Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Sportika Cup pozná semifinalistov

Tretie kolo pohárovej súťaže prilákalo na štadióny množstvo divákov.

Ilustračná fotkaIlustračná fotka (Zdroj: Martina Radošovská)

ZÁHORIE. Pohárová súťaž Sportika Cup definitívne ukončila jesennú časť. Zo štyroch zápasov vzišli štyria semifinalisti (Hlboké, Šaštín, Stráže a Rybky), ktoré sa na jar pobijú o postup do finále.

Tri zápasy sa odohrali v sobotu 16. novembra a aj keď im počasie práve neprialo, prilákali na štadióny množstvo divákov. Zápas Radošovce – Rybky sa odohral v nedeľu 17. novembra a cestu naň si našlo viac ako 250 divákov.

Sobotište - Hlboké 1:2 (1:1)

Pekná divácka kulisa zavítala na pohárový zápas do Sobotišťa, ktoré privítalo jesenného majstra súťaže. O pekný futbalový zážitok určite nebola núdza. Úvod zápasu bol vyrovnaný a obe mužstvá sa snažili skórovať. Postupne však preberali iniciatívu hostia, ktorí mali loptu viac na kopačkách, ale výraznejšie nepohrozili. Naopak, bolo to Sobotište, ktoré otvorilo skóre v 20. minúte Tomečkom, ktorý skóroval z ojedinelej šance. Po tomto góle hostia viac zatlačili, no domáci odolávali. Keď už to vyzeralo, že po prvom polčase sa pôjde do kabín lepšie domácim, v 45. minúte prišiel rohový kop, ktorý zakončil peknou hlavičkou do domácej brány T. Slovík a vyrovnal na 1:1.

Druhý polčas bol v réžii Hlbokého, ktoré sa snažilo víťazstvo nakloniť na ich stranu. To sa im však dlho nedarilo a zápas sa dlhšie vyvíjal bez výraznejších šancí na oboch stranách. O postupujúcom mužstve sa však rozhodlo v 80. minúte stretnutia, keď hostia opäť zahrávali rohový kop, no domáci obranca nedokázal odkopnúť loptu a tá pristála na kopačke D. Slovíka, ktorý z päťky nedal šancu domácemu Petrášovi. Pre Sobotište sa tak pohárová cesta skončila, Hlboké bude na jar bojovať až na dvoch frontoch.

Góly: 20. Tomeček - 45. T. Slovík, 80. D. Slovík

SOBOTIŠTE: Petráš - Nazarej, Kadlečík (70. Hyža), Čederle, Nečas, Včelka, Hála (12. Plott), Vizváry, Kubina (87. Polák), Hanzlíček, Tomeček

HLBOKÉ: Hrušecký - Chovanec, R. Morávek, Kumančík, Pajpach, Štora (79. M. Morávek), Pavlík, Sládek, T. Slovík, Vach, D. Slovík (90. Dolník)

Šaštín - Dubovce 1:1 (0:1) pok. kopy (4:3)

V Šaštíne diváci videli vyrovnaný zápas, v ktorom musel o víťazovi rozhodnúť penaltový rozstrel. Vedenia sa ujali hostia v 20. minúte, keď Kudláč nedal šancu domácemu Vachovi – 0:1. Toto vedenie sa Dubovciam darilo strážiť si až do záverečných minút. Keď už to vyzeralo, že o víťazovi rozhodne jediný gól, šance sa chopil domáci Daniel, ktorý v záverečných minútach vyrovnal na 1:1 a pohárové stretnutie pekne zdramatizoval. Diváci si po záverečnom hvizde rozhodcu tak vychutnali penaltový rozstrel, v ktorom hostia ťahali za kratší koniec a pohárová púť sa tak pre nich skončila.

Góly: 90. Daniel - 20. Kudláč

ŠAŠTÍN: Vach - Šedivý, Suchý, A. Mošať, Brunner, Malík (73. Daniel), Mach, Stanický, Šághy, Schlosser (78. Tokár), J. Mošať

DUBOVCE: Pekar - Matúš, T. Sprušanský, Krutý, D. Kudláč (46. Černek), Rybnikár, Sloboda, M. Kudláč, Madák (70. Hakl), Gregúrek, Blaha (78. M. Sprušanský)

Oreské - Stráže 2:3 (1:2)

Aj diváci v Oreskom si prišli počas pohárového zápasu so Strážami na svoje. Stretnutie začali lepšie domáci, ktorí zaskočili hostí a už v 5. minúte a ujali sa vedenia po góle Pavlačku. Napriek tomu, že sa snažili byť nebezpeční a svoje vedenie si chceli poistiť, druhý gól nepridali. Od 20. minúty zápasu prebrali iniciatívu hostia, keď lepšie kombinovali a vytvárali na domácich tlak, z čoho pramenilo otočenie skóre po strelách spoza 16-tky. Na 1:1 vyrovnal Fukna, v 41. minúte sa výstavným gólom blysol Búran a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:2.

