Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Senica doma bodovala s Pohroním

Vďaka najtesnejšiemu víťazstvu sa odlepila z dna tabulky.

(Zdroj: FK Senica)

Futbalisti Senice zvíťazili v sobotu v 10. kole Fortunaligy doma nad nováčikom FK Pohronie 1:0.

FK Senica - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, bolo vidieť, že ide o dôležitý súboj dvoch posledných mužstiev tabuľky. Nervozita bola hlavne na senickej strane, keď sa domáci nevedeli v ofenzíve presadiť.

Jedinú strelu do priestoru Vantrubovej brány poslal v 10. minúte Sulley, ale hosťujúci brankár ju kryl. Boli to hostia, ktorí sa pri troche šťastia mohli dostať do vedenia. V 24. minúte sa dostal po dlhom aute k lopte Blahút, no lopta ho prekvapila a mieril vedľa.

Potom sa v priebehu troch minút dostal do dvoch hlavičkových zakončení Abrahám,, no našťastie pre Seničanov vždy trafil brankára Vorela. Na ihrisku bolo veľa súbojov a polčas sa tak skončil bez gólov.

Prečítajte si tiež: Slovnaft Cup: Radimov si za svoj sympatický výkon vyslúžil potlesk tribún Čítajte

Po prestávke Seničania pridali smerom dopredu a boli aktívnejší. Hostia za celý druhý polčas neohrozili senického brankára Vorela. Hneď na začiatku polčasu nevyužil zaváhanie obrany El Moudane, ten istý hráč sa snažil zakončiť nožničkami v 52. minúte, ale Vantruba bol na svojom mietse.

Poslených 20-minút Seničania zavreli hostí na svoju polovicu, v 78. minúte strelu z priameho kopu z 20 metrov brankár vyrazil na roh, po jeho zahratí strieľal z rohu šestnástky Yenne, lopta skončila na ľavej žrdi. Seničania sa gólu dočkali v 86. minúte, keď striedajúci Akynyoola vystrelil z otočky zo šestnástky a lopta sa odrazila od ľavej žrde za chrbát Vantrubu. Seničanom sa konečne podarilo streliť po troch zápasoch gól a odsunuli súpera na posledné miesto.

Gól: 86. Akinyoola. Rozhodovali: Pavlík – Vorel, Súkeníková, 565 divákov.

SENICA: Vorel – Favaro Amaral, Dias, Didiba – Cvek – de Assis, El Moudane (65. Akinyoola), Klapan, Yenne (85. Baumgartner) – Sulley (65. Ramirez), Castaňeda

POHRONIE: Vantruba – Mainge, Nosko, Bartoš, Župa – Dzurík (87. Meda) – Hrnčár, Klec (81. Sedláček), Pellegrini, Blahút (76. Mészáros) – Abrahám

HLASY TRÉNEROV

Ján Rosinský, tréner FK Pohronie: “Bolo vidieť, že hrajú mužstvá z konca tabuľky. Zamerali sme sa na defenzívu s tým, aby sme vychádzali do rýchlych protiútokov, najmä v prvom polčase sa nám to darilo. Smerom dopredu sme však súperovu bránu ohrozili veľmi málo. Domáci sa snažili prekonávať našu obranu hlavne krídelnou hrou, ktorú sme celkom dobre eliminovali. V druhom polčase sme išli za svojim cieľom do 70.minúty, potom sme začali robiť individuálne chyby. Súpera sme dostali na koňa, začal mať prevahu v hre čoho bol výsledkom ich víťazný gól.”

Michal Ščasný, tréner FK Senica: “Súhlasím s trénerom hostí, kvalitu zápasu nebol vysoká, najmä v prvom polčase. Pohronie veľmi dobre bránilo, ako aj v poslednom zápase proti Žiline, ktorej narobili problémy. My sme nevyužili náš potenciál v prvom polčase, bez pohybu hráčov, chýbali tam nábehy za obranu, málo pohybu od hrotových útočníkov a takisto aj zlý pohyb stredových hráčov - hrali sme pomaly. Zápas v prvom polčase nemal ligové parametre. V druhom polčase sme zlepšili hru a pohyb, snažili sme sa hrať po krídlach, vyloženú šancu sme si ale nevypracovali. Zápas rozhodla individuálna akcia, teší nás zisk troch bodov.”

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

FOTO+ VIDEO: Pätnásťročné dievča predali na sobáš

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil štyroch Slovákov zo zločinu obchodovania s ľuďmi.

Obce v okrese Malacky využijú na odberné miesta čo najviac exteriér

Obce v okrese Malacky využívajú pri odberných miestach, na ktorých sa bude počas víkendu testovať, čo najviac exteriérové možnosti, v mnohých prípadoch napríklad futbalové