Regionálny futbal: Gbely s vysokou prehrou, Radimov jesenným majstrom

Podrobný prehľad futbalového diania od IV. po VI. futbalovú ligu.

Rybky - HlbokéRybky - Hlboké (Zdroj: Martina Radošovská)

4. LIGA SZ: Gbely s vysokou prehrou

Častkovce – Gbely 6:0 (2:0)

V úvode zápasu prenikol obranou Šiko a strelil úvodný gól. V 10. min po zlej rozohrávke obrany opäť Šiko zvýšil na 2:0. Po chybe domácich v 25. min mohol Smetana znížiť, ale z päťky trafil iba tyč. V 32. min strieľal Sládek tesne vedľa Ravasovej brány. V 35. min Smetana stratil loptu, ale sólo Sládeka Ravas vystihol. V 61. min z priameho kopu z 20 m strelecky disponovaný Šiko zvýšil už na 3:0. O dve minúty neskôr krížnou strelou sa presadil Sládek – 4:0. Domáci mali po prestávke jasnú hernú prevahu. V 72. min prízemnou strelou k tyči zvýšil Sládek na 5:0. V 85. min strelil po Šikovi hetrik aj Sládek a domáci favorit zaslúžene a vysoko zvíťazil.

Góly: 6., 10. a 61. R. Šiko, 63., 72. a 85. P. Sládek

ČASTKOVCE: Škultéty (59. Kišac) - Mizerák, Takáč, Kurín (76. Sarr), Halás, Mišura, Šiko, Adamec (71. Mišák), Husár (61. Zelenay), Sládek, Kvasnička (46. Madro)

GBELY: P. Ravas - Smetana, Lukáč (28. Nemečkay), Frůhauf, Bzdúšek, L. Ravas (68. Cvečka), Zajíček, V. Mráz, Bohun, Kratochvíl (68. M. Mráz), Nemec

Zvončín – Mokrý Háj 5:1 (2:1)

Po úvodnej desaťminútovke to vyzeralo na jasnú záležitosť domácich, ktorí prekombinovali hostí a po dvoch vydarených akciách vyhrávali už 2:0, lenže postupne sa dostali aj hostia do zápasu a Šmída umiestneným zakončením znížil na polčasových 2:1. Zápas tak bol z oboch strán otvorený až do 79. minúty, kedy Glasa upokojil domácich – 3:1. Hostia následne kapitulovali a dva rýchle brejky domácich znamenali ešte góly Jankoviča a Klenkoviča 5:1.

Góly: 5. Zelenský, 8. Vyskoč, 79. Glasa, 83. Jankovič, 90. Kelnkovič – 23. Šmída.

ZVONČÍN: Strmenský - Bron, Glasa, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Planeta, Zelenský, Rumpel (62. Jankovič), Matlák (85. Klokner), Mihalovic (72. Brečka)

MOKRÝ HÁJ: Šipoš - M. Valúch, Šipold (82. Mucha), Šefčík, Šmida, Bohunický, R. Valúch, Kolštrom, Pobuda, Biskupič, Kubisa (84. Peška)

Piešťany – Moravský Svätý Ján 9:0 (3:0)

Nováčik sa s jeseňou rozlúčil vysokým triumfom. Od úvodu mali Piešťany hernú prevahu, ale až po polhodine prekonal po krídelnej akcii Kusý hosťujúceho gólmana a odštartoval domácu kanonádu. Na 2:0 dal z priameho kopu Glos a o chvíľu po centri na 3:0 Korec. Po zmene strán domáci koncert pokračoval a v 53. minúte už bolo 5:0. Demotivovaní hostia nestíhali a o desať minút neskôr bolo už 7:0. Keď v 80. minúte dali domáci na 9:0, diváci si želali magickú desiatku. Nakoniec ale zostalo pri 9:0.

Góly: 29. Kusý, 35. Glos, 37., 53. a 56. Korec, 48. Klasovitý, 64. Braniša, 73. a 80. Miškech.

PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, Braniša, Korec, Gula, Glos (54. Miškech), Hrnčiar (56. Modrovič), Klasovitý, Žák (61. Horil)

MORAVSKÝ SV. JÁN: E. Benkovič - Mach, M. Benkovič, Chvátal (54. K. Bolf), E. Šimonovič, Stanek, Chvál (46. M. Bolf), A. Šimonovič, Vavřík (85. Hrica), Sirka, D. Bolf

Špačince – Horná Krupá 1:3 (0:1)

Šláger na záver jesene pred slušnou diváckou kulisou začali lepšie hostia a po strele Heteša vyhrávali od druhej minúty. Po zmene strán však domáci rýchlo vyrovnali Bangom, čo ich povzbudilo, mali viac z hry aj šance, ale pohoreli, a tak Španka krížnou strelou vrátil hosťom vedenie – 1:2. Domáca snaha vyústila iba do štandardiek, no po jednej z nich prišla hosťujúca akcia a Nádaský definitívne rozhodol – 1:3. Špačinciam tak po skvelej sérii nevyšiel záver jesene a zimovať budú až na piatom mieste.

Góly: 48. Bango – 2. Heteš, 63. Španka, 79. Nádaský.

ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Hlúch, Rippel, Cmero, Komadel, Bango, Konečný, Maška (36. Ondriš), Hrčka, Novanský

H. KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Holič, Zaoral, Španka, Blaho, Sabo, Šarabok (58. Strečanský), Heteš, Maron (63. Nádaský), Žák (88. Zázik)

Voderady – Brodské 5:5 (3:2)

Na záver jesene sa dočkali druhého bodu aj Voderady, ale v dramatickej prestrelke si ho museli poriadne vybojovať. Hostia vyhrávali po dvoch rýchlych individuálnych akciách Cyprisa v 13. minúte už 2:0, ale domáci ešte do polčasu stav zvrátili. Pálenik strelou znížil, Dubovský o päť minút po centri vyrovnal a Zelenského strela znamenala polčasových 3:2. Zelenského a Dubovského strela znamenali dokonca domáce vedenie 5:2 v 71. minúte a vidinu prvého víťazstva, ale hostia mali nezastaviteľného Cyprisa. Ten v 85. minúte znížil na 5:3, o dve minúty neskôr premenil penaltu – 5:4 a v závere zariadil svojím piatym gólom v zápase deľbu bodov – 5:5.

Góly: 23. Páleník, 28. a 71. Dubovský, 35. a 65. Zelenský – 2., 13., 85., 87. a 89. Ciprys.

VODERADY: Rosypál - Hanzel (65. Živický), Tománek, Lacuška, Jurkovič, Páleník (88. Ivančík), Zelenský, Sofiets, Budzhak, Šurina (71. Fatranský), Dubovský (83. Baboš)

BRODSKÉ: Janči - Vrablec (37. P. Jakubec), Vrábel, Ciprys, Štepník, Barkoci, Gonda, Daniel, Kompuš, Trubiroha, Bartal

Radimov – Holíč 3:0 (1:0)

Susedské derby začali herne lepší domáci rozuzľovať vo svoj prospech v 42. minúte, kedy Božek otvoril skóre z nariadeného pokutového kopu. Dovtedy hosťom fungovala obrana spoľahlivo a hrozili aj brejkmi. Keď však po zmene strán neustrážili Urbánka, o domácom triumfe bolo rozhodnuté a ešte viac ho skrášlil vydareným priamym kopom Božek.

Góly: 42. a 65. Božek, 58. Urbánek.

