Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: Gbely prehrali rozdielom triedy, Štefanov porazil Petrovu Ves

Podrobný prehľad futbalového diania od V. po VII. futbalovú ligu.

(ilustračný obrázok)(ilustračný obrázok) (Zdroj: Martina Radošovská)

5. liga Západ: Štyristo divákov videlo triumf Radimova

TJ Baník Brodské - FC Agropo Zvončín 2:2 (1:1)

Zvončín zaskočil Brodské na jeho trávniku už v 6. minúte po strele Planetu – 0:1. Domáci sa dlho vracali nazad do hry, ale nakoniec sa im to predsa len podarilo, o čo sa po polhodine postaral Navrátil. Výborný futbal pokračoval aj v ďalších minútach. V druhom polčase sa zvnútra šestnástky presadil Daniel a postaral sa o zvrat, ale nakoniec v 83. minúte zariadil deľbu bodov Krajčovič, a nič na tom nezmenila ani červená karta pre domáceho Trubirohu v nadstavenom čase.

Góly: 30. Navrátil, 66. Daniel - 6. Planeta, 83. Krajčovič, R: Michal Ševčík, 80 divákov, ŽK: 85. Dominik Vyskoč, 25. Ján Navrátil, 33. Michal Zelenský, 53. Gabriel Trubiroha, 63. Radovan Matlák, 70. Frederik Daniel, ČK: 90. Gabriel Trubiroha
BRODSKÉ: Huszár - Petrovič, Štepník, Antálek, F. Baláž (83. Barkoci), Navrátil, Šefčovič, Gonda, Trubiroha, Bartal, Daniel (70. Hesek)
ZVONČÍN: Strmenský - Bron (66. Krajčovič), Glasa, Lošonský, Vyskoč, Planeta, Zelenský, Čambor (90. Jankovič), Brečka, Matlák, Mihalovic (80. Benkovský)

TJ Nafta Gbely - TJ Družstevník Radimov 0:3 (0:1)

Veľké derby sa hralo v Gbeloch, kde pricestoval Radimov a pred výbornou kulisou, vyše 400 divákov, sa stretli dva najlepšie celky ligy. Hral sa taktický zápas z oboch strán, no všetko zmenil vyhratý súboj Ravasa a vedenie Radimova od 41. minúty – 0:1. V druhom polčase začali domáci postupne tlačiť v snahe o vyrovnanie, ale museli si dávať pozor na nebezpečných hostí. Definitívu zápasu nakoniec dal v 80. minúte po prihrávke pred bránu Drápal – 0:2. Domáci si vypili kalich horkosti do dna, keď v závere po kombinácii dal na 0:3 Černek.

Góly: 41. Ravas, 80. Drápal, 90. M. Černek, R: Peter Belanský, 400 divákov, ŽK: 63. Jaroslav Dvořák, 73. Teodor Šefčovič, 12. Denis Lukáč, 87. Radoslav Drápal, 40. Lukáš Ravas
GBELY: Ravas (60. M. Černek) - Dvořák (69. Nemečkay), Zemánek (82. D. Karas), M. Karas, Kratochvíl, Žáček, Lukáč, Zajíček, Mráz, Cvečka (67. Kučera), Nemec
RADIMOV: Kotvan - Urbánek, Frůhauf, Hrubša, Križánek, Šefčovič, Drápal, Ravas (60. M. Černek), Božek (86. Bohunický), Valsa (75. L. Černek), Kessl (89. Chudý)

FK Voderady - TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:1 (1:0)

Vo Voderadoch výrazne zasiahol do deja zápasu hlavný rozhodca, ktorý už v 14. minúte vylúčil domáceho Kondákora za vyhrážku. Domáci tak hrali zvyšných vyše 75 minút v oslabení. Napriek tomu sa im podarilo otvoriť skóre, keď unikol Dubovsky pred koncom polčasu – 1:0. Hostia však v druhom dejstve predsa len využili prevahu o jedného hráča, keď v 89. minúte dotlačil loptu do siete Mach – 1:1.

Góly: 44. Dubovský - 89. Mach, R: Milan Plecho, 150 divákov, ŽK: 1. Oliver Žilka, 14. Ladislav Kondákor, 24. Marek Stanek, 21. Martin Dubovský, 14. Ondrej Nemec, ČK: 14. Ladislav Kondákor
VODERADY: M. Páleník - Šurina, Tománek, Fatranský, Živický, Rosypál (88. L. Bachratý), Kondákor, Taranda (77. Šoka), Lacuška, P. Páleník, Dubovský (60. Ivančík)
MORAVSKÝ SV. JÁN: Žilka - Sirka, Benkovič, Mach, D. Chvátal, M. Bolf, Vavřík, Chvál, R. Chvátal, Stanek, Nemec (46. D. Bolf)

FK Bestrent Horná Krupá - TJ Iskra Holíč 4:1 (1:0)

Holíčania prišli do Hornej Krupej hrať zo zabezpečenej obrany a na rýchle brejky, čo sa im až na 21. minútu celkom darilo. Lenže v spomínanej minúte nezachytili dobrý pohyb domácich hráčov a akciu úspešne zakončil Žák – 1:0. Keď ten istý hráč po zmene strán pridal druhý gól, domáci sa upokojili a zápas úplne ovládli. Postupne Heteš strelou a Mikláš z bieleho bodu navýšili už na 4:0. Čestný úspech hostí zaznamenal v závere po centri Konečný – 4:1.

