Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Sportika Cup pozná semifinalistov

Tretie kolo pohárovej súťaže prilákalo na štadióny množstvo divákov.

Ilustračná fotkaIlustračná fotka(Zdroj: Martina Radošovská)

ZÁHORIE. Pohárová súťaž Sportika Cup definitívne ukončila jesennú časť. Zo štyroch zápasov vzišli štyria semifinalisti (Hlboké, Šaštín, Stráže a Rybky), ktoré sa na jar pobijú o postup do finále.

Tri zápasy sa odohrali v sobotu 16. novembra a aj keď im počasie práve neprialo, prilákali na štadióny množstvo divákov. Zápas Radošovce – Rybky sa odohral v nedeľu 17. novembra a cestu naň si našlo viac ako 250 divákov.

Sobotište - Hlboké 1:2 (1:1)

Pekná divácka kulisa zavítala na pohárový zápas do Sobotišťa, ktoré privítalo jesenného majstra súťaže. O pekný futbalový zážitok určite nebola núdza. Úvod zápasu bol vyrovnaný a obe mužstvá sa snažili skórovať. Postupne však preberali iniciatívu hostia, ktorí mali loptu viac na kopačkách, ale výraznejšie nepohrozili. Naopak, bolo to Sobotište, ktoré otvorilo skóre v 20. minúte Tomečkom, ktorý skóroval z ojedinelej šance. Po tomto góle hostia viac zatlačili, no domáci odolávali. Keď už to vyzeralo, že po prvom polčase sa pôjde do kabín lepšie domácim, v 45. minúte prišiel rohový kop, ktorý zakončil peknou hlavičkou do domácej brány T. Slovík a vyrovnal na 1:1.

Druhý polčas bol v réžii Hlbokého, ktoré sa snažilo víťazstvo nakloniť na ich stranu. To sa im však dlho nedarilo a zápas sa dlhšie vyvíjal bez výraznejších šancí na oboch stranách. O postupujúcom mužstve sa však rozhodlo v 80. minúte stretnutia, keď hostia opäť zahrávali rohový kop, no domáci obranca nedokázal odkopnúť loptu a tá pristála na kopačke D. Slovíka, ktorý z päťky nedal šancu domácemu Petrášovi. Pre Sobotište sa tak pohárová cesta skončila, Hlboké bude na jar bojovať až na dvoch frontoch.

Góly: 20. Tomeček - 45. T. Slovík, 80. D. Slovík

SOBOTIŠTE: Petráš - Nazarej, Kadlečík (70. Hyža), Čederle, Nečas, Včelka, Hála (12. Plott), Vizváry, Kubina (87. Polák), Hanzlíček, Tomeček

HLBOKÉ: Hrušecký - Chovanec, R. Morávek, Kumančík, Pajpach, Štora (79. M. Morávek), Pavlík, Sládek, T. Slovík, Vach, D. Slovík (90. Dolník)

Šaštín - Dubovce 1:1 (0:1) pok. kopy (4:3)

V Šaštíne diváci videli vyrovnaný zápas, v ktorom musel o víťazovi rozhodnúť penaltový rozstrel. Vedenia sa ujali hostia v 20. minúte, keď Kudláč nedal šancu domácemu Vachovi – 0:1. Toto vedenie sa Dubovciam darilo strážiť si až do záverečných minút. Keď už to vyzeralo, že o víťazovi rozhodne jediný gól, šance sa chopil domáci Daniel, ktorý v záverečných minútach vyrovnal na 1:1 a pohárové stretnutie pekne zdramatizoval. Diváci si po záverečnom hvizde rozhodcu tak vychutnali penaltový rozstrel, v ktorom hostia ťahali za kratší koniec a pohárová púť sa tak pre nich skončila.

Góly: 90. Daniel - 20. Kudláč

ŠAŠTÍN: Vach - Šedivý, Suchý, A. Mošať, Brunner, Malík (73. Daniel), Mach, Stanický, Šághy, Schlosser (78. Tokár), J. Mošať

DUBOVCE: Pekar - Matúš, T. Sprušanský, Krutý, D. Kudláč (46. Černek), Rybnikár, Sloboda, M. Kudláč, Madák (70. Hakl), Gregúrek, Blaha (78. M. Sprušanský)

Oreské - Stráže 2:3 (1:2)

Aj diváci v Oreskom si prišli počas pohárového zápasu so Strážami na svoje. Stretnutie začali lepšie domáci, ktorí zaskočili hostí a už v 5. minúte a ujali sa vedenia po góle Pavlačku. Napriek tomu, že sa snažili byť nebezpeční a svoje vedenie si chceli poistiť, druhý gól nepridali. Od 20. minúty zápasu prebrali iniciatívu hostia, keď lepšie kombinovali a vytvárali na domácich tlak, z čoho pramenilo otočenie skóre po strelách spoza 16-tky. Na 1:1 vyrovnal Fukna, v 41. minúte sa výstavným gólom blysol Búran a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:2.

