Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Regionálny futbal: Špačince nepustili Gbely do čela tabuľky, šláger v Rybkách skončil deľbou bodov

Podrobný prehľad futbalového diania od V. po VIII. futbalovú ligu.

Cerová - DubovceCerová - Dubovce(Zdroj: Martina Radošovská)

5. LIGA ZÁPAD, 20. kolo: Špačince nepustili Gbely do čela súťaže, Holíčania si proti Starej Turej schuti zastrieľali

FK Bestrent Horná Krupá - TJ Iskra Horné Orešany 4:2 (2:0)

V Hornej Krupej bol vzhľadom na počasie výborne pripravený trávnik. Domáci dominovali, ale nevedeli sa presadiť strelecky. Vykúpil ich až v 38. minúte Ertl, ktorého ešte pred odchodom do šatní napodobnil strelou Heteš. Po zmene strán sa zbavil brániacich hráčov opäť Ertl a bolo 3:0. Žák upravil an 4:0 pre domácich, na čo následne Horná Krupá poľavila a hosťom sa podarilo znížiť. Na 4:1 dával po centri Babirát a na končených 4:2 si stečoval loptu do vlastnej siete aj za pomoci terénu Dúcky.

Góly: 38. a 55. Ertl, 43. Heteš, 75. Žák - 83. Babirát, 88. Dúcky(vl.gol)
H. KRUPÁ: Dúcky - Holič, Zaoral, Mikláš, Španka, Heteš, Blaho (75. Zázik), Strečanský, Ertl (71. Žák), Fodor, Gašparík (46. Nádaský)
H. OREŠANY: Smolek - Malacký, Drozda, Malý, Križan, Krchnavý, Mekký, Meško, Babirát, Bako (66. Pekarovič), Blažo

TJ Družstevník Špačince - TJ Nafta Gbely 3:1 (2:1)

Špačince nepustili Gbely do čela ligy. Favorita zo Záhoria načali domáci už v 2. minúte Konečným. Postupne sa začalo bojovať o stred poľa, no v 37. minúte hostia faulovali, loptu na biely bod si postavil Komadel a upravil na 2:0. O troch bodoch pre domácich definitívne rozhodol po zmene strán strelou Maška – 3:0. O čestný úspech hostí sa postaral vlastnecom Píš – 3:1.

Góly: 2. Konečný, 37. Komadel(z11m), 68. Maška - 8. Nemec
ŠPAČINCE: Hrdlovič - Kalaš, Žitný, Novanský, Komadel, Bango (70. Vyhlidal), Konečný, Cmero, Habala (84. Nemček), Píš, Maška
GBELY: Ravas - Dvořák, M. Karas, D. Karas (46. Lánik), Nemečkay, Kratochvíl, Zajíček (65. Smolinský), Mráz, Lukáč, Kučera, Nemec

TJ Iskra Holíč - MFK Stará Turá 7:0 (1:0)

V Holíči to napriek hernej prevahe domácich dlho vyzeralo na drámu, pretože hosťujúcu obranu Starej Turej prekonal iba Uher. Po zmene strán však domácich strelou upokojil Rajčák a neskôr úspešne premenil penaltu Masaryk – 3:0. Domáci sa po tomto góle dostali do pohody, úplne ovládli hru a pred hosťujúcou bránou to horelo. Napriek viacerým šanciam využili Holíčania ešte Štyri a zvíťazili vysoko 7:0.

Góly: 18., 68. a 89. Uher, 48. Rajčák, 64. Masaryk(z11m), 70. Konečný, 75. Kubinec
HOLÍČ: Sloboda - Hlaváč, Vaclavik, Konečný, Nečas, Láclavík (82. Ružička), Chanečka (87. Porubský), Uher, Rajčák, Huťťa (75. Puček), Masaryk (66. Kubinec)
S. TURÁ: Bako - Denk, Brnák, Antálek, Maroň, Dudášik (64. Dzuro), Jaroš, Magula, Peterka (70. Baran), Rechtorík, Otrubný (75. Lukáč)

TJ Slavoj Moravský Svätý Ján - FC Agropo Zvončín 2:4 (1:1)

V Moravskom Svätom Jáne išli do vedenia hostia zo Zvončína po góle Brečku, ale pretlačená lopta do siete v podaní Stanka tesne pred odchodom na prestávku preniesla psychickú výhodu na stranu domácich – 1:1. Lenže tí si po zmene strán dvakrát nepostrážili vo vnútri šestnástky Jankoviča a bolo rázom 1:3. Akúkoľvek drámu odmietol Vyskoč, ktorý poistil hosťom víťazstvo gólom na 1:4. Hoci domáci ešte znížili, z troch bodov sa tešil Zvončín.

Góly: 45. Stanek, 84. Bolf - 21. Brečka, 51. a 54. Jankovič, 81. Vyskoč
MORAVSKÝ SV. JÁN: T. Bolf - J. Sirka, Benkovič, Mach, Chvál, Vidovič (61. Nemec), Stanek, J. Sirka, Chvátal, D. Bolf, Vavřík
ZVONČÍN: Strmenský - Bron, Glasa, Lošonský (78. Mihalovic), Brestovanský, Vyskoč, Jankovič (67. Benkovský), Planeta, Zelenský, Brečka, Matlák (85. Čambor)

Radimov a Voderady mali voľno.

