Utorok, 16. júl, 2019 | Meniny má Drahomír

Štefanov dosiahol historický úspech

V novej sezóne nastane zmena nielen v hráčskom kádri, ale aj na trénerskom poste.

ŠFK ŠtefanovŠFK Štefanov(Zdroj: Martina Radošovská)

Štefanov má za sebou nepochybne náročnú, ale veľmi úspešnú sezónu, po ktorej zdvíhali nad hlavy víťazný pohár. Počas jari však mužstvo zasiahli udalosti, s ktorými dopredu nemohli počítať.

Na jar takmer bez útoku

Ku koncu sezóny akoby Štefanovu dochádzali sily, problém však nastal niekde inde. Cez zimnú prestávku ešte o takýchto problémoch ani len netušili a káder nebolo potrebné výraznejšie dopĺňať. K mužstvu pribudol len odchovanec Lukáš Daniel, ktorý pôsobil v Gbeloch, kde vyrastal v doraste, no skúsenosti zbieral aj v mužskej kategórii.

Článok pokračuje pod video reklamou

Hneď v druhom jarnom kole prišiel pre Štefanov dôležitý a pomerne kľúčový zápas jarnej časti, kedy na domácej pôde privítali Petrovu Ves.

„Tento zápas sme zvládli s výsledkom 3:2, problémy však začali krátko po ňom, keď odišiel Braňo Tureček. Počas minulej sezóny sa stal najlepším strelcom celej druhej triedy, a keďže je to veľmi dôležitý ofenzívny hráč, táto strata pre nás bola veľká. Rozhodnúť sa musel z hodiny na hodinu, keďže dostal pracovnú ponuku v zahraničí,“ prezradil tréner Miroslav Ovečka.

Ako keby toho nebolo málo, v treťom jarnom zápase s Vrádišťom sa zranil Martin Macek, ktorý vypadol na štyri až päť zápasov. Rovnako sa pred koncom súťažného ročníka zranil aj ďalší útočník a Štefanov hral zopár kôl takmer bez útoku.

„Na jeseň sme nad súpermi vyhrávali o tri, štyri góly, teraz však horko-ťažko o gól. Nastupovať museli hráči z dorastu, alebo šli do útoku hráči z iných postov. Aj z tohto pohľadu to vnímam tak, že na jar sme nemali tak skúsené mužstvo ako Petrova Ves, kde sú hráči so skúsenosťami aj z iných súťaží. My máme väčšinou všetko odchovancov, ktorých vychoval dorastenecký okres, čiže skúsenosti nie sú až také a musím povedať, že sme sa na jar trápili v koncovke,“ pokračoval tréner.

Zakopol Štefanov, zakopla aj Petrova Ves

Napriek problémom, ktoré sa počas jari vyskytli, dobojoval Štefanov sezónu do úspešného konca.

Súvisiaci článok O záchranu do posledného kola Čítajte 

„Po treťom zápase, keď už sme sa borili s problémami, som povedal aj predsedovi klubu, že ak postúpime s týmto mužstvom, budem to považovať za zázrak. V niektorých zápasoch sme zaváhali, ako napríklad v dosť kľúčovom zápase s Čármi či v Smrdákoch, kde sme hrali paradoxne najlepší futbal za celú jar, no aj napriek tomu sme prehrali. Vyslovene sme boli pozliepaní a na lavičku sme museli zavolať aj hráča, ktorý dva roky nehral,“ pokračoval Ovečka.

Ako však sám dodáva, pri Štefanove stálo počas jari aj šťastie, pretože pri ich zaváhaniach zaváhal aj ich najväčší konkurent z Petrovej Vsi.

„Dali sme im veľa šancí, no nevyužili to, preto si myslím, že sme právom vyhrali, aj keď Petrova Ves na jar vyhrávala nad súpermi presvedčivejšie. Bol to pre nás najväčší konkurent v súťaži a rovnako ako my sa netajili tým, že by chceli postúpiť. Pre nás bolo najväčšie plus to, že sme s nimi zvládli zápasy na jeseň aj na jar, takže pri rovnosti bodov by rozhodovali vzájomné zápasy, ktoré sme mali lepšie.“

Kvalitu vyššej súťaže si uvedomujú

V súvislosti s postupom je na mieste aj otázka, či Štefanov pozná kvalitu vyššej ligy. „Poznám túto súťaž veľmi dobre, pretože som kedysi pôsobil ako hrajúci tréner v Brodskom, ktoré hralo okresnú súťaž a patrili sme vždy do prvej päťky. Ak by káder zostal aj takto, nebudem mať obavu, že by sme boli na chvoste tabuľky, pretože prvých šesť mužstiev je veľmi dobrých, ale s ostatnými súpermi nevidím problém,“ zhodnotil Ovečka.

