Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Patrik Pitorák chce Jablonici pomôcť k návratu do 6. ligy, Ondrej Zabadal zberá prvé skúsenosti v A-mužstve

Predstavujeme najlepších hráčov jesennej časti, ktorých si zvolili čitatelia.

Ľubomír Hanzlíček (vľavo) v súboji s Patrikom Pitorákom (vpravo). Pohárový zápas Jablonica - SobotišteĽubomír Hanzlíček (vľavo) v súboji s Patrikom Pitorákom (vpravo). Pohárový zápas Jablonica - Sobotište (Zdroj: Martina Radošovská)

ZÁHORIE. Pred koncom jesennej časti sme na našom Facebooku vyhlásili anketu, v ktorej sme hľadali najlepších hráčov jesennej časti oblastných súťaží ObFZ Senica.

Svojimi hlasmi ste rozhodli o desiatke najlepších hráčov, ktorých si postupne predstavujeme. Prinášame vám rozhovory s prvou dvojicou, v ktorej sa umiestnili Patrik Pitorák (TJ Tatran Jablonica) 145 hlasov, Ondrej Zabadal (TJ Kopčany) 139 hlasov.

1. Patrik Pitorák – TJ Tatran Jablonica

Jablonica sa po predošlom neúspešnom ročníku stala zostupujúcim mužstvom a v aktuálnej sezóne bojuje v 7. lige. Od vypadnutia z okresných majstrovstiev je pre Jablonicu cieľom návrat do 6. ligy. Tento cieľ upevnili aj výborné výsledky, ktoré mužstvo dosiahlo v jesennej časti.

Skryť Vypnúť reklamu

Návrat do šiestej ligy

Súvisiaci článok Pre Ľubomíra Hanzlíčka je Sobotište srdcovým klubom, Radovan Drgon chce obhájiť titul najlepšieho strelca súťaže Čítajte 

Pred novým súťažným ročníkom prišlo do mužstva niekoľko hráčov, medzi ktorými bol aj Patrik Pitorák. Do Jablonice sa vrátil po sezóne strávenej v susednom klube. „V Cerovej sa mi hralo dobre, no do Jablonice ma priviedla rodina a kamaráti. Hlavne by som chcel, aby sa Jablonica vrátila tam, kde patrí, a to do 6. ligy,“ zdôvodnil svoj prestup Patrik Pitorák.

Mužstvo sa v prvej polsezóne ocitlo na čele tabuľky, napokon však zimuje na druhom mieste, v tesnom závese za prvými Kútmi. „Jesennú časť hodnotím veľmi pozitívne, začalo sa nám dariť a dúfam, že sa nám na úspešné výsledky podarí nadviazať aj na jar. S výsledkami sme v mužstve spokojní, aj napriek tomu, že sme zbytočne stratili zopár bodov,“ zhodnotil jesennú časť 25-ročný hráč.

Skryť Vypnúť reklamu

Na jeseň si poradili s Kútmi

Prečítajte si tiež: Poznáme najlepších hráčov jesennej časti. Rozhodli o nich vaše hlasy Čítajte 

Hneď v úvode sezóny si Jablonica pripísala do tabuľky zatiaľ jedinú prehru s Rovenskom. Od tohto zápasu ťahajú v klube šnúru dvanástich zápasov bez prehry, no body stratili aj po remízach s Petrovou Vsou, Hradišťom nad Vrátnom a Unínom. S najväčším rivalom z Kútov si na jeseň hravo poradili s výsledkom 4:1. „V zápase sme mali výhodu domáceho prostredia. Kúty sú veľmi kvalitným mužstvom, do ktorého sa pred sezónou vrátilo viacero hráčov. Jar rozhodne, kto je lepší,“ pokračoval Pitorák.

A ako sa hráčovi, ktorý má bohaté skúsenosti z najvyššej oblastnej súťaže, pozdáva 7. liga? „V súťaži sú viaceré kvalitné mužstvá, ktoré by sa podľa môjho názoru v 6. lige nestratili. Keďže som hral vyššiu súťaž, povedal by som, že 7. liga je viac bojovnejšia a tvrdšia.“

Skryť Vypnúť reklamu

Výborný kolektív

Prečítajte si tiež: Stráže sa na jar pokúsia ponaháňať lídra súťaže z Hlbokého Čítajte 

Súťaž je na čele tabuľky veľmi vyrovnaná, čo je zároveň prísľubom, že jarná časť bude ešte veľmi zaujímavá. Napriek tomu, že Čáry sú na treťom mieste s rovnakým počtom bodov ako Jablonica, viacerí odhadujú, že boj o postup sa odohrá práve medzi Jablonicou a Kútmi. „Je to aj môj tip, no ako som už spomenul, všetko sa rozhodne na jar, ktorá bude náročná,“ pokračoval Pitorák.