Po výmene strán chceli domáci vyrovnať, no prišla chyba v obrane, ktorú využil Slovák a nekompromisnou strelou zvnútra pokutového územia prestrelil Štefku – 1:3. Domáci sa však gólom nenechali zaskočiť a čoskoro sa im druhým gólom Pavlačku podarilo znížiť – 2:3. Po tomto góle sa zbytočne pritvrdilo hlavne z hosťujúcej strany, na čo doplatil červenou kartou Fukna, ktorý v 70. minúte po druhej žltej karte odišiel predčasne do spŕch. Oreské však presilovku nevyužilo, aj keď k tomu mali príležitosti, ale museli byť ostražití, pretože brejky hostí boli stále nebezpečné. Stretnutie, ktoré malo svoju kvalitu sa však dohrávalo vo vypätej atmosfére a záver bol rozkúskovaný množstvom súbojov a faulov . Hostia si vedenie 2:3 postrážili až do záverečného hvizdu rozhodcu a postúpili do jarného semifinále.

Góly: 7. Štepanovský, 50. Pavlačka - 26. Fukna, 41. Búran, 49. Slovák ČK: 70. Fukna (Stráže)

ORESKÉ: Štefka - A. Baláž, Kralovič, Starych, Šefčík, Jarábek, B. Baláž, Beňo, Pavlačka, D. Štepanovský (84. D. Štepanovský), Mikuš (78. A. Štepanovský)

STRÁŽE: Rehák - I. Letko, Pagáč, Fukna, J. Herda, Slovák, Búran, Konečný, Chropovský (71. Krchňavý), M. Herda, Smolinský

Radošovce - Rybky 2:6 (0:0)

Rybky po týždni opäť vycestovali do Radošoviec, ktorým mali z posledného jesenného kola čo oplácať. Už v 15. minúte mohli hostia otvárať skóre, keď sa F. Ravas ocitol sám pred domácim brankárom, no ten bol rýchlejší. V 22. minúte sa spoza pokutového územia pokúšal o gól Bartošek, Bulka však jeho pokus vyrazil na roh. Podobná situácia sa zopakovala aj v 30. minúte. Krátko pred odchodom do kabín sa pokúšal využiť šancu domáci Fila, ale Rýzek si s ním hravo poradil a do kabín sa odchádzalo za bezgólovej remízy.

To čo nebolo dopriate peknej diváckej kulise v prvom polčase im hráči vynahradili v druhom dejstve. Krátko po výmene strán otvoril skóre K. Ravas po peknej individuálnej akcii takmer cez celé ihrisko a domácemu Bulkovi nedal šancu – 0:1. Po minúte hostia pridávali ďalší gól, ale strela Černeka iba zazvonila na domácej tyči. V 57. minúte pohrozili aj domáci, ale Rýzek vychytal Serdahelyho. V 57. minúte prišiel faul domácich v pokutovom území a k nariadenej penalte sa postavil K. Ravas a zvýšil na 0:2. Netrvalo dlho a po Černekovej štandardke zvýšil hlavou Fábik – 0:3, na 0:4 zase F. Ravas. Hostia pokračovali v dobrom tempe, onedlho Červinka našiel dlhým pasom Fodora, ktorý posunul na Černeka, no to už na tabuli svietilo 0:5. V 78. minúte F. Ravas sám pred prázdnou bránou zakončil vedľa domácej brány a z následnej akcie Radošovce znížili na 1:5 Kovalovským. V záverečných minútach stretnutia pridal Černek svoj druhý gól na 1:6. V 89. minúte ešte Kovalovský znížil na 2:6. Rybky sa tak stali posledným semifinalistom Sportka Cup-u.

Góly: 78. a 88. Kovalovský - 48. a 57. (11m) K. Ravas, 66. Fábik, 69. F. Ravas, 72. a 86. Černek

RADOŠOVCE: Bulka - Žúrek, Tokoš, Serdahely, Ivánek, Sloboda (31. T. Kubina), Kovalovský, Ťulák, Fila, P. Kubina (78. P. Mikula), J. Mikula (60. Halaš)

RYBKY: Rýzek (75. Harnoš) - Fodor, Červinka, Mach (72. Bojnanský), Fábik, K. Ravas, Černek, Mareček, Chvála (60. Surový), F. Ravas, Bartošek (75. Duška)

5. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  6. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  7. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  8. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?

V Malackách sa jednohlasne zhodli na rozpočte

Mesto muselo zredukovať investičné plány kvôli povinne zákonným výdavkom. Investície bude čerpať najmä z externých zdrojov.

V Malackách schválili rozpočet na rok 2020.

Dane sa zvyšovať nebudú, poslanci návrh neschválili

Poslanci návrhu na zvýšenie daní vyčítali, že len prenáša dopady spôsobené štátom na plecia ľudí a na podnikateľské subjekty.

Primátorka Anna Mierna

V Holíči majú nové ihrisko aj relaxačné centrum

Ihrisko má rozlohu 33x18 metrov a povrch z umelej trávy. Slúžiť bude na futbal, volejbal a tenis.

Slávnostné otvorenie relaxačného centra.