Ako však ďalej dodáva, v budúcej sezóne sa chcú vyhnúť podobnej situácii, ktorá nastala počas jari, aj preto budú dopĺňať káder.

„Nedá sa predpokladať, aké problémy počas sezóny v mužstve nastanú, koľko hráčov sa zraní a podobne. Chceme sa vyhnúť takýmto problémom, pretože čo nám utečie na začiatku sezóny, sa už potom veľmi ťažko dobieha. Káder chceme doplniť o dvoch, troch hráčov, vieme, že to budeme potrebovať,“ zhodnotil Ovečka.

Okrem hráčov hľadajú aj trénera

Súvisiaci článok Nováčik súťaže má najlepšieho strelca ligy Čítajte 

V Štefanove chcú doplniť káder najmä v útoku, ale aj v obrane. Nehľadajú však len hráčov, ale aj trénera mužstva.

„Trénovať som začal po zranení, kedy som bol po operácii kolena a vedel som, že celú jesennú časť nebudem môcť hrať. Cez zimu som však začal pomaly trénovať a na jar som odohral skoro všetky zápasy. Každý, kto robí funkciu hrajúceho trénera, potvrdí, že je to ťažké. Ja som povedal už vtedy, že ak budem môcť hrať, tak budem chcieť, aby sa k mužstvu našiel tréner, ktorý sa bude venovať trénovaniu a ja sa ešte zatiaľ budem venovať hre. Vedelo sa o tom už od zimy, nešlo o nejaké náhle rozhodnutie,“ uzavrel Ovečka.

Oslavy neprekazilo ani počasie

Štefanov oslávil úspech so svojimi fanúšikmi a aj napriek tomu, že počasie týmto oslavám príliš neprialo, dobrú náladu na štadióne to rozhodne nepokazilo. Oslavy odštartovali zápasom A-mužstva proti fanúšikom, ktorí sa zišli v hojnom poč-te. Po zápase si mužstvo prevzalo víťazný pohár z rúk predsedu Oblastného futbalového zväzu Senica Miroslava Gučeka. O sezóne sme sa porozprávali aj s predsedom klubu Jozefom Hricom, ktorého počas nášho rozhovoru stihli hráči hodiť aj do bazéna.

„Tento úspech vnímam tak, že sa nám podarilo dosiahnuť niečo, čo v Štefanove ešte nebolo, keďže okresnú súťaž sme nikdy nehrali. Za posledné obdobie sme postúpili z poslednej súťaže do 7. ligy a teraz dokonca až do najvyššej oblastnej súťaže. Je to úspech pre celú obec, ktorá si to zaslúžila. Vybudoval sa nový futbalový areál, ktorý ešte stále aj budujeme. Naposledy sa nám podarilo aj vďaka finančnej podpore z projektu SFZ vybudovať tribúnu, vybudovali sme prístrešok a do konca roka by sme chceli ešte aj automatické zavlažovanie,“ rozprával predseda klubu.

Práca s mládežou je dôležitá

Súvisiaci článok Rybky na jar ťahali šnúru bez prehry Čítajte 

Štefanov v posledných rokoch veľmi dobre pracuje s mládežou a vytvoril si veľmi slušnú mládežnícku základňu. „Máme tu dorast, žiakov a teraz aj predprípravku, ktorá ešte nehrala zápasy. Tento rok ich začnú hrávať, ale do súťaže sa ešte neprihlásime. Som rád, že aj keď Štefanov nie je veľká obec, tak máme štyri družstvá cez prípravku, žiakov, dorast až k mužom,“ pokračoval predseda klubu.

