6. liga SPORTIKA: Radošovce otočili zápas so Strážami, Popudinské Močidľany zvíťazili

V 26. kole Rybky potvrdili úlohu favorita.

(Zdroj: Martina Radošovská)

Stráže – Radošovce 4:6 (4:1)

V Šaštíne sa odohral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom dominovali domáci, ktorí otvárali skóre Danihelom v 2. minúte. Netrvalo dlho a Polák dvomi presnými zásahmi dostal hostí do trojgólového vedenia a nasledoval ho aj Herada – 4:0. Pred odchodom do kabín sa hosťom podaril kontaktný znižujúci gól Mikulom – 4:1. Po výmene strán prebrali iniciatívu hostia a postupne začali znižovať. Najskôr sa presadil Kubina, pokračoval Kovalovský a na 4:4 vyrovnal Drgon. Domáci Hladký uvidel červenú kartu a odišiel predčasne do spŕch. Krátko pred koncom zápasu sa Štefek presadil gólom zo štandardnej situácie a keď opäť neminul Drgon, bolo rozhodnuté – 4:6.

Góly: 2. Danihel, 6. a 17. Polák, 27. Herda - 40. Mikula, 47. P. Kubina, 49. Kovalovský, 54. a 81. Drgon, 76. JánŠtefek. ČK: 73. Peter Hladký
STRÁŽE: Hladký - Brunner, Letko (52. Konečný), Danihel (74. Krchňavý), Daniel, Búran, Chropovský (65. Smolinský), Herda, Hubek, Fukna, Polák
RADOŠOVCE: Noščák - Žúrek, Serdahely, Ťulák, Drgon, Mikula (74. T. Kubina), Tokoš, Sloboda (63. Prokeš), Štefek, Kovalovský, Vávra (46. P. Kubina)

Rohov – Sobotište 0:2 (0:1)

Napriek tomu, že Rohov si v domácom zápase vytvoril niekoľko šancí, nedokázal sa presadiť, pretože Petráš vždy zakročil. Skóre otváralo Sobotište v 38. minúte, kedy Tomeček vyviezol loptu cez pol ihriska a naservíroval ju Švárnemu do čistej šance – 0:1. Po výmene strán hostia potvrdili svoje víťazstvo, keď z ľavej strany poslal centrovanú loptu pred domácu bránu, kde si ju smolne domáci Cibula sám vrazil do brány – 0:2.

Góly: 38. Švárny, 82. Cibula(vl.gol)
ROHOV: Greguš - Frťal, Schneider, Cibula, Januška, Kadlíček, Ivánek (46. Ostrý), M. Ravas, Burian, Rýzek (60. Praskač), I. Ravas
ŠAŠTÍN: Petráš - Nazarej (19. Rehák), R. Tomeček, Hyža, Plott, J. Čederle, Včelka, T. Čederle, Švárny (67. Hecht), Hanzlíček (88. Vandák), M. Tomeček

Oreské – Borský Mikuláš 3:0 (2:0)

Oreské si doma hravo poradilo s Borským Mikulášom a už od 3. minúty zápasu viedlo po góle Pavlačku. V prvom polčase sa pred bránou hostí objavil ja Mikuš a domáci viedli už dvojgólovým rozdielom. Po výmene strán spečatil víťazstvo na konečných strán Krišák. Oreské však mohlo napokon viesť aj vyšším rozdielom, zahodili však množstvo šancí.

Góly: 4. Pavlačka, 24. Mikuš, 57. Krišák
ORESKÉ: Štefka - Ferik, A. Baláž, Kralovič, D. Baláž, Beňo, Šefčík, Červeňák, Krišák, Mikuš (83. Regásek), Pavlačka
BOR. MIKULÁŠ: Cigánek - Plaisner, Vaniš, Černý (22. M. Vanek), Ondriska, Macek, Lipár, Júva, Abogan, Petrík (69. Kassay), Morávek

Šaštín – Popudinské Močidľany

Popudinské Močidľany v šesť bodovom zápase vyhrali na pôde TJ Slovan Šaštín. Dôležitosť zápasu si uvedomovali obe mužstvá a hral sa futbal bez veľkého množstva šancí. Prvý polčas sa diváci gólu nedočkali a museli si naň počkať až do 59. minúty, kedy sa po rohovom kope presadil hlavou hosťujúci Jakubek. Od tej doby domáci pridali a hostia hrozili najmä z rýchlych brejkových situácií. Šance postupne spalovali Vacenovský, Masaryk a Hatala v poslednej minúte trafil tyč. Domáci toho veľa nevymysleli a výsledok a Popudinské Močidľany si pripísali najtesnejšie víťazstvo.

