Reginálny futbal: Oblastné súťaže už poznajú svojich víťazov

Rybky, Štefanov ani Chvojnicu už nemôže nikto ohroziť.

(Zdroj: FC Rybky/Facebook)

5. LIGA ZÁPAD, 25. kolo: O víťazovi nie je rozhodnuté

Zvončín – Voderady 9:0 (2:0)

Domáci si schuti zastrieľali. Zvončín proti Voderadom od úvodu dominoval a hostia opäť iba potvrdili nevydarenú jar. Z viacerých šancí domáci v prvom polčase využili iba dva, ale po zmene strán sa naplno rozbehli. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale domáci boli futbalovejší a pretavili to až do deviatich gólov – 9:0.

Góly: 16., 81. a 85. Planeta, 32., 59. a 74. Jankovič, 58. Vyskoč, 71. a 88. Krajčovič.

Moravský Svätý Ján – Mokrý Háj 2:3 (0:1)

Vyrovnaný prvý polčas naklonili mierne na svoju stranu hostia pred koncom prvého polčasu – 0:1. Domácim sa však po zmene strán podarilo vyrovnať po šikovnom zakončení Bolfom – 1:1. Hostí opäť priblížil k trom bodom Prokeš – 1:2, no domáci vrhli všetko do útoku a o dve minúty vyrovnali Sirkom – 2:2. Keď už sa zdalo, že si mužstvá body podelia, prezentoval sa pekným R. Valúch a zariadil hosťom tri body.

Góly: 68. Bolf, 85. Sirka – 40. Biskupič, 83. Prokeš, 90. R. Valúch.

Brodské – Gbely 0:6 (0:4)

Hostia v Brodskom išli od úvodu za víťazstvom, lebo iba to by ich držalo v boji o titul v súťaži. Za víťazstvom ich nasmeroval od štvrtej minúty Kratochvíl a v závere polčasu pridali gól Mráz – 0:2, zo štandardky Karas a opäť Mráz – 0:4. Po zmene strán pridali hostia ešte dva góly a zvíťazili vysoko 6:0

Góly: 4. a 88. Kratochvíl, 34. a 40. Mráz, 38. M. Karas, 74. Smolinský.

Stará Turá – Horné Orešany 3:1 (2:1)

Domáci sa tešili z druhého víťazstva v sezóne. Na Peterkov vedúci gól síce ešte odpovedal Meško – 1:1, ale dobrú prihrávku dostal opäť Peterka a domáci viedli. Hostia v druhom polčase zrýchlili hru v snahe vyrovnať, čo využil Rechtorík a po rýchlej akcii dal na 3:1. Domáci už si víťazstvo ustrážili a hostia prišli po urážke rozhodcu o Malého.

Góly: 19. a 40. Peterka, 76. Rechtorík – 28. Meško. ČK: 85. Malý.

Radimov – Horná Krupá 3:2 (1:0)

Výborný duel dvoch vyspelých celkov sledovali diváci v Radimove. Domáci si nemohli dovoliť zaváhanie, ak chceli mať pred posledným kolom všetko vo svojich rukách. V prvom polčase ich do vedenia poslal Šebesta, lenže po zmene strán striedajúci Gašparík vyrovnal – 1:1. Hostia sa v posledných kolách trápia so zraneniami, ale lídrovi bol vyrovnaným súperom, čo potvrdil po Šefčovičovom góle na 2:1 bleskovou odpoveďou Žák. S blížiacim sa záverom zápasu domáci zvyšovali otáčky a túžili zvíťaziť, čo im nakoniec v nadstavenom čase splnil Valsa – 3:2.

Rohov – Borský Mikuláš 3:0 (1:0)

Domáce mužstvo bolo od úvodných minút viac aktívnejšie a bolo vidieť, že chce zvíťaziť. Rohov si vypracoval zopár šancí, no ujala sa až strela Černeka v 44. minúte spoza 16-tky. Po výmene strán sa hostia snažili o vyrovnávajúci gól, ale ten im zrejme nebol súdený. Domáci využili brejkovú situáciu na zvýšenie najskôr I. Ravasom, krátko pred koncom zápasu aj Jobom – 3:0.

Góly: 44. Černek, 69. I. Ravas, 90. Job.

Sobotište – Popudinské Močidľany 4:0 (2:0)

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí mali loptu viac na kopačkách a dostali sa do vedenia už v 5. minúte zápasu Nečasom. Hostia si nedokázali počas prvého polčasu vytvoriť žiadnu vážnejšiu šancu. Domáci ešte krátko pred odchodom do šatní dokázali svoje vedenie zvýšiť Tomečkom, ktorý využil situáciu, utiekol hosťujúcej obrane a prakticky do prázdnej brány zakončil na 2:0. Po výmene strán boli hostia neškodní a domáci zvýšili na konečných 4:0 vďaka dvom presným zásahom Včelku.

Góly: 5. Nečas, 38. M. Tomeček, 73. a 90. Včelka.