Aj keď má Jablonica jedno z najmladších mužstiev v oblasti, ktorému možno chýba skúsenosť, chémia medzi hráčmi funguje dokonale, čo je najdôležitejším kľúčom k úspechu.

„Kolektív v Jablonici je výborný, nielen čo sa týka hráčov, ale aj trénerov a vedenia klubu. Dúfam, že zimná prestávka neprinesie do kabíny výrazné zmeny a z kádra nikto neodíde. Bol by som rád, keby sme pokračovali v rovnakom zložení ako na jeseň.“

Futbal hrá pre radosť

Prečítajte si tiež: Zo Senice do Hlbokého a naspäť Čítajte 

Patrik Pitorák si počas jesennej časti pripísal šesť presných zásahov a hneď prvý gól zaznamenal v zápase s Rovenskom. V stretnutí s Kunovom otváral skóre zápasu už v 2. minúte, to isté sa mu podarilo zopakovať aj v ďalšom kole so Sekulami. Vyrovnávajúci gól strelil v zápase proti Hradišťu, rozhodujúci gól zas v poslednom kole proti Šajdíkovým Humenciam. „Práve to bol pre mňa jeden z najlepších futbalových momentov, keď som v 94. minúte rozhodol o tesnom víťazstve Jablonice 2:1,“ pokračoval fanúšik argentínskeho útočníka Lio-nela Messiho.

Patrik sa venuje futbalu od svojich desiatich rokov, kedy začínal v Hlbokom. Práve sem ho priviedol Stanislav Macek, ktorý vtedy pôsobil v klube ako tréner žiakov. Ako dodáva, vo futbale nemá stanovené ciele, ktoré by chcel dosiahnuť, ale hrá ho pre radosť. Ak práve nie je na trávniku, pracuje, chodí cvičiť a venuje sa rodine.

2. Ondrej Zabadal – TJ Kopčany

Ďalší hráč, ešte len 17-ročný Ondrej Zabadal, zbiera svoje prvé skúsenosti v A mužstve Kopčian. Po jesennej časti sa tím nachádza na šiestom mieste okresných majstrovstiev s trinásťbodovou stratou na lídra tabuľky. Osem víťazstiev, dve remízy a päť prehier, to sú dosiahnuté výsledky Kopčian v prvej polsezóne.

„So šiestym miestom sme spokojní, ale určite je vždy čo zlepšovať. Na túto polsezónu sme mali veľmi dobrú a dlhú prípravu, v ktorej sme odohrali niekoľko zápasov, čo bolo aj dôvodom viacerých zranení hráčov,“ zhodnotil jesennú časť mladý záložník.

Lídra tabuľky potrápili

Prečítajte si tiež: Na úspešnú jeseň budú v Radimove spomínať ešte dlho Čítajte 

V poslednom jesennom kole Kopčany potrápili lídra tabuľky a vybojovali remízu 1:1. „Zápas bol vo veľmi dobrom tempe, čo sme očakávali, keďže sme sa na toto stretnutie aj dobre pripravovali. O súperovi sme vedeli, čo bude hrať a cestovali sme k nemu s ambíciou bodovať, čo sa nám podarilo,“ zhodnotil náročný zápas Ondrej Zabadal.

Pekný kúsok Kopčany ukázali aj v stretnutí so Strážami, kde v záverečných minútach zápasu svietilo na tabuli skóre 3:5 pre súpera, no napriek tomu Kopčany dokázali po dvoch rýchlych góloch vyrovnať na 5:5. Ktorý zápas z jesennej časti však Ondrej hodnotí ako najviac vydarený, a naopak, ktorý im vyšiel najmenej?

