CHROPOV. Futbalové zázemie dedinských klubov sa nepochybne líši od vyšších líg. Aj malé štadióniky oblastných klubov v Trnavskom kraji majú divákom čo ponúknuť a často ukrývajú rarity, ktoré by sme inde nenašli. My sme sa na niektoré z nich detailne pozreli.
Z histórie klubu
V Chropove sa začala písať história futbalu v roku 1966, kedy prvý súťažný zápas ešte pod vtedajším názvom TJ Družstevník Chropov odohralo mužstvo v Popudinských Močidľanoch s výsledkom 4:1 pre domácich. Športový areál začali budovať v 2. polovici 60. rokov 20. storočia, kedy sa družstevné kuríny prerobili na kabíny pre športovcov. Okrem hrania futbalu sa postupne zveľaďovalo celé prostredie ihriska, ktoré sa upravilo na predpísané miery a bola postavená aj tribúna.
Obec v priebehu rokov reprezentovali okrem mužstva dospelých aj mládežnícke mužstvá žiakov a dorastu. Postupne sa chropovskému futbalu darilo striedavo. Historicky najúspešnejšie obdobie futbalu v obci bolo za čias trénera Jána Calpaša zo Skalice, ktorý mužstvo doviedol do okresnej súťaže, kde pôsobilo niekoľko sezón za sebou.
V sezóne 2015/16 oslávil Chropov 50. výročie založenia futbalu v obci, navyše sa tento súťažný ročník mužstvu darilo a postúpilo z 8. ligy do 7. ligy (II. triedy ObFZ Senica). Vo vyššej súťaži sa Chropov udržal len jednu sezónu a vypadol späť do najnižšej oblastnej súťaže, v ktorej pôsobí dodnes.

Futbalové ihrisko v Chropove vyrástlo vedľa potoka nazývaného Chropúvka na okraji obce. Pri vstupe do areálu vás zaujme budova štadióna na kopci, ku ktorej vedú schody.
V budove sa nachádzajú šatne pre hráčov aj rozhodcov, spoločenská a technická miestnosť. Súčasťou areálu je aj bufet, kde si na svoje prídu miestni fanúšikovia na zápasoch. Pod kopcom sa nachádza hracia plocha, kúsok nad ňou je umiestnená menšia, ale staršia tribúnka.