Rybky – Hlboké 2:1 (0:0)

Rybkám sa v domácom zápase s Hlbokým podarilo definitívne spečatiť víťazstvo v 6. lige, no pre domácich to nebol jednoduchý zápas. Rybkám sa v zápase príliš nedarilo a aj keď na Hlboké zatlačili, vyložené šance si nedokázali vytvoriť. Zato súper si vytvoril dve čisté šance, ktoré však nedokázal premeniť. Na prvý gól si tak diváci museli počkať až do druhého polčasu, kedy domáci otvorili skóre Černekom v 50. minúte. Hostia vyrovnali po vlastnom góle domáceho Červinka na 1:1. V 79. minúte si zobral zodpovednosť do rúk Bartošek a z 30-tich metrov vymietol vinkel hlbockej bránky a zabezpečil domácim víťazstvo- 2:1.

Góly: 50. Černek, 79. Bartošek – 65. Červinka (vlastný).

Borský Svätý Jur – Jablonica 4:4 (2:2)

V Borskom Svätom Jure sa body delili, no dopomohli tomu aj domáci. Do vedenia sa dostali hostia Škodom v 9. minúte zápasu a už o dve minúty neskôr viedli dvojgólovým rozdielom vďaka smolnému vlastnému gólu Golíka. To však domáci do polčasu napravil, Badáňom a Maxianom vyrovnali na 2:2. Po výmene strán pridal za domácich Šimkovič, na biely bod si postavil loptu Strapko. Za hostí si pripísali presné zásahy Škoda a Pátek – 4:4.

Góly: 13. Badáň, 16. Maxian, 56. Šimkovič, 85. Strapko(z11m) – 9. a 59. Škoda, 11. Golík(vlastný), 90. Pátek.

Kopčany – FK Cerová 4:0 (1:0)

Kopčany poslali domov Cerovú so štvorgólovou nádielkou. Skóre otváral v 9. minúte Veselý a toto skóre vydržalo až do konca prvého polčasu. Krátko po výmene strán zvýšil dvomi presnými zásahmi Hýroš, v záverečnej minúte upravil na konečných 4:0 Zubalík.

Góly: 9. A. Veselý, 53. a 75. Hýroš, 90. Zubalík.

Oreské – Dubovce 1:1 (0:0)

V Oreskom sa body delili, góly však padali až v druhom polčase. Do vedenia sa dostali hostia, ktorí otvárali skóre Blahom v 53. minúte. Od tohto momentu sa domáci snažili o vyrovnávajúci gól, ktorý sa im podaril v 88. minúte Beňom – 1:1. V závere zápasu sa na strane hostí stihlo ešte začervenať a Blaha sa porúčal do sŕch.

Góly: 88. Beňo – 53. Blaha

Šaštín – Radošovce 0:2 (0:1), Stráže – Lakšárska Nová Ves 0:1 (0:1) – oba zápasy sa predohrali 1. mája.

Unín – Šajdíkove Humence 2:1 (1:1)

Unín si v domácom zápase poradil so Šajdíkovými Humencami, no musel otáčať skóre. Hostia viedli od 15. minúty gólom Šimka, no ešte v prvom polčase prišiel aj vyrovnávajúci gól domáceho Bučeka. Po výmene strán chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu obe mužstvá, podarilo sa to však domácemu Unínu, vďaka presnému zásahu Kozányho v 82. minúte – 2:1.

Góly: 34. Buček, 82. Kozány – 15. Šimek.

Smolinské – Smrdáky 4:1 (1:1)

Smolinské si doma napravilo chuť so Smrdákmi, ktoré zdolali rozdielom triedy. Schuti si zastrieľal hlavne domáci René Daniel, ktorý sa nepochybne stal hviezdou zápasu a pre domácich sa postaral o štyri góly, dva z toho boli premenené penalty. Za hostí využil príležitosť len Smoleňák – 4:1.

Góly: 7., 59., 86. (11m) a 86. (11m) Daniel – 34: Smoleňák.

Sekule – Kúty 2:1 (2:1)

Sekule privítalo Kúty a všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase. V 3. minúte si postavil loptu na biely bod Húšťava a domáci viedli 1:0. Ich vedenie však netrvalo dlho a Daniel v 16. minúte využil šancu na vyrovnanie – 1:1. Hostí v závere prvého polčasu mohol mrzieť smolný vlastný gól Pavlíka, ktorý dopomohol domácim k víťazstvu – 2:1. Druhý polčas sa hostia snažili vyrovnať, no tohto gólu sa nedočkali.

Góly: 3. (11m) Húšťava – 16. Daniel, 45. (11m) Pavlík.

Vrádište – Čáry 0:2 (0:1)

Vrádište doma privítalo dobre rozbehnuté Čáry a nedokázali si s nimi poradiť. Čáry zachraňovali česť hostí v 25. kole a ako jediný hosťujúci celok si pripísali tri body. Skóre otváral v 34. minúte Riška, o druhý presný zásah sa postaral v 90. minúte Puškač – 0:2.