„Najviac vydarený zápas bol už proti spomínanému Hlbokému, keďže to malo všetko, čo futbal má mať. Najmenej nám vyšlo stretnutie v Rybkách, kde sme prehrali 3:0. Proti tomuto súperovi sa nám vôbec nedarí bodovať, dúfam, že v jarnej časti sa to zmení.“

Výborný kolektív

Ondrej Zabadal naberá už v skorom veku skúsenosti u mužov, no zároveň pôsobí aj v doraste.

Prečítajte si tiež: Dorastenecký Výber ObFZ Senica v prvej šestici Čítajte 

Počas jesennej časti svojim súperom uštedril 11 gólov, sedem z nich si pripísal v mužskej kategórii. V zápase proti Borskému Mikulášu sa blysol pekným hetrikom, dva presné zásahy padli do brány Šaštína a po jednom góle uštedril Štefanovu a Rohovu. Gólovo sa Ondrej presadil aj u dorastencov. Najviac gólov sa mu podarilo streliť proti Kunovu, kde taktiež zaznamenal svoj hetrik.

„Už od malička som si kládol vysoké ciele. Vždy som chcel hrať so staršími a skúsenejšími hráčmi. Keď som mal 16 rokov, oslovil ma tréner Ján Tolla, či by som nechcel hrať v A mužstve. Tejto príležitosti som sa chopil a išiel som do toho. Zo začiatku som sa potreboval trochu oťukať a zvyknúť si, pretože hra je rýchlejšia a tvrdšia ako v doraste,“ popísal svoju cestu k mužom Zabadal. Ako dodáva, medzi dorastom a mužskou kategóriou je najväčší rozdiel v tvrdších súbojoch a v štýle hry.

„Kolektív v Kopčanoch máme výborný, v kabíne sme všetko mladí hráči, takže sa dobre poznáme, rešpektujeme a podporujeme sa navzájom. Najlepšie rady nám dáva náš tréner, ktorý pozná veľmi dobre každého súpera a vie, čo od koho očakávať,“ pokračoval Zabadal.

Futbalové začiatky

Prečítaje si tiež: Sportika Cup pozná semifinalistov Čítajte 

K futbalu Ondrej pričuchol už ako sedemročný a vyrastal v klube, v ktorom dnes aj pôsobí. K športu ho priviedli rodičia, ktorí chceli, aby sa futbalu venoval a na jeho ceste ho podporovali a neustále aj podporujú.

„Medzi môj najväčší tímový úspech patrí, keď sme trikrát po sebe vyhrali 5. ligu v dorasteneckej kategórii. Osobným úspechom je, že som vyhral majstrovstvá Slovenska stredných škôl vo futbale. Veľmi pekným momentom však bolo aj ocenenie soškou za najlepšieho hráča Kopčian za rok 2018,“ podelil sa s doposiaľ najväčšími úspechmi Ondrej Zabadal.

Ako ďalej dodáva, jeho cieľom je neustále sa zlepšovať. „Futbal je mojou motiváciou, poctivo trénujem, pretože sa chcem stále zdokonalovať,“ pokračoval veľký fanúšik brazílskeho útočníka Neymara.

Ak by sa v budúcnosti naskytla možnosť vyskúšať si aj vyššiu súťaž, určite by ju neodmietol. A čo robí Ondrej, ak sa nevenuje futbalu? „Študujem. Voľný čas najradšej trávim s rodinou, priateľkou a s kamarátmi,“ uzavrel talentovaný futbalista.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 17 015
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 912
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 018
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 015
 5. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 878
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 10 695
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 385
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 663
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 566
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 537
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Vonkajšie terasy pred gastropodnikmi zostanú v prevádzke aj v zime

Mesto Trnava umožní prevádzku exteriérových terás reštaurácií, kaviarní a podobných podnikov aj v zimných mesiacoch.

Gastronómia prežíva ťažké časy.

Na Slovensku pribudlo 2 581 prípadov nákazy koronavírusom

Pred poslancami Národnej rady SR to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý dnes požiadal o vystúpenie v pléne.

Ilustračné foto.

Holíč prijme finančnú výpomoc štátu vo výške 239.000 eur

Mesto Holíč prijme v súvislosti s výpadkom dane z príjmov fyzických osôb v dôsledku pandémie nového koronavírusu finančnú výpomoc štátu vo výške 239.000 eur.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Už ste čítali?