Daniel K.: Jednoznačne by podľa mňa mali dostať prednosť živé kvety, rastliny alebo vkusné prírodniny, ktoré sa dajú nazbierať aj v prírode. Tie všadeprítomné umeliny nielenže sú z ekologického hľadiska neprijateľné, ale navyše sú väčšinou neprirodzene vyzerajúce, farebne krikľavé a gýčové. Hroby by nemali byť výstavné vysvietené
Pavol K.: Uprednostňujem živé kvety. Platí, že menej je niekedy viac.
Jozef K.: Jednoznačne, by ľudia nemali medzi sebou súťažiť, kto na hrob svojim príbuzným nakydá viac, určite by to pomohlo životnému prostrediu najviac.
Barbora T.: Moja starká narodená v roku 1946 mi rozprávala o tom, ako v minulosti nosili v týchto dňoch na hroby čečinu, teda ihličie a tým zdobili hroby a demonštrovali to, že stále myslia na svojich predkov. Len škoda, že mi to rozprávala popri tom, ako sme na hroby roznášali umelé kvety a kahance.
Adriana Č.: Uprednostňujem chryzantémy, šišky, vetvičky, rôzne plody, konáriky.... Určite sa dajú nájsť. Výzdoba bude krásna prírodná a nebude to množstvo plastového odpadu ničiť naše životné prostredie.
Lucia F.: Živé kvety a kahanec, namiesto desiatich veľkých a plastových.
Andrej H.: Obyčajné sviečky, tak ako kedysi. Po nich nezostáva odpad, väčšina vosku zhorí. Umelohmotné vecne končia po sviatkoch v kontajneroch, živé sa u nás aspoň kompostujú.
Janka S.: Kupujem len sklenené kahance, aj cez rok, nielen cez dušičky, potom už len mením náplne. Ako dievča som vyrábala živé ikebany, je to krajšie ako umelé kytice.
Magdaléna K.: Treba si uvedomiť, že Dušičky nie sú o zapálených sviečkach na hroboch, ale o tom, že si na našich zosnulých spomenieme. Aj keď na hroby nič nedáme, je to rovnako cenné. Tak pre zosnulých, ako aj pre životné prostredie.