Regionálny futbal: Rybky porazili Stráže najtesnejším víťazstvom, Hlboké si užilo špeciálny zápas

Podrobný prehľad futbalového diania od IV. po VIII. futbalovú ligu.

(Zdroj: Martina Radošovská)

4. LIGA SZ: Gbely doma bodovali naplno

Gbely – Trebatice 2:0 (1:0)

Po vyrovnanom úvode začali mať s blížiacim sa koncom prvého polčasu navrch domáci „naftári“ a kanonier Nemec ich po vydarenej akcii poslal do vedenia. Ten istý hráč využil hosťujúce zaváhanie po zmene strán a v 47. minúte upravil už na 2:0. Následná zvýšená aktivita hostí sa s úspechom nestretla a domáci pohodlne dokráčali za víťazstvom.

Góly: 37. a 47. Nemec.

GBELY: P. Ravas - Dvořák, Červeňák, Frůhauf, Bzdúšek, Kratochvíl (68. Kučera), V. Mráz, Cvečka (74. Lukáč), L. Ravas (80. Smetana), Bohun (86. Nemečkay), Nemec (70. M. Mráz)

TREBATICE: Palkech - Bartošek, Matyáš, Kirka, Hečko, Filin, Směřička, Machač (60. Valo), Klačman, Prosňanský (60. Masár), Jakubek (46. Šurin)

Zvončín – Horná Krupá 1:1 (0:0)

V súboji dvoch tradičných rivalov si oba tímy nič nedarovali, hralo sa hore-dolu, ale takticky a šance sa rodili ťažko. Oba tímy ich mali niekoľko, ale diváci museli na góly čakať až do záveru. V 84. minúte poslal domácich do vedenia gólom zvnútra šestnástky Jankovič, ale hostia dokázali v závere vyrovnať po nedovolenom zákroku a následnej úspešnej penalte – 1:1.

Góly: 84. Jankovič – 89. (11m) Heteš.

ZVONČÍN: Smolek - Daniš (59. Čambor), Lošonský, M. Klenkovič, Vyskoč, Jankovič, Planeta (63. Vandák), Zelenský, Rumpel (79. Matlák), Brečka, Mihalovic (75. Glasa)

H. KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Holič, Zaoral, Heteš, Španka, Blaho, Zázik (87. Tollarovič), Sabo, Nádaský (64. Maron), Šarabok

Mokrý Háj – Piešťany 2:3 (2:0)

V Mokrom Háji sa diali veci. Domáci najskôr prežili dve tutovky hostí, následne udreli Brezinom. Po góle mali viac z hry, čo využil vydarenou strelou R. Valúch. Po zmene strán hostia prepli na vyšší stupeň a Glos vyrovnal. V závere domáci najskôr dovolili zblízka vyrovnať Branišovi, aby ten istý hráč v samom závere využil priveľa miesta a rozhodol – 2:3.

Góly: 14. Brezina, 36. R. Valúch – 65. Glos, 83. a 90. Braniša.

MOKRÝ HÁJ: Kotvas - Bohunický, Šefčík, M. Valúch, Šmida, R. Valúch, Daňhel (70. Pobuda), Kubisa (80. Peška), Tokoš, Biskupič (83. Mucha), Brezina

PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, Braniša, Korec, Gula, Glos, Horil (66. Miškech), Hrnčiar (80. Klasovitý), Modrovič (46. Štefanka)

Holíč – Voderady 3:0 (1:0)

Domáci sa natrápili s posledným celkom tabuľky. Gól Martinusíka po individuálnej akcii ich príliš uspokojil. V druhom polčase tak hostia z ojedinelých brejkov siahali po vyrovnaní, a tak v 79. minúte pridal Martinusík aj druhý gól – 2:0. Domáce víťazstvo zveľadil v závere ešte Masaryk – 3:0.

Góly: 27. a 79. Martinusík, 87. Masaryk.

