Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

6. liga FELBER: Rybky zaváhali v Radošovciach, Stráže zimujú na druhom mieste

Hlboké sa s jesennou časťou rozlúčilo remízou s Kopčanmi, zimovať budú na čele tabuľky.

Štefanov - Borský Sv. JurŠtefanov - Borský Sv. Jur(Zdroj: Martina Radošovská)

Sobotište - Stráže 0:3 (0:2)

Sobotišťu sa na domácom trávniku nepodarilo uspieť proti Strážam. Hostia začali v zápase lepšie, mali viac z hry a využívali zaváhania domácich na skórovanie. Prvé zaváhanie zúžitkoval po strate lopty domácich Polák v 9. minúte, krátko pred odchodom do kabín ten istý hráč využil chybu domácich ešte raz – 0:2. Po výmene strán sa snažilo Sobotište s výsledkom niečo urobiť, vytvárali tlak, no gól z neho nedokázali vyťažiť. Kľúčový moment prišiel v 77. minúte, kedy domáci Hála uvidel druhú žltú kartu a odišiel predčasne do spŕch. Prečíslenie chceli hostia zúročiť a vytvárali si viacero šancí, z ktorých sa im podarilo využiť len jednu v 83. minúte Slovákom, ktorý uzavrel na konečných 0:3. Stráže aj vďaka zaváhaniu Rybiek budú zimovať na druhom mieste. Na Sobotište a Stráže čakajú ešte pohárové zápasy.

Góly: 9. a 43. Polák, 83. Slovák

SOBOTIŠTE: Petráš - Beňa, Hyža (46. Pullmann), Čederle, Kadlečík, Nečas, Včelka, Hála, Závodský (54. Švárny), Tomeček (82. Hecht), Hanzlíček (67. Filuš)

STRÁŽE: Hladký - Pagáč, Búran, Herda, I. Letko, Slovák, Polák (80. Konečný), Fukna, Chropovský, Smolinský, Krchňavý

Lakšárska Nová Ves - Borský Mikuláš 2:1 (1:1)

Lakšárska Nová Ves sa rozlúčila s jesennou časťou domácim víťazstvom na Borským Mikulášom. Od úvodných minút sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom však súper veľmi dobre bránil a prechádzal do rýchleho útoku. Skóre však otvárali domáci v 26. minúte, kedy rohový kop Vráblica tečova Cigánek do brány hostí – 1:0. Súper vyrovnal v 38. minúte z rohového kopu na 1:1 a za remízy sa odchádzalo aj do kabín. Po výmene strán domáci zahodili viacero šancí, no v 74. minúte sa im podarilo nakloniť víťazstvo na ich stranu, keď po priamom kope Velického rozhodol o tesnom víťazstve domácich Hílek – 2:1.

Góly: 26. Cigánek, 74. Hílek - 38. Morávek

LAKŠÁRSKA NOVÁ VES: Močko - Cigánek, Michalica, Cingel, Orlík, Szabó (69. Krak), Winkler, Hílek, Vrablic (78. R. Velický), Haramia (90. Kubeňák), T. Velický (88. M. Velický)

B. MIKULÁŠ: Cigánek - Plaisner, Cvečka, Černý, Macek, R. Cintula, Lipár (88. Šedivý), Morávek, Petrík, Abogan, Stupavský (78. Pavlík)

Popudinské Močidľany - Dubovce 2:0 (0:0)

V derby zápase dvoch celkov z dna tabuľky vstúpili do zápasu aktívnejšie domáci, ktorí si však dokázali vytvoriť len jednu šancu, no Novák nepremenil. V prvom polčase pohrozili aj hostia, no s ich strelou si hravo poradil brankár Krchňavý a po prvom polčase sa tak odchádzalo do kabín za bezgólovej remízy 0:0. Po výmene strán boli opäť aktívnejší domáci, ktorí začali svoje šance premieňať. Najskôr otváral skóre v 60. minúte zápasu Masaryk, potom však prišil nevyužité príležitosti Forišku, Sopúšeka, Starého a Novák trafil hlavičkou žrď. Záverečné minúty patrili domácemu Pekárovi, ktorý hlavou spečatil na konečných 2:0. Popudniské Močidľany sa vďaka tomuto víťazstvu odlepili z dna tabuľky, Dubovce budú zimovať na chvoste tabuľky.