RADIMOV: Biskupič - Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Rosa, Balážik, Černek, Šebesta (89. Nagy), Božek (82. Foriška), Valsa (86. Ferenčík), Kessl (88. DERMEK)

HOLÍČ: Sloboda - Petrovič, Vaclavik, Konečný, Ružička (81. Hlaváč), Nečas, Krempa, Martinusík, Rajčák (69. Nejedlík), Uher, Masaryk

Rybky – Hlboké 1:1 (0:0)

Veľkým lákadlom predposledného kola sa stal derby zápas dvoch mužstiev z čela tabuľky, sledovala ho bohatá divácka návšteva. Úvodné minúty priniesli šancu hostí, kedy pohrozil D. Slovík, ale minul domácu bránu. O pár minút sa pokúsil otvoriť skóre z priameho kopu F. Ravas, ale Fišan vytlačil loptu na roh. Šance sa striedali postupne na oboch stranách, no gól nepriniesli ani záverečné minúty prvého polčasu a do kabín sa tak odchádzalo za bezgólovej remízy. Do druhého dejstva nastúpili hostia so zmenou v bráne, keď zraneného Fišana nahradil Hrušecký. V 52. minúte sa po rohovom kope najlepšie zorientoval pred domácou bránou D. Slovík, ktorý otvoril skóre 0:1. Vzápätí mal ten istý hráč ešte dve šance, ale Rýzek domácich podržal. V 61. minúte mohli Rybky vyrovnať, no strelu Bartoška hostia odvrátili na roh. Vyrovnávajúceho gólu sa však domáci napokon dočkali v 66. minúte, keď K. Ravas krásnou kolmicou našiel Kuchtu a ten nedal Hrušeckému šancu 1:1. Záverečné minúty ďalšie góly už nepriniesli a skóre sa tak nemenilo.

RYBKY: Rýzek - Fodor, Červinka (25. Surový), Mareček, Cigáň (82. Gergel), Kuchta, Černek, K. Ravas, Chvála, F. Ravas, Bartošek

HLBOKÉ: Fišan (46. Hrušecký) - Pajpach, Kumančík, Štora, Chovanec, R. Morávek, Pavlík, T. Slovík, Vach (84. Sládek), Slaný, D. Slovík

Góly: 66. Kuchta – 52. Slovík

Kopčany – Šaštín 7:0 (2:0)

Bohatý na góly bol zápas v Kopčanoch, ktoré privítali Šaštín. Skóre otváral v 12. minúte Zabadal a ešte pred odchodom do kabín domáci zvýšili Ivanom na 2:0. Po výmene strán sa obraz hry príliš nemenil, domáci boli ešte viac iniciatívnejší a hostia nestíhali loviť loptu z brány. Po výmene strán sa opäť pekným gólom blysol Ivan, postupne ho nasledovali Zubalík a Zabadal. Ani v záverečných minútach domáci nedali súperovi vydýchnuť, keď sa pred bránou hostí postupne vystriedali Vaculka a Blažek – 7:0.

Góly: 12. a 68. Zabadal, 43. a 57. M. Ivan, 65. Zubalík, 79. Vaculka, 86. Blažek

KOPČANY: E. Ivan - Zubalík (69. Hollý), Blažek, Hýroš (72. Vaculka), Hlúpik, Negrean (57. Veselý), Zabadal, M. Ivan, Baláž (59. Novák), Lorenc (66. Praženka), Vašíček

ŠAŠTÍN: Vach - Suchý, A. Mošať, Mach, Formánek, Šághy, Stanický, J. Mošať, Malík, Daniel, Brunner

Dubovce – Rohov 1:0 (1:0)

Dubovciam sa podarilo po prvýkrát v jesennej časti bodovať na domácom trávniku. Zápas sa rozhodol už v 3. minúte, kedy peknú kombinačnú akciu Huťťu s Heltom zakončoval sám pred brankárom Blaha– 1:0. Domáci si v ďalšom priebehu vypracovali ešte dve, tri šance, z ktorých mohli skórovať, no hru ovplyvňoval silný vietor, ale aj nepresnosti v koncovke. Hostia domácich výraznejšie neohrozili a Dubovce sa tak po najtesnejšom víťazstve tešili z prvých domácich bodov – 1:0.

