Senica si doma nedokázala poradiť so Zlatými Moravcami

V priebežnej tabuľke patrí Záhorákom predposledné miesto.

(Zdroj: TASR)

SENICA. Futbalisti FK Senica prehrali v piatkovej predohrávke 6. kole Fortuna ligy doma s ViOn-om Zlaté Moravce 1:3.

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 1:3 (1:1)

Seničania po nešťastnom zápase s Ružomberkom nastúpili v zostave s dvoma novými tvárami v obrane - stopérom Favarom a obrancom Cascardom, resp. na lavičke bez suspendovaného trénera Michala Ščasného.

V útoku hostí zasa nastúpila nová akvizícia Jarovič. Od začiatku sa hralo prevažne v strede poľa, pričom miernu prevahu mali hostia. Prvý medzi žrde trafil v 10. minúte domáci Yenne, lopta po teči išla na roh.

Hosťom sa z ničoho nič podarilo otvoriť skóre, keď po ruke v šestnástke hosťujúci kapitán Ďubek s prehľadom premenil pokutový kop. Seničanom sa onedlho podarilo vyrovnať, keď El Moudane rozohral štandardku na Favara, ten hlavou loptu poslal do päťky, kde zazmätkovala hosťujúca obrana, čo využil Didiba a z otočky poslal loptu nekompromisne do siete. Potom mali loptu častejšie na kopačkách hostia, domáci sa na ihrisku hľadali a kazili, no ďalšie šance sa už nezrodili.

Súvisiaci článok Bývalý kapitán Erik Otrísal opúšťa Senicu Čítajte

Do druhého polčasu vstúpili Seničania oveľa aktívnejšie a boli nebezpeční smerom dopredu. V 52. minúte bol na konci krásnej kombinačnej akcie striedajúci Ramirez, ale jeho strelu brankár vyrazil na roh.

O malú chvíľu tvrdo strieľal z vyše 20-metrov Klapan, aj túto loptu brankár vyrazil na roh. Hosťom vyšiel ojedinelý brejk v 59. minúte, po krídelnej akcii Šveca a prihrávke do druhej vlny zakončil krásne prízemnou strelou z voleja Ďubek.

Ten istý hráč ďalšiu šancu o tri minúty nepremenil, ale v 71. minúte po jeho rohu najvyššie vyskočil Jarovič a hlavou upravil na konečných 3:1 pre hostí. Senica sa ešte snažila skorigovať, ale stretnutie sa už viac-menej len dohralo.

Góly: 25. Didiba - 17. a 68. Ďubek (prvý z 11 m), 71. Jarovič.

Rozhodovali: Dohál – Kováč, Poláček, ŽK: Yenne - Tóth, Jarovič, Ďubek, Brašeň, 715 divákov.

SENICA: Taborda - Cascardo, Favaro (75. Baumgartner), Didiba, Krč - Addo (46. Ramirez), Klapan – Yenne, El Mouhdane, Totka (74. Sulley) - Castaňeda

ZLATÉ MORAVCE: Pindroch - Čögley, Asanovič, Tóth, Brašeň - Duga (80. Mihálik) - Válovčan (30. Švec), Sloboda, Ďubek, Kovaľ - Jarovič

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble): "Do zápasu sme vstúpili aktívne, snažili sme sa prinútiť súpera, aby nemohol kombinovať. Strelili sme gól, bohužiaľ po štandardke sme inkasovali. Do druhého polčasu sme chceli ísť s tým, že chceme strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci sa dostali do tlaku po našich zaváhaniach. Ustáli sme to, keď sa nám podarilo vyrovnať hru strelili sme dva góly. Zvíťazili sme zaslúžene."

Patrik Durkáč (asistent trénera FK Senica): "Zápas sa mi hodnotí ťažko, prvý polčas sme nehrali to, čo sme chceli. Prispôsobili sme sa hre súpera, bol to polčas viac o osobných súbojoch, ktoré sme prehrávali. Do druhého polčasu sme spravili zmenu, nabádali sme chlapcov, aby pokračovali vo svojej hre. Začali sme aktívne, prevzali sme iniciatívu a boli sme futbalovejší.

Vypracovali sme si niekoľko príležitostí, ktoré sme však slabým dôrazom nedokázali premeniť. Zápas nám ukázal odvrátenú tvár futbalu, aktívnejšie a lepšie mužstvo inkasovalo gól. Súper nám ukázal veľkú školu efektivity. Chlapci odviedli množstvo dobrej práce, stále sme mladý tím, ktorí sa formuje. Chlapcom dnes nemôžem vytknúť moment, kedy by vypustili jeden súboj. Podali kolektívny výkon. Určite máme na čom stavať."