Regionálny futbal: Gbely si schuti zastrieľali, Brodské a Radimov sa držia na špici tabuľky

Podrobný prehľad futbalového diania od IV. po VIII. futbalovú ligu.

Ilustračná fotkaIlustračná fotka (Zdroj: Martina Radošovská)

4. LIGA SZ: Štyri góly Nemca dopomohli Gbelom k vysokému víťazstvu

Hlohovec – Gbely 1:6 (0:4)

Nováčik z Gbelov sa dočkal prvého víťazstva, keď mladý tím z Hlohovca potrestal za každú vážnejšiu chybu. „Naftári“ o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď v priebehu polhodiny nastrieľal hetrik D. Nemec a na polčasových 0:4 upravil Bohun. Po zmene strán skúsenejší hostia kontrolovali vývoj zápasu, pridali Nemcom ešte jeden gól. V závere dovolili domácim po strele Veľkého upraviť výsledok na 1:5, ale posledné slovo mal aj tak hosťujúci Mráz – 1:6.

Góly: 80. Veľký – 4., 31., 34. a 68. D. Nemec (tretí z 11 m), 45. Bohun, 84. Mráz. ČK: 50. Farkaš.

HLOHOVEC: Janček - Bohunický, Veľký, Andrássy, Vidovič, Izakovič, Brodziansky (40. Miklošík), Oboril (46. Maksymchuk), Morvay, Dreval, Farkaš
GBELY: P. Ravas - Červeňák, Frůhauf (59. Nemečkay), Smetana, Bzdúšek, Kratochvíl, Bohun, Mráz, Zajíček (46. Lukáč), L. Ravas, Nemec

Moravský Svätý Ján – Piešťany 0:3 (0:0)

Domáci mali v prvom polčase dve veľké šance, ktoré nevyužili. Hru postupne prebral nováčik z Piešťan, ale pozorní brankári na oboch stranách nič nedovolili. Po zmene strán poslal z uhla hostí do vedenia Kusý, ten istý hráč zvýšil po obohratí obrany na 0:2 a Glos iba spečatil výhru na rozdiel triedy – 0:3.

Góly: 50. a 60. Kusý, 63. Glos.

MORAVSKÝ SV. JÁN: E. Benkovič - Mach, M. Bolf, M. Benkovič, D. Chvátal, R. Chvátal, Šimonovič, Stanek, Sirka (50. Štefek), D. Bolf (61. Vidovič), Nemec
PIEŠŤANY: Bránsky - Glos (73. Miškech), Hutár, Hrnčiar, Polačik, Gula (87. Rusnák), Štefanka (85. Žák), Kusý, Braniša, Korec (46. Klasovitý), Horil

Horná Krupá – Špačince 2:2 (1:1)

V Hornej Krupej videli diváci výborný zápas z oboch strán. Stretli sa dve vyrovnané a útočné mužstvá. Po prihrávke z krídla išli hostia od vedenia Píšom, ale Fodor dokázal pred odchodom do šatní odpovedať. V druhom polčase prišla chvíľa domácich, kedy mali mierne navrch, čo využil strelou Šarabok – 2:1. Hostia v závere vrhli všetko do útoku v snahe vydolovať aspoň bod, a ten zariadil zvnútra šestnástky v 89. minúte Maška – 2:2.

Góly: 43. Fodor, 62. Šarabok – 31. Píš, 89. Maška.

HORNÁ KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Mikláš, Šarabok, Španka, Blaho, Žák (60. Ertl), Šiška, Maron (75. Sabo), Strečanský, Zaoral (84. Zázik)
ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Žitný, Hlúch (25. Rippel), Komadel, Bango, Ondriš (64. Novanský), Konečný, Píš, Akbar (54. Cmero), Maška

Brodské – Voderady 2:1 (2:0)

Domáci potvrdili dobrú formu z úvodu súťaže, ale rýchly gól Kompuša Brodskému skôr ublížil. Boli síce futbalovejšie, ale dopúšťalo sa zbytočných strát lôpt. Napriek tomu domácich definitívne upokojil pred odchodom do šatní po centri Štepník – 2:0. V druhom polčase domáci kontrolovali priebeh, ale „odmietli“ niekoľkokrát zvýšiť svoje vedenie, za čo ich potrestal strelou Dubovský – 2:1. Hostia ožili, ale domáci si už víťazstvo postrážili.

Góly: 7. Kompuš, 42. Štepník – 76. Dubovský.

BRODSKÉ: Janči - Ciprys, Hnát, Štepník, Vrábel, M. Bartal, T. Bartal, Gonda (58. F. Daniel), T. Daniel, Kompuš (90. Jakubec), Trubiroha (86. Šarkőzy)
VODERADY: Brestovanský - Živický, Tománek, Jurkovič, Pištej, Cíferský (59. Fatranský), Rosypál (77. Ivančík), Zelenský, P. Páleník (74. Šoka), Šurina, Dubovský (89. Bachratý)

Mokrý Háj – Zvončín 3:6 (2:5)

Výborne naladený maldý celok zo Zvončína začal útočne aj v Mokrom Háji a bežecky svojho súpera nešetril. Na vedúci gól Rumpela síce domáci ešte odpovedali penaltou Biskupiča – 1:1, lenže následne neustrážili vnútri šestnástky Jankoviča a bolo 1:2. Predsa len ešte na to Prokeš odpovedal, ale v závere polčasu hostia ukázali efektivitu, keď po troch rýchlych akciách strelili za tri góly tri minúty a bolo rozhodnuté – 2:5. Zaujímavý duel pokračoval aj v druhom dejstve. Po góle Biskupiča na 3:5 domáci nachvíľu ožili, ale rýchly Klenkovič dal bodku za zápasom – 3:6.

Góly: 23. Biskupič (11m), 35. Prokeš, 56. Biskupič – 15. a 44. Rumpel, 29., 43. a 45. Jankovič, 67. Klenkovič.

MOKRÝ HÁJ: Juračka (46. Kotvas) - Bohunický, Šefčík, Brezina (46. M. Valúch), Šmida (46. Šipold), R. Valúch (75. Peška), Prokeš, Tokoš, Biskupič (57. Daňhel), Kubisa, Čermák
ZVONČÍN: Smolek - Bron (76. Čambor), Daniš, Glasa, Lošonský, Vyskoč, Jankovič (75. Matlák), Planeta, Zelenský, Rumpel (58. Klenkovič), Brečka

Holíč – Radimov 2:3 (1:2)