov môže byť tento týždeň výhodnejší
 10. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny
 1. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
 2. Kam na výlet so svojimi známymi
 3. Slovenské Vianoce kedysi a dnes
 4. Chlebodarca zmenil život siedmim rodinám
 5. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
 6. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 7. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
 8. Slovenská sporiteľňa pomôže svojim klientom zo zničenej bytovky
 9. Vianočné trhy na zámku Schloss Hof „na skok“ od Bratislavy
 10. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
 1. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú? 29 489
 2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 26 353
 3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky 20 948
 4. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 15 233
 5. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 14 225
 6. Aké proteíny sú najzdravšie? Našli sme odpoveď 10 290
 7. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 9 420
 8. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 8 751
 9. Ťažko uveriť, že aj takto kvalitne sa dá študovať na Slovensku 8 491
 10. Agadir je úplne iný ako zvyšok Maroka 8 306

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

V Malackách sa jednohlasne zhodli na rozpočte

Mesto muselo zredukovať investičné plány kvôli povinne zákonným výdavkom. Investície bude čerpať najmä z externých zdrojov.

V Malackách schválili rozpočet na rok 2020.

Dane sa zvyšovať nebudú, poslanci návrh neschválili

Poslanci návrhu na zvýšenie daní vyčítali, že len prenáša dopady spôsobené štátom na plecia ľudí a na podnikateľské subjekty.

Primátorka Anna Mierna

V Holíči majú nové ihrisko aj relaxačné centrum

Ihrisko má rozlohu 33x18 metrov a povrch z umelej trávy. Slúžiť bude na futbal, volejbal a tenis.

Slávnostné otvorenie relaxačného centra.
Slovensko spieva koledy 2018

Aj na Záhorí zneli vianočné koledy

Kúty a Holíč boli súčasťou celoslovenského podujatia Slovensko spieva koledy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polnočný ohňostroj v Trnave nebude, dôvodom je aj počasie

Mesto Trnava neplánuje tento rok polnočný ohňostroj, bude iba detský.

Pripravte sa na vietor, ľad a záveje. Meteorológovia vydali výstrahu

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred poľadovicou, vetrom a snehovými závejmi v celom Trenčianskom kraji.

Advokáti zadržaní v Hlohovci idú definitívne do väzby

Advokáti sú obvinení zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Pri nehode na diaľnici D1 pri Trenčíne sa zranili ľudia

Dvaja ľudia utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v utorok večer na diaľnici D1.

Vybrali SME

Už ste čítali?