Po výmene strán chceli domáci vyrovnať, no prišla chyba v obrane, ktorú využil Slovák a nekompromisnou strelou zvnútra pokutového územia prestrelil Štefku – 1:3. Domáci sa však gólom nenechali zaskočiť a čoskoro sa im druhým gólom Pavlačku podarilo znížiť – 2:3. Po tomto góle sa zbytočne pritvrdilo hlavne z hosťujúcej strany, na čo doplatil červenou kartou Fukna, ktorý v 70. minúte po druhej žltej karte odišiel predčasne do spŕch. Oreské však presilovku nevyužilo, aj keď k tomu mali príležitosti, ale museli byť ostražití, pretože brejky hostí boli stále nebezpečné. Stretnutie, ktoré malo svoju kvalitu sa však dohrávalo vo vypätej atmosfére a záver bol rozkúskovaný množstvom súbojov a faulov . Hostia si vedenie 2:3 postrážili až do záverečného hvizdu rozhodcu a postúpili do jarného semifinále.

Góly: 7. Štepanovský, 50. Pavlačka - 26. Fukna, 41. Búran, 49. Slovák ČK: 70. Fukna (Stráže)

ORESKÉ: Štefka - A. Baláž, Kralovič, Starych, Šefčík, Jarábek, B. Baláž, Beňo, Pavlačka, D. Štepanovský (84. D. Štepanovský), Mikuš (78. A. Štepanovský)

STRÁŽE: Rehák - I. Letko, Pagáč, Fukna, J. Herda, Slovák, Búran, Konečný, Chropovský (71. Krchňavý), M. Herda, Smolinský

Radošovce - Rybky 2:6 (0:0)

Rybky po týždni opäť vycestovali do Radošoviec, ktorým mali z posledného jesenného kola čo oplácať. Už v 15. minúte mohli hostia otvárať skóre, keď sa F. Ravas ocitol sám pred domácim brankárom, no ten bol rýchlejší. V 22. minúte sa spoza pokutového územia pokúšal o gól Bartošek, Bulka však jeho pokus vyrazil na roh. Podobná situácia sa zopakovala aj v 30. minúte. Krátko pred odchodom do kabín sa pokúšal využiť šancu domáci Fila, ale Rýzek si s ním hravo poradil a do kabín sa odchádzalo za bezgólovej remízy.

To čo nebolo dopriate peknej diváckej kulise v prvom polčase im hráči vynahradili v druhom dejstve. Krátko po výmene strán otvoril skóre K. Ravas po peknej individuálnej akcii takmer cez celé ihrisko a domácemu Bulkovi nedal šancu – 0:1. Po minúte hostia pridávali ďalší gól, ale strela Černeka iba zazvonila na domácej tyči. V 57. minúte pohrozili aj domáci, ale Rýzek vychytal Serdahelyho. V 57. minúte prišiel faul domácich v pokutovom území a k nariadenej penalte sa postavil K. Ravas a zvýšil na 0:2. Netrvalo dlho a po Černekovej štandardke zvýšil hlavou Fábik – 0:3, na 0:4 zase F. Ravas. Hostia pokračovali v dobrom tempe, onedlho Červinka našiel dlhým pasom Fodora, ktorý posunul na Černeka, no to už na tabuli svietilo 0:5. V 78. minúte F. Ravas sám pred prázdnou bránou zakončil vedľa domácej brány a z následnej akcie Radošovce znížili na 1:5 Kovalovským. V záverečných minútach stretnutia pridal Černek svoj druhý gól na 1:6. V 89. minúte ešte Kovalovský znížil na 2:6. Rybky sa tak stali posledným semifinalistom Sportka Cup-u.

Góly: 78. a 88. Kovalovský - 48. a 57. (11m) K. Ravas, 66. Fábik, 69. F. Ravas, 72. a 86. Černek

RADOŠOVCE: Bulka - Žúrek, Tokoš, Serdahely, Ivánek, Sloboda (31. T. Kubina), Kovalovský, Ťulák, Fila, P. Kubina (78. P. Mikula), J. Mikula (60. Halaš)

RYBKY: Rýzek (75. Harnoš) - Fodor, Červinka, Mach (72. Bojnanský), Fábik, K. Ravas, Černek, Mareček, Chvála (60. Surový), F. Ravas, Bartošek (75. Duška)