Góly: 60. Masaryk, 88. Pekár

P. MOČIDĽANY: Krchňavý - Urbánek, Pekár, Sopúšek (82. Starý), Hladký, Sloboda, J. Kopálek, Novák, Masaryk, Foriška (90. Entlich), T. Kopálek

DUBOVCE: Pekar - M. Kudláč, D. Kudláč, T. Sprušanský, Krutý, Gregúrek (68. M. Sprušanský), Sloboda, Rybnikár, Blaha, Huťťa (36. Černek), Madák (82. Mikula)

Štefanov - Borský Svätý Jur 5:2 (2:1)

V Štefanove sa otváralo skóre až po polhodine hry, kedy sa domáce mužstvo dožadovalo odpískania pokutového kopu, ktorý však rozhodca neodpískal. Krátko na to využil rýchlu brejkovú situáciu Strapko na 0:1, no vedenie hostí netrvalo dlho a o sedem minút domáci skóre otočili. Najskôr si postavil loptu na biely bod Chudý v 34. minúte, následne sa podarilo Hrubšovi využiť šancu – 2:1. Hra bola čoraz viac nervóznejšia z oboch strán, k čomu výrazne prispel rozhodca svojimi verdiktmi, s ktorými nesúhlasili domáci ani hostia. Po výmene strán hostia viacej otvorili hru a chceli so zápasom niečo urobiť, no nahrali len domácim do karát. Tí sa rýchlo chopili šance a svoje vedenie začali zvyšovať, najskôr Chudým o štyri minúty neskôr opäť Hrubošom – 4:1. Aj keď si hostia v 65. minúte postavili loptu na biely bod a Kršek neminul – 4:2, definitíva výsledku prišla od domáceho Vallu – 5:2.

Góly: 34. (11m) Chudý, 38. a 61. Hrubša, 57. Chudý, 77. Valla - 31. Strapko, 65. (11m) Kršek

ŠTEFANOV: Michálek - Polák, Karas, Chudý, Cvečka, Mokrohajský, Ovečka (90. R. Macek), Daniel, Hrubša (69. Beňa), Valla, M. Macek (40. Čelústka)

BORSKÝ SV. JUR: Kleinedler - Švejda, Hrnek, Kršek, Mikulič, Prokeš, Hrúz, Macejka, Strapko, Maxian, Csomor

Hlboké - Kopčany 1:1 (1:1)

Prečítajte si tiež: Osem klubov uspelo v projekte SFZ. Na čo využijú financie? Čítajte

Hlboké doma zaváhalo proti mužstvu, ktoré je zdatné a bojovné. V zlom počasí privítali Kopčany a do prvého polčasu nastúpili veľmi zle. Hostia ovládli stred poľa a vychádzali im brejkové situácie, našťastie sa im ich nedarilo premieňať. Aj domáci si vytvorili šance a jednu z nich zúžitkoval T. Slovik v 12. minúte -1:0. Paradoxne však domáci museli čeliť po ľahkých stratách lôpt brejkom hostí. Po jednom rýchlom protiútoku sa hosťom podarilo vyrovnať Zualíkom – 1:1. Po prvom polčase však na šance mohol byť pokojne stav 3:4 pre hostí, no do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu 1:1. hostí . Domáci si v kabíne vysvetlili veci a zatlačili na súpera. Mali viac z hry, vytvorili si viac šancí, no nedokázali presne zakončiť. Súper si v druhom polčase nevytvoril vyloženú šancu, no stále hrozil. Keďže už ďalší gól nebol divákom dopriaty, zápas skončil remízou 1:1.„I keď sme nevyhrali, na všetkých hráčov som nesmierne hrdý, a chcem im všetkým poďakovať a povedať, že je mi cťou vás trénovať,“ zhodnotil zápas tréner Karol Fabian. Na Hlboké čaká ešte pohárový zápas so Sobotišťom.

Góly: 12. Slovík - 35. Zubalík

HLBOKÉ: Hrušecký - Pajpach, Kumančík, Sládek, Štora, R. Morávek, Pavlík, T. Slovík, Vach, M. Morávek, D. Slovík

KOPČANY: E. Ivan - Zubalík, Blažek, Hýroš, Hlúpik, Zabadal (79. Praženka), M. Ivan, Baláž (69. Veselý), Lorenc (88. Vaculka), Vašíček, Novák

Rohov - Oreské 0:2 (0:1)

Rohov sa rozlúčil s jesennou časťou domácou prehrou s Oreským. Hostia začali dobre a už v 5. minúte zápasu sa dostali do vedenia vďaka gólu Pavlačku. Toto vedenie si strážili a domácich do výraznejších šancí nepúšťali. Ďalší gól priniesli až záverečné minúty zápasu, kedy vedenie hostí poistil opäť Pavlačka uzavrel skóre na konečných 0:2.

