Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Sportika Cup: Zápas v Kútoch prilákal 400 divákov

Do ďalšieho kola postúpili mužstvá z najvyššej oblastnej súťaže.

Jablonica - SobotišteJablonica - Sobotište (Zdroj: Martina Radošovská)

SENICA. Druhé kolo novej pohárovej súťaže Sportika Cup prinieslo víťazstvá mužstiev zo šiestej ligy.

Jablonica - Sobotište 3:4 (1:2)

Druhé kolo pohárovej súťaže prilákalo do Jablonice veľmi peknú divácku kulisu. Hneď v úvode zápasu domáci pohrozili, no lopta letela ponad hosťujúcu bránu. Otvárať skóre mohli aj hostia, no tiež neboli presní v zakončení a pekná strela skončila povedľa brány. Do vedenia sa dostala Jablonica vďaka Januškovi, ktorý v 17. minúte otvoril skóre. Toto vedenie domácich však netrvalo dlho a po peknej výmene lopty pred 16-tkou zakončil hosťujúci Nečas špicom na 1:1. V 22. minúte opäť pohrozili domáci, no ich pekná strela preletela povedľa vzdialenejšej žrde. Svoju šancu zahodili aj hostia, keď v 24. minúte pekná strela z diaľky minula domácu bránu, no Sobotište vzápätí naklonilo víťazstvo na svoju stranu, vďaka presnému zásahu Švárneho. Zvýšiť mohli hostia aj krátko pred koncom prvého polčasu ale Beňova hlavička skončila na domácej žrdi – 1:2.

Po výmene strán sa domácim podarilo vyrovnať vďaka Mihalcsakovi, no hostia sa dostali opäť do vedenia Včelkovým gólom zo štandardnej situácie a tentokrát si ho poistili aj Kubinovým presným zásahom na 2:4. Domáci v závere zápasu Predmeským už len skorigovali výsledok na konečných 3:4.

Góly: 17. Januška, 49. Mihalcsak, 88. Predmeský - 20. Nečas, 25. Švárny, 58. Včelka, 72. Kubina. 250 divákov.

JABLONICA: Lörincz - Pitorák, P. Mihalcsak, Pátek (82. Malík), Jenčík (82. Králik), Štefanka, Predmeský, Januška, Masaryk (46. Nestarec) , Galba, Kolenyak (76. Mihalcsak)

SOBOTIŠTE: Velický - Beňa, Hyža (57. Pullmann), Kadlečík, Čederle, Nečas, Závodský (67. Filuš), Včelka, Hanzlíček (46. Kubina), Švárny (46. Kúdela), Tomeček

Hlboké - Rohov 3:0 kontumačne

Hostia na zápas nepricestovali, čo však avizovali už na začiatku týždňa.

Oreské – Popudinské Močidľany 7:4 (3:2)

V Oreskom si prišli diváci na svoje. Priateľská atmosféra, dobré výkony oboch mužstiev a množstvo gólov, aj to prinieslo druhé kolo pohárovej súťaže. Napriek horúčave išli obe mužstvá naplno a na ihrisku odovzdali všetko. Skóre otváral v 9. minúte domáci Pavlačka, ktorý sa so svojimi štyrmi gólmi stal nepochybne hviezdou zápasu. Na tento gól však hostia veľmi rýchlo odpovedali Starým. Rýchla gólová prestrelka však pokračovala, keď Pavlačka už v 12. minúte opäť prinavrátil vedenie domácim. Aj na tento gól našli hostia odpoveď Kopálkom – 2:2, Oreské však odchádzalo do kabín za priaznivého stavu 3:2, a to vďaka Mičovi. Po výmene strán sa obraz hry nemenil a obe mužstvá pokračovali v dobrých výkonoch. Presnejší však boli domáci, ktorí si na konto pripísali ďalšie štyri zásahy, hostia skórovali dvakrát – 7:4.

Góly: 9., 12., 58. a 81. Pavlačka, 39. Miča, 70. Starych, 82. (11m) Beňo - 10. a 80. Starý, 37. T. Kopálek, 60. (11m) Kudláč

ORESKÉ: Štefka - D. Štepanovský (46. Kralovič), A. Baláž, Praskač, Miča (62. B. Baláž), Petranský (50. A. Štepanovský), Starych, Pavlačka, Beňo, Šefčík, D. Štepanovský (46. Kralovič)

P. MOČIDĽANY: Krušina (46. Kocák) - Sopúšek, Urbánek, Hladký, Vacenovský, Masaryk, J. Kopálek (60. Foriška), Hatala (59. Kudláč), Starý, T. Kopálek, Novák

Trnovec - Radošovce 3:6 (0:5)

Trnovec doma privítal Radošovce a aj keď si so súperom z vyššej súťaže nedokázali poradiť, zápas si nepochybne užili hráči aj diváci. Už od úvodných minút sa prejavil rozdiel dvoch súťaží, keď sa hostia ujali vedenia a postupne zvyšovali. Do kabín sa odchádzalo za nepriaznivého stavu pre domácich 0:5, no tí sa napriek tomu nevzdali. Po výmene strán prišiel dôležitý gól domáceho Vinklera a aj keď hostia zvýšili vedenie Drgonom, viac sa k slovu nedostali. Domáci najskôr znížili Brezinovou premenenou penaltou, v závere zápasu uzavrel na konečných 3:6 Košút. Pred posledným gólom sa na strane hostí ešte začervenalo, keď Drgon odišiel po dvoch žltých kartách predčasne do spŕch.

