Senica podľahla Žiline vysokým rozdielom

Domáci o svojom víťazstve rozhodli v druhom polčase.

(Zdroj: Facebook/MŠK Žilina)

MŠK Žilina – FK Senica 5:0 (1:0)

Žilinčania túžili pred reprezentačnou pauzou a pred vlastnými fanúšikmi natiahnuť sériu bez prehry a predposledná Senica mala byť na to vhodný súper. Po úvodnom miernom tlaku domácich sa však takmer presadil Seničan El Moudane, keď dostal od Castaňedu dobrý center do šestnástky, ale Holec jeho pokus v 10. min vytlačil na roh.

Domáci vzali varovanie vážne, snažili sa hrať s loptou čo najviac na súperovej polovici, ale chýbal im moment prekvapenia a finálna prihrávka. V 24. min však lopta po rohu Káčera, zmätkoch v šestnástke a pokusoch Diaza a Ďuriša, ktoré hostia s brankárom Tabordom zblokovali, doputovala až k Boženíkovi a reprezentačný útočník SR poslal Žilinu do vedenia.

O tri minúty mohlo byť vyrovnané, ale rýchlu a kolmú akciu a následnú prihrávku Yenneho do šance Žilinčania zblokovali. Aj ďalšiu šancu mali Seničania vďaka Yennemu, ktorý vysunul do dobrej pozície Krča, ale domáci ho faulovali a z priameho kopu sa hostia nepresadili. V 38. min sa dostal do dobrej príležitosti aj najlepší ligový strelec Bernát, ale jeho pokus sa druhým gólom Žiliny neskončil.

Súvisiaci článok Bývalý kapitán Erik Otrísal opúšťa Senicu Čítajte

Ihneď po prestávke sa Seničania snažili o vyrovnanie, no Boženík v 48. min vyslal prihrávkou do šance Ďuriša a ten svoj debut v základnej zostave MŠK oslávil gólom na 2:0. Senicu však útočné snahy neopustili, stále sa snažila o kontaktný gól, ale Žilina jej nádej na body zarazila po hodine hry.

Do lopty sa z diaľky oprel kapitán Káčer a strelou k ľavej žrdi zvýšil na rozdiel triedy. Káčer mal gól na kopačke aj v 69. min, no Taborda si s jeho pokusom poradil. O dve minúty mohli konečne skórovať Seničania, keď sa lopta po zlom odkope domácich dostala na ich kopačky, Castaňedovu strelu však Holec vyrazil a Baumgartnerov následný pokus chytil.

Káčer bol pri chuti a v 74. min upravil už na 4:0, keď zužitkoval dobrú prihrávku od Boženíka, presadil sa cez obrancov a lobom aj cez Tabordu. Žilinčania už potom viac mysleli na bavenie divákov a útok ako na bránenie a v 85. min sa po rohu Mysloviča a teči Králika lopta dostala do siete po piaty raz. Upraviť skóre na poltuctový rozdiel mohol ešte Boženík, ale v 88. min jeho pokus Taborda vyrazil a tak ostala žilinská výhra nad Senicoupäťgólová.

Góly: 24. Boženík, 48. Ďuriš, 60. a 74. Káčer, 85. Králik.

Rozhodovali: Glova – Pozor, Somoláni, ŽK: Boženík, Králik – Dias, Cascardo, Baumgartner, El Moudane, 2522 divákov

ŽILINA: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Sluka – Demiri – Káčer, Bernát (71. Myslovič) – Ďuriš (77. Jánošík), Boženík, Diaz (65. Vallo)

SENICA: Taborda – Cascardo, Dias, Didiba, Krč – Klapan (90. Addo) – Yenne, El Moudane, Totka (68. S. Sulley) – L. Ramirez (61. Baumgartner), Castaňeda

Hlasy trénerov:

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Obával som sa tohto zápasu, pretože všetky predošlé so Senicou boli o detailoch a rovnako aj ten dnešný. V prvom polčase nám nefungovala dobre organizácia hry, ale dobre zvládnutou štandardkou sme sa dostali do vedenia. V druhom polčase sme zlepšili organizáciu hry a bolo to vidieť aj na ihrisku. Zlepšili sme náš výkon a za to, čo sme predviedli v druhom polčase, sme si víťazstvo zaslúžili."

Michal Ščasný, tréner Senice: "Som sklamaný, ani nie tak z predvedenej hry ako z výsledku. Nehrá sa však na to, či hráte pekne, alebo máte nejaké šance, ale či získate body alebo nie. Výsledok je pre nás dosť krutý, pretože do stavu 2:0 sme boli nebezpeční a Žilinu sme nepúšťali do zložitejších situácií. Žilina však od stavu 2:0 a situácie, ktorá zaváňala penaltou v náš prospech, bola lepšia, nebezpečnejšia, dominantnejšia a zaslúžene vyhrala."