Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Regoinálny futbal: Ani jeden z nováčikov naplno nebodoval. Gbely a Štefanov s prehrou, Letničie remízovalo

Podrobný prehľad futbalového diania od IV. po VII. futbalovú ligu.

Ilustračná fotkaIlustračná fotka (Zdroj: Martina Radošovská)

4. LIGA SZ: Gbely v prvom kole nebodovali

Dolné Vestenice – Gbely 4:2 (2:1)

Dolné Vestenice odohrali premiérový zápas novej sezóny IV. ligy SZ. Ich súperom bol ďalší nováčik tejto súťaže, a to Gbely. Domáci začali v tomto zápase priam výborne a o ich prvý gól sa postaral už v 6. min. Tomáš Olej. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 21. min. po góle z kopačky Dvořáka, no už o štyri minúty neskôr vrátil vedenie domácim kapitán Martin Líška. Najlepší strelec uplynulého ročníka V. ligy Sever sa presadil ešte dvakrát. Hosťom sa v závere podarilo už iba zmierniť svoju prehru po presnom zásahu Kratochvíla. Dolné Vestenice v prvom zápase zvíťazili 4:2.

Góly: 6. T. Olej, 28., 50. a 57. M. Líška (1 z 11m) – 21. J. Dvořák, 81. T. Kratochvíl.

GBELY: Vanek - Dvořák, Červeňák, Kratochvíl, Smetana, Bohun (64. Lukáč), Mráz, Ravas, Cvečka, Zajíček (71. Nemečkay), Nemec

Ostatné výsledky: Partizánske - Kvašov 3:1 (2:0), Častkovce - Prečín 3 : 0 (kontumačne), Trenčianske Stankovce - Vrbové 0:2 (0:1), Trebatice -Prievidza 1:0 (1:0), Domaniža - Lehota pod Vtáčnikom 2:2 (0:1), Jaslovské Bohunice - Boleráz 1:1 (1:1), Bánovce nad Bebravou - Hlohovec 4:2 (2:1)

5. LIGA ZÁPAD: Radimov, Holíč a Brodské s víťazstvami

Voderady – Radimov 0:2 (0:2)

Vo Voderadoch sa hrala repríza posledného kola uplynulej sezóny, kedy domáci remizovali s Radimovom a obrali ho o postup. Hostia to však tentokrát domácim oplatili. Hoci Voderady držali s favoritom dlho krok, postupne sa kvalita hostí začala prejavovať a do gólov ju pretavili v samom závere polčasu. Najskôr v 42. minúte Foriška a potom po nedorozumení domácich hráčov v 44. minúte Božek. V druhom polčase sa domáci snažili vrátiť do stretnutia, ale hostia hru kontrolovali a zvíťazili.

Góly: 42. Foriška, 44. Božek

VODERADY: Brestovanský - Hanzel (66. Baboš), Jurkovič, Lacuška, Rosypál, Páleník, Tománek (77. L. Bachratý), Cíferský, Ivančík, Zelenský, Šurina (52. Dubovský)
RADIMOV: Krakovský - Urbánek (71. S. Vanek), Hrubša (86. Rosa), Šefčovič (71. DERMEK), Černek, Drápal, Kessl, Balážik (59. Šebesta), Foriška, Valsa, Božek (59. Ferenčík)

Mokrý Háj – Holíč 1:5 (1:2)

Mokrohájčania si po prehre v Slovnaft Cupe pripísali aj prehru v lige. Na rýchly gól Konečného odpovedal vydarenou strelou Pobuda, ale Konečný mal svoj deň a v 13. minúte strelil druhý gól hostí. Hral sa svižný futbal z oboch strán a na ďalší gól čakali diváci až do druhého polčasu, kedy v 57. minúte zaknihoval hetrik Konečný – 1:3. Postupne začali domáci pridávať na aktivite v snahe vrátiť sa do zápasu, ale neúspešne. V závere ich tak dvomi gólmi úplne znechutil Uher a hostia vyhrali 5:1.

Góly: 11. Pobuda – 6., 13. a 57. Konečný, 88. a 90. Uher.

M. HÁJ: Juračka - Bohunický, M. Valúch, Šefčík (20. Prokeš), Brezina, R. Valúch (60. Šmida), Pobuda, Daňhel (86. Mucha), Kubisa, Tokoš (60. Peška), Biskupič
HOLÍČ: Sloboda - Petrovič, Vaclavik (80. Hlaváč), Konečný, Nečas, Krempa, Mišík, Uher, Rajčák (66. Martinusík), Kubinec, Masaryk (90. Ružička)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C63TG na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M63TG na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).