Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: Gbely zdolali Hornú Krupú, Mokrý Háj prehral so Starou Turou

Podrobný prehľad futbalového diania od V. po VIII. futbalovú ligu.

Zvončín - HolíčZvončín - Holíč (Zdroj: Martina Radošovská)

5. LIGA ZÁPAD, 21. kolo: Gbely v šlágri kola zdolali Hornú Krupú, Mokrý Háj doprial Starej Turej chuť víťazstva

Zvončín - Holíč 2:2 (0:1)

V sobotňajšej predohrávke sa vo Zvončíne body delili. Holíčania išli do rýchleho vedenia po góle Láclavíka. Domáci na to dokázali zareagovať až po zmene strán, keď vyrovnal Planeta, ale Konečný po centri o päť minút neskôr vrátil hosťom vedenie. O deľbe bodov tak rozhodol až v 76. minúte zvnútra šestnástky Jankovič – 2:2.

Góly: 56. Planeta, 76. Jankovič - 11. Láclavík, 61. Konečný
ZVONČÍN: Strmenský - Bron, Glasa, Lošonský, Brestovanský (87. Benkovský), Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Brečka, Matlák (73. Rumpel)
HOLÍČ: Sloboda - Hlaváč, Vaclavik, Konečný, Ružička (45. Kubinec), Nečas, Láclavík, Chanečka, Uher, Rajčák (76. Puček), Huťťa

Radimov - Moravský Svätý Ján 4:0 (2:0)

Radimov potvrdil v zápase s Moravským Svätým Jánom úlohu favorita, kedy sa pod víťazstvo 4:0 podpísal hetrikom domáci kanonier Kessl. Ten strelil dva góly v prvej polhodine, po zmene strán zvyšoval na 3:0 Šebesta a skóre uzatvoril svojim tretím gólom Kessl – 4:0.

Góly: 23., 30. a 80. Kessl, 79. Šebesta
RADIMOV: Krakovský - Urbánek, Šefčovič (65. Bohunický), Hrubša (80. DERMEK), Bzdúšek (86. Masaryk), Ravas (40. L. Černek), Drápal, Šebesta, M. Černek, Kessl (89. Vanek), Valsa
MORAVSKÝ SV. JÁN: Žilka - J. Sirka, Benkovič, Mach, Chvál, J. Sirka, Chvátal, Bolf (72. Vidovič), F. Nemec, Vavřík, O. Nemec

Stará Turá - Mokrý Háj 5:0 (3:0)

Prekvapenie kola sa zrodilo na Kopaniciach, kde Stará Turá nastrieľala päť gólov Mokrému Háju a dosiahla nečakané vysoké víťazstvo. Domáci vykročili za svojim prvým víťazstvom v sezóne v prvom polčase, keď si vystrieľali vedenie 3:0. Hostia po zmene strán zatlačili, ale domácim vyšiel brejk a Petković dal na 4:0. Stará Turá následne už iba vyčkávala na chybu hostí, ktorí sa snažili aspoň o čestný úspech, no miesto toho ešte raz inkasovali a prehrali 0:5.

Góly: 20. Pollák, 23. Antálek, 37. a 54. Petković, 69. Magula
STARÁ TURÁ: Viskup - Denk, Antálek, Valenčík, Maroň, Pollák, Magula, Jaroš, Dudášik (67. Kemláge), Popelka (76. Baran), Petković (85. Peterka)
MOKRÝ HÁJ: Šipoš - Prokeš, Biskupič (46. Mucha), Šefčík, M. Valúch, R. Valúch, Kopálek (58. Šipold), Pobuda (46. Ondráš), Tokoš, Šmida, Irša

Brodské - Špačince 0:7 (0:2)

Špačince pokračujú vo výbornej forme a tentokrát si to odnieslo Brodské. To odolávalo dobre hrajúcim Špačinciam polhodinu, kedy sa prvýkrát z bieleho bodu presadil Komadel – 0:1. Ešte do polčasu využil center Píš – 0:2 a keď po zmene strán domáci nezachytili nástup a Lukáč strelou dal na 0:3, bolo po zápase. Špačince sa následne bavili futbalom, čakali na chybu súpera, pridali ešte štyri góly a zvíťazili vysoko 7:0.

Góly: 33. Komadel(z11m), 39. a 63. Píš, 48. Lukáč, 68. Cmero, 74. Komadel, 77. Novanský
BRODSKÉ: Huszár - Petrovič, Štepník, Hnát, Šefčovič, Gonda, Trubiroha, Daniel (59. Blecha), Baláž (60. Jakubec), Michalovský, Perička
ŠPAČINCE: Janček - Žitný, Hrebenár, Novanský, Komadel, Bango, Konečný (81. Ščepka), Cmero, Habala (46. Lukáč), Píš (65. Nemček), Maška

Gbely - Horná Krupá 3:1 (1:0)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5X33 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5X33 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).