Regionálny futbal: Stráže vysoko porazili Oreské, tri červené karty Smrdák

Podrobný prehľad futbalového diania od IV. po VIII. futbalovú ligu.

Ilustračný obrázokIlustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

4. LIGA SZ: Gbely doma naplno bodovali

Gbely – Prievidza 4:3 (4:1)

Domácim vyšiel prvý polčas, v ktorom rozhodli o svojom triumfe. Hoci museli vynútene striedať, nepribrzdilo ich to. Skóre otvoril zblízka Ravas, na neho nadviazal Mráz – 2:0. Ten istý hráč dostal o dve minúty nezištnú prihrávku a bolo 3:0. Skvelý polčas zo strany domácich uzavrel Červeňák – 4:0. Domáci sa už videli v šatni, čo využil Filkorn – 4:1. V druhom polčase však v 47. minúte znížil na 4:2 strelou Škultéty a v 50. minúte spôsobil drámu Gunda – 4:3. Zvyšných 40 minút tak bolo napätých na oboch stranách, ale domáci nakoniec víťazstvo udržali – 4:3.

Góly: 23. Ravas, 33. a 35. Mráz, 43. Červeňák – 45. Filkorn, 47. Škultéty, 50. Gunda.

GBELY: P. Ravas - Smetana, Červeňák, Frůhauf (18. Dvořák), Bzdúšek, Kratochvíl (58. Kučera), V. Mráz, Zajíček (58. Lukáč), L. Ravas, Bohun (74. Cvečka), Nemec

Zvončín – Špačince 3:3 (0:1)

Výborný a aj tvrdý zápas z oboch strán mali dobre rozohratý hostia. V prvom polčase išli do vedenia po góle Konečného a ihneď po zmene strán dal po krídelnej akcii na 0:2 Komadel. Lenže domáci sa nevzdali, strelou znížil Rumpel na 1:2. Následne videl dve žlté karty v priebehu pár sekúnd Žitný, keď po kritike aj rozhodcovi teatrálne zatlieskal. A keď vyrovnal Jankovič a hostia sa dožadovali ofsajdu, videl červenú kartu za urážku rozhodcu Novánsky – 2:2. Domáci tak boli vo výhode o dvoch hráčov a Klenkovič sa postaral o zvrat – 3:2. Ale po centri rozhodol o deľbe bodov Akbar – 3:3.

Góly: 57. Rumpel, 69. Jankovič, 81. M. Klenkovič – 29. Konečný, 49. Komadel, 85. Akbar, ČK: 61. Žitný, 69. Novanský.

ZVONČÍN: Strmenský - Bron (17. Vyskoč), Daniš, Glasa (54. Čambor), Lošonský, Vandák, M. Klenkovič, Jankovič (82. Mihalovic), Planeta, Zelenský, Rumpel

ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Hlúch, Žitný, Novanský, Komadel, Ondriš (73. Akbar), Bango, Konečný, Rippel, Maška (68. Cmero)

Voderady – Piešťany 0:7 (0:4)

Piešťany rozhodli o svojom triumfe vo Voderadoch v prvom polčase, keď sa dvomi strelami prezentoval Glos, z kraja unikol Gula a na 0:4 dal Poláčik. Po zmene strán pokračovala prevaha hostí, z ktorej vyťažili ešte tri góly a zvíťazili vo Voderadoch vysoko 7:0.

Góly: 10., 17. a 67. Glos, 37. Gula, 42. Polačik, 77. Braniša, 90. Klasovitý.

VODERADY: Rosypál - Prvulović (65. Fatranský), Tománek (46. Páleník), Jurkovič, Živický (74. Šurina), Lacuška, Zelenský, Cíferský, Pištej (35. Hanzel), Budzhak, Živojinović

PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Štefanka (13. Modrovič), Polačik, Kusý, Braniša, Korec, Gula, Glos (70. Klasovitý), Horil (74. Žák), Hrnčiar

Holíč – Horná Krupá 2:0 (1:0)

V dobrom zápase z oboch strán najskôr oba tímy nevyužili šance, aby v závere prvého polčasu ukázal svoje skúsenosti ostrieľaný kanonier Masaryk a otvoril skóre – 1:0. V druhom polčase boli hostia aktívnejší v snahe o vyrovnanie, ale to sa im nepodarilo. V závere, naopak, namieril presne Martinusík a bolo rozhodnuté – 2:0.

Góly: 40. Masaryk, 81. Martinusík.

HOLÍČ: Sloboda - Petrovič, Vaclavik, Konečný (54. Rajčák), Nečas, Krempa, Ružička, Mišík, Martinusík, Uher, Masaryk

H. KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Holič, Zaoral, Heteš, Španka, Blaho, Maron, Sabo, Šiška, Nádaský

Radimov – Moravský Svätý Ján 4:0 (1:0)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C66V2 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M66V2 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.