Jozefa Hricu a trénera Miroslava Ovečku spája dlhoročné priateľstvo, ktoré preniesli aj do futbalu. „Keď sme si povedali, že chceme postúpiť do vyššej súťaže a ja budem predseda klubu, tak sa nám to podarí, len keď bude trénerom Miro Ovečka. Sme kamaráti od malička, boli sme spolužiaci a máme toho spolu veľa zažitého. Musím povedať, že neviem, či je ešte niekto v okrese alebo aj našej súťaži, komu sa podarilo postúpiť s trénerom, ktorý trénoval zadarmo a len z lásky k futbalu. Chcem mu poďakovať, že doviedol mužstvo do 6. ligy,“ uzavrel Hrica.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sporením sa oberáte o peniaze. Najmä v týchto štyroch prípadoch
 2. Príbeh Maťa Homolu: Od malička srdcom pretekár
 3. Najefektívnejšie vám hladinu železa v tele doplní hémové železo
 4. Dvanásť zaujímavých výletov na spestrenie dovolenky v Turecku
 5. Tohtoročná Pohoda bude BEZ starostí
 6. Výnimočná učiteľka z Ružomberka
 7. Tipy, ako si vybrať najlepší televízor a ušetriť až 1960 €
 8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka v Bulharsku
 9. Rezervujte si last minute dovolenku so zľavou až do 70%
 10. Priláka Bratislava prestížne kongresy?
 1. Príbeh Maťa Homolu: Od malička srdcom pretekár
 2. 15. ročník letnej školy pre študentov z TEC Monterrey, Mexiko
 3. Najefektívnejšie vám hladinu železa v tele doplní hémové železo
 4. S Erasmom v Českej republike
 5. Životné jubileum profesora Ing. Ivana Gschwendta, DrSc.
 6. Dvanásť zaujímavých výletov na spestrenie dovolenky v Turecku
 7. Hurá na záhradnú grilovačku!
 8. Veolia úspešne realizuje EPC projekt pre školské zariadenia
 9. Je výhodnejšie spoločnosť s.r.o. kúpiť alebo založiť na mieru?
 10. Najobľúbenejším ovocím Slovákov sú jahody a banány
 1. Sporením sa oberáte o peniaze. Najmä v týchto štyroch prípadoch 25 976
 2. Výnimočná učiteľka z Ružomberka 11 489
 3. Hodnotenie profesionála: Dovolenka v Bulharsku 10 757
 4. Tipy, ako si vybrať najlepší televízor a ušetriť až 1960 € 10 054
 5. Koľko stojí najlacnejší elektromobil? Cena vás poteší 9 987
 6. Rezervujte si last minute dovolenku so zľavou až do 70% 7 810
 7. Dvanásť zaujímavých výletov na spestrenie dovolenky v Turecku 7 622
 8. Nauč sa ovládať svoje auto! Skryté funkcie kľúča 7 392
 9. Tohtoročná Pohoda bude BEZ starostí 5 221
 10. Najväčšia banka zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 % 4 545

Téma: Futbal


Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

Hlavné správy z SME | MY Záhorie - aktuálne správy

Mesto získalo "tučnú" dotáciu na nové zdravotné stredisko

Projekt rieši novostavbu centra integrovanej zdravotnej starostlivosti s vytvorením nových priestorov na integráciu viacerých zdravotných služieb.

Ilustračné foto.

V prvom kole Sportika Cup-u sa odohrajú zaujímavé zápasy

Mužstvá z nižších líg privedú na svoje štadióny atraktívnych súperov.

Čaro dedinských štadiónov: Petrova Ves sa chce vrátiť do 6. ligy

V blízkej budúcnosti chcú na hlavnom ihrisku vybudovať automatické zavlažovanie, ale aj zrekonštruovať prístupový chodník.

Budova štadióna ŠK Petrova Ves
Aktualizované 17:46

V okrese Senica videli medvedicu s mláďatami

Polícia vyzýva k ostražitosti najmä turistov.

Ilustračná fotka

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická nehoda. Na ceste medzi Beckovom a Trenčínom zahynul motorkár

32-ročný Marek z Trenčianskych Stankoviec narazil na motorke do zvodidiel.

Investor chce nad Nitrou postaviť vyhliadkovú vežu

Do roboty je ochotný sa pustiť, len ak s ním bude "na jednej vlne" primátor alebo starostka.

Aktualizované 17:46

V okrese Senica videli medvedicu s mláďatami

Polícia vyzýva k ostražitosti najmä turistov.

Vybrali SME

Už ste čítali?