Góly: 34. Riška, 90. Puškač.

Petrova Ves – Hradište 0:0

Petrova Ves na svojej ceste k postupu opäť zaváhala a tento cieľ sa po dnešnom kole rozplynul. S predposledným Hradišťom si za bezgólovej remízy v závere zápasu podelili body. Štefanov tak odskočil Petrovej Vsi o štyri body, ktoré už nebude možné dobehnúť.

Koválov – Kunov 4:2 (1:1)

Aj Koválov si doma poradil s Kunovom. Hostia otvárali skóre v 20. minúte Belohlávkom, o dve minúty neskôr však už bolo vyrovnané domácim Nemečkayom. V druhom polčase sa na strane hostí začervenalo a Vanek odišiel predčasne do spŕch. Toto prečíslenie domáci využili a pripísali si ďalšie tri presné zásahy, za hostí sa presadil Burian – 4:2.

Góly: 20. Nemečkay, 76. Maca, 82. Labaš, 87. Kuba – 18. Belohlávek, 70. Burian.

Štefanov – Rovensko 5:4 (2:1)

Štefanov definitívne spečatil svoje víťazstvo, no v gólovej prestrelke s Rovenskom to nemal vôbec jednoduché. Do vedenia dostal domácich dvomi gólmi Valla, no krátko pred odchodom do kabín znížil hosťujúci Guoth na 2:1. Po výmene strán domácim prinavrátil dvojgólové vedenie Hlavenka, no nie na dlho, pretože Vizváry využil šancu na 3:2. Ďalšími dvomi presnými zásahmi sa blysol opäť Valla na 5:2, no hostia pohrozili Junasom a opäť Guothom, na deľbu bodov to však nestačilo. Diváci tak videli dramatický zápas až do záverečných minút, v ktorom sa stihlo na strane hostí aj začervenať – 5:4.

Góly: 17., 40., 76. a 79. Valla, 46. Hlavenka – 42. a 86. Guoth, 52. Vizváry, 84. Junas.

Bukovec – Trnovec 4:1 (3:0)

Bukovec doma privítal Trnovec a porazil ho rozdielom triedy. Už v 10. minúte otváral skóre domáci Majdlen a po prvom polčase už domáci viedli 3:0. Po výmene strán si na biely bod postavil loptu hosťujúci Uher a znížil, no trojgólové vedenie domácim opäť prinavrátil Majdlen v 75. minúte.

Góly: 10. a 75. Majdlen, 20. Tobiaš, 24. Augustín – 50. Uher (z11m)

Prietrž – Podbranč 2:1 (1:0)

V Prietrži mali domáci raketový nástup, keď sa už v 4. minúte dostali do vedenia Sedláčkom – 1:0 a toto skóre sa nemenilo až do 80. minúty, kedy zvýšil domáci Jarolín. Záverečná minúta zápasu patrila hosťujúcemu Mešťanekovi, ktorý však už len skorigoval na konečných 2:1.

Góly: 4. Sedláček, 80. Jarolín – 90. Mešťanek

Letničie – Osuské 7:2 (3:1)

Letničie na jar ešte neprehralo a aj v zápase s Osuským pokračovalo vo svojej víťaznej šnúre, ktorú už natiahli na desať zápasov. Hostí domov vypravili s peknou gólovou nádielkou, ktorú odštartoval Knap tromi presnými zásahmi v prvom polčase. Ku konečnému výsledku 7:2 domácim pomohol aj hosťujúci Svatík, ktorý si dal smolný vlastný gól.

Góly: 4., 38. (11m) a 44. Knap, , 48. Svatík (vlastný), 78. Köpöncei (11m), 86. a 87. Peška – 29. Olah, 53. Pavelka.

Košariská – Dojč 3:1 (2:1)

Dojč prekvapivo zaváhal v Košariskách. Skóre otváral domáci Hazucha v 12. minúte, a aj keď na tento gól zareagoval ešte hosťujúci Portel, viac sa k slovu Dojč už nedostal. Domáci si pripísali ešte dva presné zásahy Imriška – 3:1.

Góly: 12. Hazucha, 42. a 55 Imrišek – 12. Portel.

Chvojnica – Chropov 5:0 (3:0)

Chvojnica dala zabrať hosťujúcemu Malatinskému medzi tromi žrďami už v prvom polčase, keď sa dvomi gólmi presadil Hyža a gól zo štandardnej situácie pridal aj Klačanský – 3:0. Po výmene strán sa obraz hry nemenil a domáci držali opraty pevne vo svojich rukách. Ďalšie góly však diváci videli až v záverečných minútach, kedy sa najskôr blysol Oravec a v poslednej minúte zápasu ho nasledoval aj Šiška.

Góly: 35. M. Hyža, 37. Klačanský, 43. V. Hyža, 85. Oravec, 90. Šiška.