Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Slovenské legendy si zastrieľali v exhibícii, exotického súpera vôbec nešetrili

Za Slovensko nastúpilo osem majstrov sveta.

Exhibičný zápas Slovenské hokejové legendy - Izrael Old Team v Skalici.Exhibičný zápas Slovenské hokejové legendy - Izrael Old Team v Skalici.(Zdroj: Lukáš Grinaj - TASR)

Exhibičný duel v Skalici:

Slovenské hokejové legendy - Izrael Old Timer 18:3 (4:0, 7:1, 7:2)

Góly: 5. Pálffy (Podhradský, Stümpel), 9. Ľ. Višňovský (Pálffy), 16. Podhradský (Stümpel, Petrovický), 19. Somík (Pucher, Uram), 24. Oremus (T. Višňovský, Ďurák), 24. T. Višňovský (Stehlík, Školiak), 28. Pucher (Ľ. Višňovský, Uram), 33. Uram (Pucher), 35. T. Višňovský (Stehlík, Ďurák), 38. Podhradský (Pálffy, Stümpel), 40. T. Višňovský (Školiak), 44. Uram (Somík, Pucher), 48. Petrovický (Stümpel), 49. Uram (Ľ. Višňovský), 49. Vorobel (Pucher), 54. Pálffy (Ľ. Višňovský, Stümpel), 56. Petrovický (Ďurák), 59. Ľ. Višňovský - 34. Džogonenko (Chanukajev), 54. Tilson (Isajev), 57. Džogonenko.

Vylúčení: 1:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

SKALICA. Hokejoví fanúšikovia v Skalici si v stredu vychutnali exhibičný duel slovenských hokejových legiend na čele s domácim miláčikom Žigmundom Pálffym proti Izraelu. Diváci videli množstvo pekných akcií, krásnych gólov a vysoké víťazstvo domáceho tímu 18:3.

Nastúpili aj majstri sveta

V zápase sa predstavilo okrem iných aj osem majstrov sveta z Göteborgu, ten deviaty Miroslav Šatan prišiel kamarátov podporiť, no len z tribúny. Na ľade však nechýbali Pálffy, Jozef Stümpel, Ľubomír Višňovský, Peter Pucher či Róbert Petrovický, zo skalických legiend Tibor Višňovský, René Školiak alebo brankár Miroslav Lipovský.

Celý minulý týždeň som trénoval na exhibíciu. Bola to sranda, dobre sme sa zabavili.

Žigmund Pálffy

Zo striedačky viedol partiu Július Šupler. Vo výbere Izraela sa predstavili i

naturalizovaní Rusi, ktorí v minulosti hrávali v ruskej superlige.

Exhibičný duel bol jasne v réžii slovenských legiend na čele s Pálffym. S netradičným súperom si robili, čo chceli a po pár minútach sa to prejavilo aj na skóre.

O prvý gól sa postaral v 5. minúte práve domáci miláčik. Pri druhom si pripísal asistenciu, keď našiel medzi kruhmi voľného Višňovského. Slováci nevyužili prvú presilovku, no krátko po nej sa presadil Podhradský a druhú v závere tretiny premenil Somík - 4:0.

Slováci sa bavili hokejom

Aj v ďalšom priebehu sa hralo takmer výlučne v obrannom pásme Izraela, ktorý sa dostával z vlastnej tretiny len sporadicky. Lipovský sa tak v bránke dosť nudil. Nič na tom nezmenila ani prvá presilovka hostí, i keď konečne zamestnali brankára.

Veľmi som sa na to tešil, pretože som bol znova na ľade s chalanmi, s ktorými som zažil najkrajšie hokejové reprezentačné roky.

Ľubomír Višňovský

To však už bolo 7:0 pre domácich a na osem zvýšil v závere početnej výhody Uram.

Izrael stihol čestný úspech ešte v 2. tretine, keď svoj nájazd, už proti Vlkovi, premenil Džogonenko. Slovákov to však nezabrzdilo, bavili sa hokejom, divákov zase peknými kombináciami a gólmi a do šatne išli za stavu 11:1.

Kanonáda domácich pokračovala aj v tretej tretine, po dva góly pridali Uram a Petrovický, po jednom ešte Vorobel, Pálffy a Višňovský. Za hostí skorigovali v závere Tilson a Džogonenko.

Skaličania využili prestávky medzi tretinami na ocenenie najlepších športovcov svojho mesta.