Gól: 3. Blaha

DUBOVCE: Pekar - D. Kudláč, T. Sprušanský, Matúš, Krutý (89. Černek), Gregúrek (46. M. Kudláč), Sloboda, Helt, Rybnikár, Blaha (75. M. Sprušanský), Huťťa (85. Madák)

ROHOV: Greguš - Halaš, Krbica, Januška, P. Ivánek, Ravas, Ostrý, Cibula (62. Frťal), Černek (80. Schneider), Kadlíček, Job

Oreské – Lakšárska Nová Ves 3:1 (2:1)

V Oreskom sa hral vyrovnaný zápas, k čomu prispeli obe mužstvá. Domáci začali aktívne a zaslúžene išli do vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Jarábek – 1:0. Hostia vyrovnali po nedorozumení v domácej obrane, keď hlavičkou prehodil Orlík vybehnutého brankára – 1:1. Oreské ešte v prvom polčase išlo do vedenia, keď sa po centri z pravej strany presadil na zadnej žrdi Beňo – 2:1. V druhom polčase sa hralo hore-dole so šancami na oboch stranách. Najskôr Jarábek krásne trafil priamy kop a bolo 3:1, neskôr hostia využili nekoncentrovanosť v domácej obrane a mali dve tutovky, ktoré však trestuhodne zahodili. Domáci však takisto vyvíjali tlak a do šancí sa dostávali, ale skóre sa už nemenilo – 3:1.

Góly: 5. a 48. Jarábek, 41. Beňo – 31. Orlík

ORESKÉ: Štefka - Baláž (81. D. Štepanovský), Kralovič, Starych, Šefčík, Jarábek, Beňo, Pavlačka (87. Regásek), D. Štepanovský, Zaťko, Mikuš (57. A. Štepanovský)
LAKŠÁRSKA NOVÁ VES: Močko - Cigánek, Michalica, Szabó, Cingel, Winkler, Hílek, R. Velický (59. Vrablic), Krak, T. Velický, Orlík

Borský Mikuláš – Radošovce 2:1 (2:0)

Do zápasu vstúpili aktívne hostia a vytvorili si dve gólové šance. Najskôr išiel sám na brankára Sloboda, ale nemieril presne a taktiež Kovalovského strela skončila vedľa brány. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 18. minúte, kedy domáci Cintula asi z 30 metrov vymietol šibenicu aj s pomocou silného vetra. Po tomto góle sa hostia snažili o vyrovananie, ale ich akcie zneškodnila domáca obrana. Domáci v 45. minúte zápasu využili nekoncetrovanosť hostí a zvýšili Stupavským na 2:0. Druhý polčas bol v réžii hostí, z čoho pramenili šance, štandardky,ale domáca obrana stála pevne. Vytúženého gólu sa Radošovce dočkali v 70. minúte, keď sa presadil Drgon po centri Žúrka. Aj keď hostia cítili šancu vyrovnať, ďalší gól im nebol súdený a zápas skončil výhrou domácich 2:1.

Góly: 18. Cintula, 45. Stupavský – 70. Drgon

BORSKÝ MIKULÁŠ: Cigánek - Plaisner, Cvečka, Černý, Ľ. Macek, Cintula, Lipár (90. Pavlík), Šedivý (2. Ondriska), Morávek, Petrík, Stupavský (64. Michalica)

RADOŠOVCE: Noščák - Žúrek, Tokoš, Serdahely, Kovalovský, Drgon, Fila, Ťulák, Sloboda (77. Kubina), Ivánek, J. Mikula

Cerová – Štefanov 1:0 (0:0)

V Cerovej sa hral od úvodných minút bojovný zápas, ktorý komplikoval silný vietor. Domáci nastúpili s novým trénerom na lavičke a na hostí boli pomerne dobre pripravení. Prvý polčas mali viac z hry domáci, ktorí chceli skórovať, no napriek ich snahe sa odchádzalo do kabín za bezgólovej remízy – 0:0. Po výmene strán sa však domácemu Hercegovali podarilo otvoriť skóre gólom zo štandardnej situácie v 67. minúte. Krátko po tomto góle sa na stane Cerovej začervenalo a Vach odišiel predčasne do spŕch. Oslabení domáci sa zamerali na defenzívu a hostia sa snažili dobýjať ich bránu. V 92. minúte sa im podarilo streliť vyrovnávajúci gól, ktorý rozhodca najskôr uznal, no následne zmenil verdikt, keďže pri góle prišlo k stretu domáceho brankára a hosťujúceho hráča, ktorý rozhodca posúdil ako faul. Zápas sa tak skončil najtesnejším víťazstvom domácich – 1:0.