Góly: 5. a 86. Pavlačka

ROHOV: Greguš - Krbica (57. Frťal), Januška, Ivánek, Schneider, M. Ravas, Ostrý, Cibula (87. Nemečkay), Kadlíček, Job (46. Černek), I. Ravas

ORESKÉ: Štefka - A. Baláž, Kralovič, Starych, Šefčík, Jarábek, B. Baláž (86. Regásek), Beňo (75. D. Štepanovský), Pavlačka, D. Štepanovský, Mikuš (56. A. Štepanovský)

Šaštín - Cerová 1:1 (1:0)

Šaštín sa s jesennou časťou rozlúčil remízou s Cerovou. Domáci sa ujali vedenia po polhodine hry Malíkom a po tomto góle sa snažili ustrážiť si vedenie. To sa im počas prvého polčasu darilo, no krátko po výmene strán sa k šanci dostal Vrablic a Vachovi nedal šancu – 1:1. Ďalšie minúty sa obe mužstvá snažili získať cenné body, no ďalší gól už nepadol. Záverečné minúty priniesli ešte červenú kartu na stranu domácich a Zajíček tak odišiel predčasne do spŕch. Šaštín a Cerová budú zimovať na chvoste tabuľky s rovnakým počtom bodov. Na Šaštín čaká ešte pohárový zápas s Dubovcami.

Góly: 34. Malík - 51. Vrablic

ŠAŠTÍN: Vach - Šághy, M. Šedivý (71. Barkóci), Suchý, Mach, Malík (87. Tokár), A. Šedivý (17. Schlosser), Stanický, Mošať, Brunner, Zajíček

CEROVÁ: Holič - Václavek, Kubisa, Herceg, Machlica, Nosko, Pucheľ, Búran (70. Krúžek), Mikulčík, Pípa, Vrablic

Radošovce - Rybky 2:1 (1:1)

Radošovce sa na súpera z Rybiek dobre pripravili a prekvapili ho už v 8. minúte, keď sa individuálne presadil Rado Drgoň a umiestnenou strelou do opačného rohu brankára dal prvý gól - 1:0. V 16. minúte mal šancu Kovalovský, ale Rýzek jeho koncovku zlikvidoval. Hostia sa snažili o vyrovnávajúci gól, ale zakončenie F. Ravasa skončilo na brvne domácej brány. V 20. minúte mal opäť šancu F. Ravas, ale Noščák ho vychytal. Postupne sa striedali šance na oboch stranách, úspešná bola však príležitosti hostí v 36. minúte, keď Surový našiel centrom F. Ravasa a ten hlavou prekonal domáceho brankára a vyrovnal na 1:1. Hostia sa v prvom polčase mohli dostať aj do vedenia, ale F. Ravas neuspel - 1:1. V druhom polčase sa opäť striedali šance na oboch stranách, Ivnánkovu šancu zneškodnil Rýzek, Ravasov priamy kop zas Nočšák. Hostia sa snažili útočnou hrou strhnúť víťazstvo na ich stranu, ale v 89. minúte po úniku domáceho Kovalovského a peknej prihrávke pred bránu spečatil víťazstvo Radošoviec svojim druhým gólom Rado Drgoň - 2:1. Radošovce budú zimovať na 9. mieste, Rybky na 3. mieste, 6 bodov za Hlbokým a bod za Strážami.

O týždeň sa opäť stretneme v Radošovciach v štvrťfinále Sportika Cupu a tým ukončíme úspešnú jesennú časť ročníka 2019/2020.

Góly: 8. a 89. Drgon - 36. F. Ravas

RADOŠOVCE: Noščák - Žúrek, Tokoš, Serdahely, Kovalovský, Drgon, Fila, Ťulák, Sloboda (67. T. Kubina), Ivánek, J. Mikula (63. P. Kubina)

RYBKY: Rýzek - Fábik, Mach, Červinka, Bojnanský (54. Fodor), Mareček, K. Ravas, Černek, Surový (59. Chvála), F. Ravas, Bartošek