Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

FK Senica sa udržala vo Fortuna lige

V Nitre si pripísala šieste víťazstvo za sebou.

(Zdroj: FK Senica)

V sobotnom stretnutí 8. kola nadstavbovej skupiny o záchranu uspeli na trávniku FC Nitra 3:2, pripísali si šieste víťazstvo za sebou a dva zápasy pred koncom figurujú na deviatej priečke so sedembodovým náskokom na barážové jedenáste miesto. Nitra je ôsma s rovnakým počtom 34 bodov.

FC Nitra – FK Senica 2:3 (1:2)

Aktívnejšie síce začali domáci, no prvá vážnejšia akcia hostí sa hneď skončila gólom. V 7. minúte El Moudane dlhým pasom vysunul do brejku Ramíreza, ktorý aj napriek tomu, že ho tiesnil Niba, dokázal presne zakončiť - 0:1.

Potom sa do dobrých príležitostí dostali aj Nitrania. Najskôr v 17. minúte Charizopulosova krížna prízemná strela len tesne minula cieľ a o štyri minúty neskôr bol blízko ku gólu po peknej akcii Chobota aj Vestenický.

Najlepší strelec Nitry však svoje kanonierske schopnosti ani na dvakrát nepotvrdil. Domáci sa dočkali po polhodine hry. Po rohovom kope Bilovského predĺžil loptu na zadnú žrď Vestenický, kde už pre Farkaša nebol problém dopraviť ju do prázdnej bránky - 1:1.

Záhoráci však ešte do polčasu dokázali znova strhnúť vedenie na svoju stranu. V 42. minúte Dangubič zacentroval loptu z pravej strany do šestnástky, kde vracajúci sa Fabiš neštastným spôsobom loptu zasiahol a tá skončila druhýkrát v zápase v domácej sieti - 1:2.

Prečítajte si tiež: Kluby budú musieť mať iba prírodný trávnik, Žilina toto rozhodnutie ostro kritizuje Čítajte

Po prestávke sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 53. minúte sa po peknej prihrávke do "malého vápna" dostal k lopte Ramirez, ktorému však koncovka nevyšla podľa predstáv. Onedlho sa do nádejnej príležitosti dostali aj domáci.

Nebezpečnú strelu Fábryho dokázal brankár Senice s námahou vyraziť na roh. Plány Nitry vyrovnať narušil v 73. minúte aktívne hrajúci Ramirez, ktorý po rýchlom protiútoku presnou strelou zariadil hosťom dvojgólový náskok - 1:3.

Nitrianski futbalisti však zbrane nezložili a v 81. minúte sa po štandardnej situácii dočkali kontaktného gólu Kóňu - 2:3. V zostávajúcich minútach sa už domácim vyrovnať nepodarilo a Seničania mohli oslavovať šieste ligové víťazstvo za sebou.

Gól: 32. Farkaš, 81. Kóňa - 7. a 73. Ramirez, 42. Fabiš (vlastný).

Rozhodovali: Ziemba - Pozor, Bednár, ŽK: Farkaš, Vrábel, Charizopulos - Dias, El Moudane, Da Graca, 682 divákov.

Nitra: Pindroch (46. Šípoš) – Šurnovský, Niba, Farkaš, Fabiš (63. Gatarič) – Kóňa, Bilovský – Chobot (77. Vrábel), Vestenický, Charizopulos – Fábry

Senica: Taborda – Krč (45. Dubois), Dias, Da Graca (77. Otrísal), Klapan – Tesija, El Moudane, Dangubič (68. Zezinho) – Deretti – Ramirez, Castaneda