KUNOV. Futbalové zázemie dedinských klubov sa nepochybne líši od vyšších líg. Aj malé štadióniky oblastných klubov v Trnavskom kraji majú divákom čo ponúknuť a často ukrývajú rarity, ktoré by sme inde nenašli. My sme sa na niektoré z nich detailne pozreli.
Z histórie klubu
Myšlienku organizovaného futbalového klubu v Kunove priniesol začínajúci učiteľ Pavol Grimm v roku 1962. Mužstvo zaznamenalo významný úspech hneď v prvom ročníku, kedy ako víťaz IV. triedy postúpili do III. A triedy okresnej súťaže.
Pôvodné ihrisko rozmerovo nespĺňalo všetky podmienky a podľa dostupných informácií sa dozvedáme, že bolo dlhé len 90 m a brány boli o 30 cm kratšie.

Na dnešnom ihrisku sa začalo hrať v sezóne 1975/76, kde sa futbalová činnosť sústredí dodnes. Prvé kabíny boli drevené bedne, v jednej sa z Holandska previezli stroje do továrne Slovenského hodvábu Senica, druhá bola z družstevného kurína.
Dostavba nového futbalového areálu bola ukončená v roku 1974. Pri príležitosti osláv 20. výročia vzniku klubu sa vybudovalo zavlažovacie zariadenie, natrelo sa zábradlie a podsiala sa nová tráva.
Pre Kunov bolo toto výročie zároveň aj futbalovým sviatkom, pretože na domácom ihrisku privítali Spartak Trnava.
Štadión praská vo švíkoch

Rekonštrukcie, ktoré za posledné roky prebehli na futbalovom štadióne v Kunove, sa dotkli najmä budovy. V roku 2011 prešla rekonštruk-ciou strecha, v roku 2017, kedy klub oslavoval 55. výročie, sa urobila nová fasáda budovy. Vo vnútri prešla úpravou kabína domácich, v najbližšom období by sa chceli zamerať aj na kabínu pre hostí, no všetko závisí od financií.
Pred budovou štadióna sa nachádza veľké parkovisko a z prednej strany budovy je bar, ktorý kedysi slúžil ako spoločenská miestnosť. Tento bar má v prenájme predseda klubu Ivan Paveska a vďaka tomu dokáže zabezpečiť pre klub financie na poplatky energií.
„Budovu máme v prenájme od mesta za symbolickú cenu, zvyšné energie si platíme sami. Mnohé kluby nepoznajú takýto problém, keďže sú financované z obce alebo mesta,“ objasnil fungovanie klubu Paveska.
Okrem baru sa v budove nachádzajú dve šatne aj so sprchami, rozhodcovská miestnosť a chodba, ktorá slúži aj ako úložný priestor na lopty i iné vybavenie. Keďže má klub okrem mužov aj bohatú mládežnícku základňu a len dve šatne, priestorovo je to veľmi náročné.
Ľudí okolo futbalu pribudlo

Kedysi bol chod celého klubu na ramenách predsedu Ivana Pavesku a funkcionára Jána Klvača. „Do istého času sme sa o chod na štadióne starali len my dvaja, čo bolo veľmi náročné. Postupne sa k nám však pridali aj Róbert Krbica, ktorý sa momentálne stará o veci okolo ihriska.
Taktiež pomáha Miroslav Kováčik, ktorý je zároveň trénerom A-mužstva, a Milan Černek, ktorý je asistentom trénera a taktiež pomáha aj pri kategórii U19. Dosť nám pomohol aj hráč Radoslav Burian, ktorý oslovil viacero podnikateľov a firiem z okolia a získal do klubu nejaké financie,“ pokračoval Paveska.