Mokrý Háj – Brodské odložené na 1. júna.

6. LIGA SPORTIKA: Prvomájové predohrávky prilákali množstvo divákov

Počas Sviatku práce sa odohrali tri predohrávky najvyššej oblastnej súťaže. Sobotište hralo doma s Rybkami predohrávku 23. kola, Šaštín – Radošovce a Stráže – Lakšárska Nová Ves zas predohrávky 28. kola.

TJ Družstevník Sobotište - FC Rybky 0: 2 (0: 2) (23. kolo)

V Sobotišti sa počas sviatku zišla pekná divácka kulisa, ktorá videla bojovný futbal, s viacerými šancami na oboch stranách. Sobotište mohlo skórovať z priameho kopu spoza 16-tky, no Rýzek pohotovo zareagoval. Hostia otvárali skóre v 35. minúte, kedy priamy kop zakončil hlavičkou Patka a otvoril tak skóre 0:1. Krátko pred odchodom do šatní využil F. Ravas zaváhanie domácej obrany a zvýšil vedenie hostí na 0:2. Po výmene strán chcelo Sobotište s výsledkom niečo urobiť, no Rybky ich k ničomu vážnejšiemu nepustili a skóre sa viac nemenilo.

Góly: 35. Patka, 45. F. Ravas, R: Martin Šefčík
SOBOTIŠTE: Petráš - Tomeček, Čederle, P. Kadlečík, Hyža (46. Rehák), Včelka, Nečas, Plott, Švárny (66. Krček), Hanzlíček, M. Kadlečík
RYBKY: Rýzek - Kuchta (81. Tabiš), Bartošek (79. Januška), Červinka, Černek, Fodor (86. Bojnanský), Patka, Mareček, K. Ravas (74. Duška), F. Ravas, Fábik

TJ Slovan Šaštín – TJ Chvojničan Radošovce 0:2 (0:1) (28. kolo)

Pekná divácka kulisa sa zišla aj na zápase v Šaštíne. Hostia otvárali skóre v 12. minúte vďaka presnému zásahu Drgona. Domáci sa snažili o vyrovnávajúci gól, ten im však nebol súdený, naopak hostia v záverečných minútach zápasu spečatili víťazstvo Kovalovským na 0:2.

Góly: 12. Drgon, 90. Kovalovský
ŠAŚTÍN: Vach - Bartal (46. J. Suchý), Šedivý, Mach, M. Suchý, A. Mošať, Tuma (85. J. Mošať), Stanický, Schlosser, Barkóci, Zajíček
RADOŠOVCE: Noščák - Žúrek, Serdahely, Ťulák, Drgon, Kovalovský, Mikula (62. Sloboda), Mikuš, Ivánek, Tokoš, Štefek

TJ Spartak Stráže - TJ Družstevník Lakšárska Nová Ves 0:1 (0:1) (28. kolo)

Bojovný zápas videli aj diváci v Strážoch, kde množstvo šancí zahodili ako domáci, tak aj hostia. Jedinú z nich využil iba hosťujúci Haramia v 22. minúte, ktorý zakončil peknú kombinačnú hru Híleka a Velického. Domáci chceli s výsledkom niečo urobiť, no hostí podržal gólman Močko, ktorý vychytal Lakšárskej Novej Vsi čisté konto – 0:1.

Góly: 22. Haramia
STRÁŽE: Konečný - Pagáč, I. Letko, L. Letko, Búran, Fukna, Chropovský (55. Smolinský), Herda, Danihel (55. Krchňavý), Daniel, Hubek (67. Brunner)
LAKŚÁRSKA N. VES: Močko - O. Cigánek, J. Cigánek (68. Orlík), Michalica, Hílek, Winkler, Vrablic (85. R. Velický), Cingel, Haramia, T. Velický, Hubek (67. Brunner)

6. LIGA SPORTIKA, 22. kolo: Šláger v Rybkách priniesol slušnú divácku kulisu a deľbu bodov

OŠK Rohov - TJ SLOVAN Šaštín 2:0 (0:0)

Do Rohova pricestovali hostia v oklieštenej zostave len s desiatimi hráčmi. Domáci sa od úvodu snažili využiť početnú prevahu, no hostia sa zamerali na kvalitnú obranu, cez ktorú sa Rohov len ťažko presadzoval. V 26. minúte mohli domáci otvárať skóre, no Burian z bieleho bodu minul. Po výmene strán domáci tlačili na hostí, z čoho sa im podarilo vyťažiť gól v 55. minúte, kedy centrovanú loptu z pravej strany zakončil Kadlíček do prázdnej brány – 1:0. Netrvalo dlho a Rohov spečatil svoje víťazstvo v 68. minúte, kedy I. Ravas vysunul Kadlíčka a ten zakončil povedľa brankára na 2:0.

Góly: 55. a 68. Kadlíček
ROHOV: Greguš - Frťal, Januška, Schneider, Kadlíček, Ivánek, M. Ravas (78. Cibula), Ostrý (62. Job), Černek (46. Praskač), Burian (78. Rýzek), I. Ravas
ŠAŠTÍN: Vach - Mach, Suchý, A. Mošať, Tuma, Stanický, Schlosser, Barkóci, Zajíček, J. Mošať

FC Rybky - FK Oreské 2:2 (2:1)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5WMQ na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5WMQ na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).