Góly: 21. a 51. Žák, 68. Heteš, 71. Mikláš(z11m) - 83. Konečný, R: Jozef Sliepka, 100 divákov
H. KRUPÁ: Dúcky - Holič (72. Nádaský), Fodor, Zaoral (61. Gašparík), Mikláš, Ertl (79. Hrabovský), Maron, Žák (56. Blaho), Španka, Heteš, Strečanský (69. Nižňan)
HOLÍČ: Sloboda - Hlaváč, Konečný, Ružička (60. Vaclavik), Nečas, Láclavík, Chanečka (90. Lasák), Uher, Rajčák, Kubinec, Puček

TJ Družstevník Špačince - OFK Mokrý Háj 3:1 (1:0)

Špačince zaskočili Mokrý Háj aktivitou, z ktorej však vyťažili po strele Mašku iba jeden gól. Hostia postupne začali hroziť, ale do polčasu sa presadiť nedokázali. Po zmene strán opäť zaúradoval Maška a jeho druhá strela zapadla do sita – 2:0. Rozhodených hostí definitívne zarezal po hodine hry Bango – 3:0. Pokojné vedenie síce domácim naštrbil Tokoš – 3:1, ale dvojgólové vedenie si Špačince pozorne strážili a nakoniec si ho aj ustrážili – 3:1.

Góly: 18. a 52. Maška, 59. Bango - 64. Tokoš, R: Martin Magdolen, 150 divákov, ŽK: 85. Marek Valúch, 51. Radko Valúch, 66. Tomáš Tokoš, 75. Boris Šefčík
ŠPAČINCE: Janček - Hrebenár, Komadel, Kalaš, Vyhlidal, Bango, Cmero, Konečný, Maška (64. Nemček), Píš, Lukáč
MOKRÝ HÁJ: Šipoš - M. Valúch, Kolštrom, Šipold, R. Valúch, Prokeš (85. J. Kopálek), Šmida (59. Šefčík), Pobuda, T. Kopálek, Tokoš, Mucha (52. Ondráš)

6. liga Sportika: Vedúca dvojica vyšla naprázdno

TJ Družstevník Popudinské Močidľany – TJ Chvojničan Radošovce 1:6 (0:2)

V sobotňajšej predohrávke 17. kola išlo v Popudinských Močidľanoch o jednoznačnú záležitosť hostí. Skóre otváral v 12. minúte Kovalovský, do polčasu pokračoval Drgon. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, hostia zvýšili Drgonom. Domáci sa dostávali do šancí len ojedinele, no jednu dokázal zužitkovať na zníženie Urbánek – 1:3. To však nestačilo, domáci gólman Krušinka lovil loptu zo siete ešte trikrát. Hosťujúci Drgon v 82. minúte zaznamenal svoj hetrik.

Góly: 52. Urbánek - 12. a 77. Kovalovský, 26., 50. a 82. Drgon, 57. Ťulák, R: Ján Lapoš, 170 divákov
P. MOČIDĽANY: Krušina - Pekár (76. Buchta), Hološka, Urbánek, Hladký (75. Starý), O. Masaryk (46. Sloboda), Foriška, Jakubek (46. Krchňavý), Sopúšek, Novák (59. Rybecký), Vacenovský
RADOŠOVCE: Noščák - Žúrek, Tokoš (75. Vávra), Serdahely, Sloboda, Ťulák, Drgon, Kovalovský, Mikula, Kudláč (80. Prokeš), Mikuš

Spartak Šaštín-Stráže - FK Borský Svätý Jur 1:2 (1:1)

Borský Svätý Jur si zo Stráží odnášal cenné víťazstvo aj tri body. Domáci sa dostali do vedenia v 7. minúte, kedy sa Polák presadil z priameho kopu, no v záverečných minútach prvého polčasu sa domáca obrana dopustila chyby, ktorú hostia potrestali vyrovnávajúcim gólom Šimkoviča – 1:1. V druhom polčase chceli Stráže strhnúť vedenie na svoju stranu, ale boli to práve hostia, ktorí v 59. minúte Šimkovičom rozhodli o prehre lídra súťaže – 1:2. Napriek tomu, že Stráže zaváhali, o čelo tabuľky zatiaľ neprišli.

Góly: 7. Polák - 42. a 59. Šimkovič, R: Alexander Kendi, 200 divákov, ŽK: 65. David Strapko, 65. Jakub Herda
STRÁŽE: Hladký (2. Konečný) - I. Letko, Pagáč, Smolinský (82. Krchňavý), L. Letko (72. Waldhauser), Búran (65. Brunner), Fukna, Hubek (70. Chropovský), Daniel, Herda, Polák
BORSKÝ SV. JUR: Kleinedler - Hrnek, Kršek, Švejda, Hrúz, Šimkovič, Palkovič, Strapko (90. Miženko), Maxian, Krajčír (73. Uher), Csomor

FC Rybky - TJ Kopčany 4:1 (2:0)

Tak ako 6. liga sľubovala na jar dramatický boj o prvú priečku, tak sa aj stalo. Rybky zatiaľ miešajú karty v súťaži najvýraznejšie a po Cerovej si poradili s ďalším ťažkým súperom. Tentokrát na domácej pôde porazili Kopčany a v tabuľke im patrí tretie miesto.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5UKC na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5UKC na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.