Góly: 53. Vinkler, 74. Brezina (z11m), 85. Košút - 10. a 19. Ivánek, 11. Ťulák, 14. Kovalovský, 24. a 65. Drgon

TRNOVEC: Kopeček - Štítny, Ľ. Hazuza, Brezina, Čech (72. Rajnoha), Šenigla (68. Morong), Vinkler, Janota (20. T. Hazuza), Košút, Brunovský, Zubalík (46. Tarbuk)

RADOŠOVCE: Bulka - Žúrek, Tokoš, Ivánek, Sloboda , Vávra (54. Halaš), Kubina, Drgon, Prokeš, Kovalovský (65. Smetana), Ťulák

Smolinské - Dubovce 0:0 (0:0). na pok. kopy 6:7

Zápas v Smolinskom bol vyrovnaný od úvodných minút s minimom šancí na oboch stranách. Domáci si v prvom polčase vytvorili dve sľubné šance, ktoré však nedokázali premeniť na gól. Po výmene strán, mohli nakloniť víťazstvo na svoju stranu zas Dubovce, no Štefanka podržal domácich. Zápas sa tak skončil zaslúženou remízou. O víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy, ktoré dopadli lepšie pre hostí.

SMOLINSKÉ: Štefanka (46. Szomolay) - Kašák, Okasa, Rehák, J. Goga, Daniel (46. Maderič), Burian, Riška, Hudák (46. P. Goga), Škoda, Cintula (72. Polák)

DUBOVCE: Pekar - Rybnikár, Krutý (46. M. Sprušanský), Polák (36. Gregúrek), Černek, Sloboda, T. Sprušanský, D. Kudláč, M. Kudláč, Madák, Vanek (77. Pollák)

Šaštín - Borský Mikuláš 1: 1 (0: 1), na pok. kopy 3:2

Vyrovnaný zápas videli diváci aj v Šaštíne, kde o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. Skóre ovárali krátko pred koncom prvého polčasu hostia Cintulom a toto vedenie si dokázali dlho udržať. Keď už to vyzeralo, že postup má Borský Mikuláš na dosah, Stanický využil šancu a v 84. minúte vyrovnal. Nasledovali pokutové kopy, po ktorých sa z postupu radovali domáci.

Góly: 84. Stanický - 43. Cintula

ŠAŠTÍN: Vach - Šedivý, Suchý, Brunner, Malík (69. Havlíček), Mach, Stanický, Bartal (46. Formánek), Šághy, Zajíček, Dostál (46. Pollák)

B. MIKULÁŠ: Michalica (46. Cigánek) - Plaisner, Kassay (46. Š. Macek), Cvečka (77. Šedivý), Ondriska (46. Černý), Ľ. Macek, R. Cintula (72. M. Cintula), Lipár, Abogan, Stupavský, Morávek

Kúty - Stráže 2:4 (2:2)

Zápas s veľmi peknou diváckou kulisou bol bohatý na góly. Prvých 30. minút dokázali domáci držať krok s favorizovaným mužstvom zo Stráží. Dostali sa dvakrát do vedenia vďaka gólom Valúšeka a Poláka, no hostia na oba góly rýchlo odpovedali Slovákom a Fuknom – 2:2. Druhý polčas už domáci hosťujúcu bránu príliš neohrozili. Stráže boli v druhom polčase aktívnejšie na lopte a mali viacej šancí. V 73. minúte prišiel gól Fuknu po veľkej chybe domáceho brankára. Ďalší gól prišiel po zaváhaní domácej obrany, ktoré využil Slovák a spečatil víťazstvo hostí na 2:4

Góly: 18. Valúšek, 30. Polák - 27. a 84. Slovák, 36. a 73. Fukna. 400 divákov

DOMÁCI: Vávra - Zemánek (77) . Daniel), Bílek, Pavlovič (85. Ivánek), Lovecký, Šefčovič, Smolinský, Valúšek, Polák (76. Celláry), Vrábel, Puškač

HOSTIA: Hladký - I. Letko, Pagáč, Fukna, Daniel, Herda (59. Hubek), Slovák (88. Waldhauser), Polák (76. Celláry), Danihel (63. Krchňavý), L. Letko, Búran

Cerová – Rybky odohrá sa 15. septembra o 19:00.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

FOTO+ VIDEO: Pätnásťročné dievča predali na sobáš

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil štyroch Slovákov zo zločinu obchodovania s ľuďmi.

Obce v okrese Malacky využijú na odberné miesta čo najviac exteriér

Obce v okrese Malacky využívajú pri odberných miestach, na ktorých sa bude počas víkendu testovať, čo najviac exteriérové možnosti, v mnohých prípadoch napríklad futbalové