HOLÍČ: Sloboda - Petrovič, Vaclavik, Ružička, Nečas, Krempa, Mišík, Martinusík, Uher, Vieira (86. Hlaváč), Masaryk

VODERADY: Rosypál - Hanzel (20. Baboš), Tománek, Lacuška, Živický, Pištej (77. Fatranský), Jurkovič (86. Bachratý), Budzhak, Ivančík, Prvulović (70. Živojinović), Páleník

Radimov – Horné Orešany 6:0 (3:0)

Domáci mali celozápasovú prevahu a hosťujúci obranný val prelomili po jedenástich minútach. Keď potom Kessl strelil dva góly za dve minúty po pekných akciách, bola otázkou už iba výška skóre. Po zmene strán domáci pokračovali v nastolenom trende a svojmu súperovi nakoniec nasúkali poltucet – 6:0.

Góly: 11. Valsa, 34. a 36. Kessl, 56. Božek, 73. Dermek, 76. Ferenčík.

RADIMOV: Biskupič - Urbánek, Šefčovič (75. Nagy), Hrubša (59. DERMEK), Rosa, Černek, Šebesta (54. Foriška), Balážik, Božek, Valsa (56. Vanek), Kessl (59. Ferenčík)

H. OREŠANY: Pekarovič - Malacký, Meško, Blažo, Križan, Rajt, Szabo, Repa, Mesíček, Hodulík (46. Bako), Jusko (56. Volner)

Brodské – Moravský Svätý Ján 5:0 (2:0)

Domáci potvrdili body zo Špačiniec, hoci tie sa nerodili ľahko. Trubiroha potrestal zaváhanie hostí a ani gól Bartala o dve minúty neskôr z bieleho bodu odpor Moravskojánčanov neutlmil. Definitívu zápasu tak dal po hodine hry Kompuš – 3:0. V závere ešte skrášlil domáci triumf dvomi gólmi Bartal a tešil sa tak z hetriku – 5:0.

Góly: 25. Trubiroha, 66. Kompuš, 27., 70. a 90. Bartal (prvý z 11 m).

BRODSKÉ: Hrdlička - Blecha, Vrábel, Štepník, Ciprys, T. Bartal, Gonda (80. P. Jakubec), M. Bartal, T. Daniel (11. Baláž), Kompuš (83. F. Jakubec), Trubiroha (70. F. Daniel)

MORAVSKÝ SV. JÁN: Nemec - Mach, Benkovič, Chvál, J. Sirka, J. Sirka, D. Bolf, D. Bolf, Štefek, Vidovič, E. Šimonovič

Sobotište – Cerová 4:0 (0:0)

Už v prvom polčase mohli domáci skórovať, no všetky šance zneškodnil hosťujúci Václavek. Hostia domáceho Žilínka v prvom polčase príliš nepotrápili a do kabín sa tak odchádzalo za bezgólovej remízy – 0:0. Po výmene strán prišiel prvý gól, kedy si po akcii Kubinu dali hostia smolný vlastný gól. Krátko po tomto góle prišla akcia po pravej strane, kedy Vizváry potiahol loptu a prihrávkou cez šestnástku našiel Hechta, ktorý obehol obrancu a zvýšil na 2:0. Záverečné minúty zápasu patrili domácim, ktorí sa najskôr presadili Tomečkom a na konečných 4:0 uzavrel Vizváry.

Góly: 65. Vach (vl.gól), 77. Hecht, 88. Tomeček, 89. Vizváry

SOBOTIŠTE: Žilínek - Vizváry, Beňa, Nazarej, Hyža (79. Pullmann), Kadlečík, Včelka, Kubina (69. Hecht), Tomeček, Hanzlíček (64. Filuš), Závodský (38. Kúdela)

CEROVÁ: Václavek - Machlica, Herceg, Boledovič (85. Miča), Vach, Nosko, Pucheľ, Mikulčík, Pípa, Búran, A. Roman (58. J. Roman)

Popudinské Močidľany – Kopčany 1:2 (0:1)