SENICA. Jesenná časť nového súťažného ročníka odštartovala a my sme sa ešte pred jej začiatkom porozprávali s predsedom ObFZ Senica Miroslavom Gučekom.
Pred sebou máme novú sezónu, ale vráťme sa ešte na chvíľku k tej starej. Ako by ste zhodnotili predchádzajúci súťažný ročník?
- Minulý ročník bol oproti predchádzajúcim o niečo iný, pretože výraznejšie nedominovalo žiadne mužstvo a siedma liga, ako aj šiesta boli vyrovnané. Až v závere sezóny zostali dominantnejšie Rybky, pretože šírkou a kvalitou kádra vynikali. Čo sa týka mládežníckych mužstiev, najmä v doraste to bolo napínavé takmer do posledného kola, kde sa rozhodovalo medzi Sobotišťom a Radošovcami. V zvyšných súťažiach boli víťazi jasní už popredu.
Sezónu by som celkovo zhodnotil pozitívne, aj z toho hľadiska, že sa zlepšila kultúra na ihriskách, a to hlavne vďaka dotáciám Slovenského futbalového zväzu. Na niektorých štadiónoch prebehli určité rekonštrukcie, či už šatní alebo ihrísk, čo malo pozitívny vplyv aj na návštevnosť a rovnako sa zlepšilo aj prostredie okolo futbalu.

Zo senickej oblasti nepostúpilo do 5. ligy Západ žiadne mužstvo. Rozprávali ste sa s klubmi, prečo nechcú postúpiť?
- Veľmi ma mrzí, že od nás nikto nepostúpil, pretože Rybky majú kvalitný káder a zrejme ani finančná stránka vyššej súťaže by im nerobila problémy. Osobne si myslím a potvrdilo sa mi to aj v rozhovoroch s hráčmi, že hlavným problémom je cestovanie. Mnohí totiž pracujú alebo dochádzajú za štúdiom a pre nich sú zápasy v rámci okresu časovo výhodnejšie.
Už v zime ste avizovali, že pre každú mužskú súťaž chcete získať sponzora, čo sa vám aj podarilo. Od novej sezóny sa tak zmenili názvy súťaží, šiesta liga Sportika je po novom Felber, 7. liga DoubleStar Bet a 8. liga Sportika. Poviete nám o akých sponzorov ide?
- Myslím si, že spoločnosť Sportika netreba predstavovať, keďže spolupráca prebieha už dlhšie. Sportika túto sezónu sponzoruje aj novú pohárovú súťaž, ktorej prvé kolo máme úspešne za sebou. Čo sa týka Felberu, ide o distribúciu piva a nealkoholických nápojov. Felber má svoj vlastný pivovar a značku piva. DoubleStar je trenčianska stávková kancelária.
Ako ste už spomenuli, prvé kolo Sportika Cup-u je za nami. Ako ho hodnotíte a aké ohlasy sa k vám dostali?
- Prvé kolo hodnotím veľmi dobre. Pri vylosovaní sme sa snažili vytvoriť dvojice z bližšieho okolia, aby sa odohrali atraktívne derby zápasy, čo malo po prvom kole veľmi pozitívny ohlas, aj čo sa týka návštevnosti, ale aj čo sa týka samotných stretnutí. Aj v druhom kole sa vytvorili z postupujúcich mužstiev dvojice, kde spolu budú hrať opäť susedné obce. Až tretie kolo bude o niečo iné.

Divácka návštevnosť pohárových zápasov sa pohybovala od 100 až po 300 divákov. Je toto pre vás dobrou spätnou väzbou na Sportika Cup?
- Určite áno, teší nás, že je súťaž divácky atraktívna a rovnako je atraktívna aj pre samotné mužstvá. Všetky náklady spojené s pohárovými zápasmi platí futbalový zväz a sponzor Sportika, zároveň prvé kolo poslúžilo mužstvám ako prípravný zápas. Kluby navyše môžu využiť aj divácky potenciál.
Vlnu kritiky vzbudila ôsma liga, respektíve jej model. Súťaž pokračuje spojením senickej a myjavskej oblasti, napriek tomu má len desať účastníkov. Mužstvá odohrajú 18 kôl, pričom sa začína 10. augusta a kluby budú od 3. októbra do 19. apríla stáť, čo viacerým príde ako veľmi dlhá doba. Komunikovali ste o tom s klubmi?