Góly: 59. Jakubek
ŠAŠTÍN: Vach - Šedivý, Dostál, Mach, Suchý, A. Mošať, Tuma, Zajíček, J. Mošať, Barkóci (63. Polák), Danihel
P. MOČIDĽANY: Krušina - Urbánek, Pekár, Buchta, Hladký, Rybecký (46. Masaryk), Sloboda (34. Vacenovský), I. Krchňavý (46. Sopúšek), Novák (86. Kudláč), Jakubek, D. Krchňavý

Rybky – Dubovce 5:0 (3:0)

V Rybkách mali hru pevne v rukách domáci hráči, ktorí hostí nepúšťali do žiadnej vyloženej šance. Už v úvode zápasu mali domáci dve šance, skórovať sa však podarilo F. Ravasovi v 13. minúte zápasu, kedy sa presadil hlavou. Zmenu skóre priniesla 23. minúta, kedy presnú nahrávku Bartoška využil opäť F. Ravas. Netrvalo dlho a Fábik ďalekonosnou strelou asi z 30 metrov vymietol bránu hostí. Po výmene strán K. Ravas našiel voľného Černeka a ten nemal problém skórovať na 4:0. Pred koncom zápasu dostal peknú prihrávku ešte F. Ravas, ktorý povedľa brankára uzavrel na konečných 5:0.

Góly: 13., 23. a 80. F. Ravas, 34. Fábik, 62. Černek
RYBKY: Harnoš - Červinka, Patka, Fodor (62. Bojnanský), Fábik (46. Duška), Mareček, F. Ravas, K. Ravas, Černek, Kuchta, Bartošek (57. Morávek)
DUBOVCE: Kotvas - Gregúrek, D. Kudláč, Rybnikár, T. Sprušanský, Balážik, Blaha, Huťťa (46. M. Kudláč), M. Sprušanský (14. Mikula), Madák, Szantai

Borský Sv. Jur – Hlboké 3:1 (1:1)

V Borskom Sv. Jure sa hral pekný zápas, v ktorom mužstvá bojovali o cenné body. Vedenia sa ujali hostia v 12. minúte kapitánom Slaným, no domáci vyrovnali pokutovým kopom, ktorý premenil Badáň. Po výmene strán sa hral vyrovnaný zápas, no domáci mali loptu viac na kopačkách. Najskôr sa po rohovom kope presadil na 2:1 Badáň, v 78. minúte využil chybu v rozohrávke hostí Strapko na 3:1. Hostia za stavu 2:1 vyrovnali, ale rozhodca neuznal gól kvôli postaveniu mimo hry.

Góly: 14. Badáň(z11m), 74. Badáň, 78. Strapko - 12. Slaný
BORSKÝ SV. JUR: Kleinedler - Kršek (82. Macejka), Mikulič, Ťažký (70. Drgonec), Hrúz, Šimkovič, Badáň, Palkovič (68. Uher), Strapko, Maxian, Csomor
HLBOKÉ: Dolník - Hrušecký, Mráz, Štora, Slaný, Pucheľ, Pavlík, Krč, Tóth, Drinc, Baran

Cerová – Jablonica 5:0 (4:0)

V susedskom derby mali zápas pod kontrolou domáci, ktorí diktovali tempo hry. Do vedenia sa dostali v 11. minúte, kedy otvoril skóre Kubisa. Neskôr sa gólom zo štandardnej situácie presadil Pitorák a nasledoval ho aj Nosko. Hosťom príliš nepomohol ani smolný vlastný gól Beňa – 4:0. Po výmene strán sa hra trochu upokojila, domáci si vytvorili zopár šancí, ktoré však nedokázali využiť. To sa podarilo až Predmeskému v 82. minúte, ktorý uzavrel výsledok na konečných 5:0.

Góly: 11. M. Kubisa, 17. Pitorák, 33. Nosko, 44. Kristián(vl.gol), 82. Predmeský
CEROVÁ: Václavek - Pitorák, Herceg, Vach (58. M. Kubisa), Machlica, Mikulčík, Nosko (46. Roman), Koníček (46. Predmeský), Pípa (74. Kuchta), Holič, M. Kubisa (65. Ochránek)
JABLONICA: Lörincz - Mihalcsak (75. Klásek), Škoda, Kristián, Malík (86. Hazucha), Galba, Gaža, Kolenyak, Peterka, Závodský, Vrablic

Kopčany – Lakšárska Nová Ves 3:0 kontumačne