Senica vstúpila do nového ročníka víťazstvom

Na domácom štadióne porazila Trenčín.

(Zdroj: TASR)

FK Senica - AS Trenčín 3:1 (0:1)

Od začiatku zápasu mali loptu viac na svojich kopačkách hostia a domáci sa spoliehali na protiútoky. V 8. min sa v prvej šanci ocitol Castaneda, ktorý však spoza šestnástky mieril vedľa.

Do sľubnej pozície sa dostal v 12. min Yenne, ale v pokutovom území dlho váhal so zakončením a jeho strelu zblokovala trenčianska obrana. Hostia prvý raz ohrozili senickú bránku v 22. min z priameho kopu, keď Roguljičovu strelu domáci brankár vyrazil na roh.

Na druhej strane sa v 31. min po centri Yenneho hlavou presadil Košút, ale lopta išla tesne vedľa Šemrincovej bránky. Do kabín išli napokon s jednogólovým vedením Trenčania, keď v 45. min sa na pravej strane cez Otrísala presadil Bukari a jeho center gólovo zužitkoval Depetris.

Súvisiaci článok FK Senica chce nadviazať na záver uplynulej sezóny Čítajte

Druhý polčas bol oveľa živší ako prvý a diváci sa mali na čo pozerať. Do 55. min mohli dať Trenčania dva góly a o zápase mohlo byť rozhodnuté. V 52. min po prihrávke Bukariho bol v čistej šanci Depetris, ale nastrelil len brvno domácej bránky.

O dve minúty po chybe Záhorákov sa do zakončenia dostal Bukari, ale lopta po jeho strele sa obtrela o brvno senickej bránky. Kľúčovým hráčom zápasu bol striedajúci senický Eneji Moses. V 52. min dal prvýkrát o sebe vedieť, keď sa lopta po jeho strele obtrela o pravú žrď trenčianskej bránky.

V 68. min sa Záhorákom podarilo vyrovnať po spolupráci dvoch mladých Nigérijčanov, keď výborný center Yenneho našiel na päťke Mosesa a ten tvrdou strelou prestrelil Šemrinca. Zápas bol otvorený a na svoju stranu sa ho podarilo získať Seničanom.

V 81. min sa v šestnástke hostí presadil Moses, keď jeho strelu tečoval ešte Kleščík a bolo 2:1. Kleščík v 90. min fauloval v pokutovom území Yenneho a nariadenú penaltu premenil Castaneda. Seničania dokázali v druhom polčase zlepšiť svoj výkon a otočili vývoj zápasu.

Góly: 68. a 81. Eneji Moses, 90. Castaneda (z 11 m) - 45. Depetris.

Rozhodovali: Ziemba - Tomčík, Ádám, ŽK: Klapan, Otrísal, Moses - Depetris, 983 divákov.

FK Senica: Taborda - Klapan, Dias, Košút, Otrísal - Yenne (90.+ Totka), El Moudane, Cvek (87. Didiba), Baumgartner (46. Eneji Moses) - Castaneda, Sulley

AS Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek (37. Kleščík), Laczkó, Skovajsa - Roguljič (73. Ubbink), Koolwijk, Zubairu (82. Kadák) - Bukari, Depetris, Corryn