Streda, 24. apríl, 2019 | Meniny má Juraj

Ako vyzerajú prvé jarné kolá Skalice?

Kým doma je zatiaľ stopercentná, zo zápasov vonku si na jar priviezla iba bod.

Jozef DojčanJozef Dojčan(Zdroj: Facebook/ MFK Skalica)

SKALICA. Po piatom jarnom kole patrí Skalici druhé miesto v tabuľke, na prvé Pohronie aktuálne strácajú šesť bodov. Líder súťaže zaváhal v Dubnici nad Váhom a pripísal si tak druhú prehru v sezóne.

Futbalisti MFK Skalia nevstúpili do jarnej časti práve podľa predstáv. Potrebné je naplno bodovať aj na súperových ihriskách, najbližšie budú mať šancu v Šamoríne.

Neuznaný gól v nadstavenom čase

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Radimov a Holíč si zastrieľali, Rybky pokračujú v spanilej jazde

V prvom jarnom kole cestovala Skalica do Lipian z dna tabuľky. Okrem toho, že hru znepríjemňoval samotný terén, pridal sa k nemu aj silný vietor. Kým v prvom polčase si Skalica veľa gólových príležitostí nevytvorila, v druhom ich mala hneď niekoľko, no do siete padla až Hašova hlavička v nadstavenom čase. Spontánna radosť skalických futbalistov však rýchlo skončila, rozhodca gól neuznal kvôli faulu.

„Na nekvalitnom ihrisku, poznačeom zimným obdobím, proti nám vyrukovali Lipany hrou v hlbokom bloku. V úvode sme sa nedokázali dostať súvislejšou kombináciou do nátlakovejšej hry. Prispeli k tomu aj rozhodcovia svojimi verdiktmi, ale na to sa nebudeme vyhovárať. Do druhého dejstva sme vstúpili veľmi dobre, mali sme viac z hry, ale nedarilo sa nám skórovať. Potom sme ku koncu zápasu naháňali výsledok a podľa nášho názoru sme dali v 90. minúte regulárny gól. Pred zápasom sme si predstavovali, že to bude z našej strany lepšie,“ vyjadril sa po zápase tréner Dojčan.

Prvé víťazstvo až na domácom trávniku

Po náročnom týždni, počas ktorého sa skončila pre Skalicu aj pohárová púť s prvoligovou Žilinou, vycestovali do Poporadu, kde sa chceli naladiť na víťaznú vlnu. Mužstvo zo Záhoria sa len ťažko dostávalo do súperovej šestnástky, navyše v druhom polčase hráči zahodili vyloženú šancu. Tu sa potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ a v 69. minúte Skaličania inkasovali po súperovom peknom góle. Potom prišlo ešte zopár šancí, vyrovnávajúci gól však nepadol.

Po dlhom čakaní prišiel prvý jarný zápas na domácom ihrisku, v ktorom sa Skaličania potrebovali naladiť na víťaznú vlnu. O tom, že proti Košiciam to nebudú mať jednoduché, nikto nepochyboval. Tri vytúžené body prišli, hráči si však v zápase siahli na dno svojich síl. Rozhodujúci gól za stavu 1:1 prišiel v 88. minúte, kedy po rohovom kope poslal Skalicu do vedenia Lukáš Hlavatovič.

„Padol nám veľký kameň zo srdca. Gól prišiel v samom závere zápasu, takže o to viac toto víťazstvo tešilo. Šli sme za tromi bodmi a napokon sa konečné skóre priklonilo na našu stranu. V posledných stretnutiach sme sa vpredu ťažko presadzovali, dávali sme málo gólov. Tieto dva presné zásahy by mali byť tým najlepším impulzom do ďalších zápasov,“ zhodnotil zápas Hlavatovič.

Prehra s rezervou Žiliny, víťazstvo s Komárnom

Prečítajte si tiež: Senica získala tri cenné body

Ďalšie tri body Skalici utiekli opäť s tesným výsledkom, tentokrát na pôde Žiliny. Skóre síce otvárala Skalica Hašovou premenenou penaltou, no po prvom polčase už svietilo na tabuli 3:2. Po výmene strán Opiela vyrovnal peknou hlavičkou na 3:3, v nadstavenom čase však Žilina rozhodla o víťazstve 4:3.

Posledné kolo prinieslo do kabíny Skalice lepšiu náladu, doma porazili Komárno. Najskôr si na biely bod postavil loptu Haša, o tri minúty neskôr odrazenú loptu po Hlavatovičovom ďalekonosnom pokuse Matić prihral Hašovi a ten strelil víťazný gól duelu. Komárno v druhom polčase znížilo na 2:1, Skaličania si však víťazstvo ustrážili.

„Jednoznačne sme tieto body potrebovali ako soľ, hlavne po minulotýždňovej prehre v Žiline. Po tomto zápase sme boli trošku psychicky dole, ale analýza zápasu nám ukázala, že sa máme od čoho odraziť. V piatok sme to vybojovali, máme tri body a pred Šamorínom aj zdvihnuté sebavedomie,“ povedal pre klubovú stránku Haša.

Hodnotiť jar je ešte priskoro

Prečítajte si tiež: Otrísal: Dôležitá je záchrana v lige, pohár je len bonus

S výsledkom posledného zápasu bol spokojný aj tréner Jozef Dojčan, ktorý však v zápase videl aj isté rezervy. „Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, vyhrávali sme 2:0 a mali sme ďalšie príležitosti na to, aby sme viedli vyšším rozdielom. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili. V druhom polčase sa Komárnu podarilo znížiť, a tento moment nás trochu rozhodil, prišla nervozita na naše kopačky ako aj strach o výsledok. Záver zápasu sa opäť zdramatizoval, chalani si to však do samotného záveru odmakali. Súper mal svoju kvalitu, má v mužstve zopár skvelých hráčov a „hrýzol“ až do konca stretnutia, takže o to viac si tieto body ceníme a s pokorou ideme ďalej,“ zhodnotil Dojčan.

Celkový vstup do jarnej časti je však podľa jeho slov priskoro hodnotiť. „Momentálne je skoro na nejaké väčšie a komplexnejšie hodnotenie. Máme odohratých len päť zápasov, zatiaľ sme v takej neutrálnej rovine, kde máme na konte dve víťazstvá, jednu remízu a dve prehry. Spokojnosť však z našej strany nie je až taká, ako by sme chceli,“ uzavrel tréner.