Gól: 67. Herceg

CEROVÁ: Václavek - Kubisa, Herceg, Vach, Machlica, Nosko, Pucheľ, Mikulčík, Pípa, Vrablic (90. Krúžek), Gurín (90. Roman)

ŠTEFANOV: Michálek - Polák, Karas, Chudý, Hlavenka, Mokrohajský, Rampáček, Ovečka (46. Krbica), Daniel, Hrubša, Beňa

Borský Svätý Jur – Stráže 1:5 (0:0)

Stretnutie v Borskom Svätom Jure v prvom polčase gól neprinieslo. Krátko po výmene strán sa vedenia ujali hostia gólom Chropovského a o päť minút neskôr zvýšil na 0:2 Polák. Po tomto góle sa k slovu dostali aj domáci Strapkom, no hostia pokračovali v dobrom tempe a onedlho prinavrátil Strážam dvojgólové vedenie Fukna gólom zo štandardnej situácie. Hostia nepoľavili ani v záverečných minútach zápasu, keď sa najskôr presadil Slovák a následne využil šancu Konečný, ktorý uzavrel víťazstvo Stráží na 1:5.

Góly: 64. Strapko – 47. Chropovský, 52. Polák, 81. Fukna, 84. Slovák, 87. Konečný

BORSKÝ SV. JUR: Kleinedler - Švejda, Hrnek, Kršek, Mikulič, Prokeš (89. Badáň), Vidovič (64. Uher), Drgonec, Strapko, Maxian, Csomor

STRÁŽE: Hladký - Pagáč, Hubek, Búran, J. Herda, M. Herda, Letko, Slovák (84. Konečný), Polák (84. Waldhauser), Fukna, Chropovský (74. Smolinský)

Sobotište – Popudinské Močidľany 6:0 (1:0)

Sobotište si doma poradilo s Popudniskými Močidľanmi. Už v prvom polčase hostia dopomohli domácim k vedeniu, keď si smolne poslal loptu do vlastnej brány Hladý – 1:0. Ďalší smolný moment pre hostí prišiel krátko na to, keď sa zranil brankár Kocák a v bráne ho nahradil Krchňavý. Pri šanci domáceho Tomečka sa však rýchlo rozchytal a blysol sa pekným zákrokom. Šancu na skórovanie mali aj hostia, no Novák nastrelil brvno domácej brány. Vyrovnať mohol v 45. minúte aj Rybecký, ale zahodil "tutovku", keď z piatich metrov netrafil prázdnu bránku. Po výmene strán mali domáci prevahu, ale do čistej šance sa dostali len raz a Krchňavý bol znovu pozorný. Potom prišiel zlomový moment, keď Tomečka nahradil Hanzlíček a Beňa sa posunul do útoku. Ihneď po svojom prechode peknou hlavičkou skóroval. Záverečné minúty ovládol domáci Hanzlíček, ktorý sa stal hrozbou pre hosťujúceho Kocáka. Do záverečného hvizdu zaznamenal svoj hetrik a uzavrel výsledok na konečných 6:0.

Góly: 5. Hladký (vl. gól), 62. Beňa, 65. Závodský, 77., 87. a 88. Hanzlíček

SOBOTIŠTE: Kleinedler - Švejda, Hrnek, Kršek, Mikulič, Prokeš (89. Badáň), Vidovič (64. Uher), Drgonec, Strapko, Maxian, Csomor

P. MOČIDĽANY: Hladký - Pagáč, Hubek, Búran, J. Herda, M. Herda, Letko, Slovák (84. Konečný), Polák (84. Waldhauser), Fukna, Chropovský (74. Smolinský)