5. liga Západ: Brodské s prvým víťazstvom jari

V 23. kole si pripísali body aj Gbely a Radimov.

(Zdroj: TJ Iskra Holíč)

Zvončín - Špačince 0:1 (0:0)

Derby zápas vo Zvončíne, kam pricestovali Špačince, priniesol futbal so všetkým. Pekné akcie aj tvrdšie fauly, emócie, žlté karty, len gól dlho chýbal. Nakoniec prišiel pre domácich v najnevhodnejšej chvíli, keď o výhre hosti rozhodol v nadstavenom čase Hrebenár - 0:1.

Góly: 90. Hrebenár
ZVONČÍN: Strmenský - Lošonský, Brestovanský, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Benkovský (61. Krajčovič), Matlák (77. Selnekovič), Mihalovic (87. Zruban)
ŠPAČINCE: Janček - Žitný, Hrebenár, Novanský (81. Kalaš), Komadel, Bango, Konečný, Cmero, Píš (85. Nemček), Lukáč (68. Vyhlidal), Maška

Radimov - Mokrý Háj 5:1 (2:1)

Duel medzi Radimovom a Mokrým Hájom začal zhurta. Najskôr otvoril skóre po priamom kope Drápal - 1:0, aby už o minútu unikol Kessl - 2:0. Hostia odpovedali o päť minút neskôr z bieleho bodu R. Valúchom - 2:1. Následne sa gólostroj zastavil a až Kesslov gól ihneď po zmene strán naklonil misky váh výrazne na stranu domácich - 3:1. Domáci kanonier pridal v priebehu druhého polčasu ešte dva góly, celkovo ich vsietil štyri a výrazne sa tak podpísal pod domáci triumf 5:1.

Góly: 9. Drápal, 10., 47., 62. a 70. Kessl - 16. R. Valúch (z11m)
RADIMOV: Kotvan - Urbánek (70. Bohunický), Šefčovič, Hrubša, Bzdúšek (89. Masaryk), M. Černek, Drápal (59. Šebesta), Ravas, Božek, Valsa (65. L. Černek), Kessl (81. DERMEK)
MOKRÝ HÁJ: Šipoš - Šmida, Šefčík, M. Valúch, Prokeš, R. Valúch, Pobuda, Biskupič, Tokoš (72. Šipold), Kopálek, Irša (72. Mucha)

Stará Turá - Horná Krupá 1:3 (1:1)

Horná Krupá cestovala k poslednému celku tabuľky v oklieštenom zložení a na vývoji zápasu to bolo vidieť. Hostia sa trápili a domácim bojovnosť dlho vychádzala. Dokonca aj po vedúcom góle Ertla - 0:1, sa domácim v´ddaka bojovnosti dopracovali k vyrovnaniu - 1:1. Lenže Ertl udrel aj v druhom polčase, na čo už domáci odpoveď nenašli - 1:2. Ich snahu definitívne zrušil v 86. minúte Žák - 1:3.

Góly: 34. Jaroš - 26. a 66. Ertl, 86. Žák
STARÁ TURÁ: Bako - Denk, Valenčík, Antálek, Maroň (86. Lukáč), Pollák, Dudášik (71. Kemláge), Jaroš, Magula, Popelka (85. Filip), Petković (89. Baran)
H. KRUPÁ: Dúcky - Holič, Zaoral, Španka, Heteš, Blaho, Ertl, Strečanský, Žák (89. Hrčka), Zázik, Kurek (68. Mikláš)

Brodské - Voderady 5:2 (1:0)

Brodské aspoň čiastočne zastavilo svoj jarný pád, keď sa konečne tešilo z víťazstva. Ani to sa však nerodilo ľahko. Proti Voderadom mali domáci viac z hry, ale museli si dávať pozor na nebezpečné brejky. Nakoniec v nadstavenom čase prvého polčasu dostal domácich do vedenia Antálek - 1:0. Lenže odpoveď hostí prišla okamžite po zmene strán z kopačky Tománka - 1:1. Nešťastnú päťminútovku prežili hostia od 67. do 72. minúty, kedy najskôr inkasovali z bieleho bodu a potom si strelili vlastenca - 3:1. Taranda ich ešte nachvíľu vrátil do hry, ale pri hosťujúcom vabanku udreli dvakrát domáci a zvíťazili 5:2.

Góly: 45. Antálek, 67. Bartal(z11m), 72. Rosypál(vl.gol), 82. M. Baláž, 88. Štepník - 47. Tománek, 75. Taranda
BRODSKÉ: Janči - Antálek, Štepník, Hnát, Šefčovič, Gonda, Trubiroha (58. M. Baláž), Michalovský (46. Bartal), Navrátil (77. Perička), F. Baláž, Daniel (16. Barkoci)
VODERADY: Brestovanský - Rosypál, Taranda, Tománek, Zelenský, Ivančík, Šurina, P. Páleník (75. S. Páleník), Živický, Baboš, L. Bachratý (81. M. Bachratý)

Gbely - Horné Orešany 6:0 (1:0)

Gbely mali proti Horným Orešanom prevahu, ale nevedeli sa presadiť. Vykúpil ich až v 41. minúte Kratochvíl. Po zmene strán bol aiba otázka času, kedy domáci definitívne zlomia odpor hostí, a stalo sa tak v 47. minúte po góle Nemca. Následne v priebehu trinástich minút strelili domáci ešte štyri góly a zvíťazili vysoko 6:0

Góly: 41. Kratochvíl, 47., 64. a 68. Nemec, 55. Žáček, 66. Lukáč
GBELY: Ravas - D. Karas, M. Karas (62. Zemánek), Dvořák, Zajíček, Mráz, Žáček, Kratochvíl, Lukáč, Nemec, Smolinský
H. OREŠANY: Smolek - Malacký, Drozda, Križan, Krchnavý (79. Pekarovič), Malý, M. Mekký, Bako (68. Taliga), Babirát, A. Mekký (41. Hodulík), Meško